Макарова Марія Василівна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Макарової Марії Василівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».
Зміст
Контактна інформація школи
Адреса навчального закладу: 08715 вул. Фрунзе, 1 село Копачів Обухівського району Київської області Телефон. Факс 8(272)32749 Електронна адреса e-mail: school_kopachiv@ukr.net
Директор школи
Директор школи – Шимоненко Ніна Борисівна, освіта вища, вчитель вищої категорії. Народилася 09.06.1969 р. в с. Нехайки Драбівського району, Черкаської області. Після закінчення Нехайківської середньої школи (1986 р.) навчалася в Білоцерківському педагогічному училищі. З 1988 по 1994 рік працювала завідуючою ДНЗ «Джерельце» с. Копачів. З 1994 по 2011 рік працювала в школі вчителем початкових класів. В 1998 р. закінчила Міжрегіональний інститут підвищення кваліфікації вчителів ім. Б.Грінченка. Одружена. Має двох синів та дочку.
Завуч школи
Липовенко Оксана Олександрівна Рік народження - 1988 Освіта - вище Категорія - І категорія Посада - вчитель англійської мови, завуч школи Назва навчального закладу який закінчив - Національний педагогічний університет імені М.П Драгоманова Педагогічний стаж - 9 років З якого часу працює в даній школі - 3 2010 року
Історія школи
Історія школи.
Копачівська школа заснована у 1900 році при церкві, але в 1912 році школа при церкві припинила своє існування як церковноприходська. В 1912 році була побудована земська школа, яка проіснувала до 1967 року. В 1967 році було побудоване сучасне приміщення школи, яке функціонує і на сьогоднішній день.
Матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу Копачівської ЗОШ знаходиться на достатньому рівні. Навчальні кабінети, класні кімнати, бібліотека забезпечені відповідним обладнанням та меблями, технічними засобами, роздатковим і дидактичним матеріалом, додатковою літературою.
В школі обладнано комп’ютерний клас (5 комп’ютерів) з підключенням його до мережі Інтернет. 3 комп'ютери використовуються в управлінській діяльності.
Для забезпечення навчально-виховного процесу, якісного виконання навчальних планів і програм, впровадження Державних стандартів освіти школа укомплектована відповідними педагогічними і керівними кадрами. У Копачівській ЗОШ І-ІІ ступенів працює 13 педагогічних працівників. Учителі школи беруть участь у традиційному районному методичному фестивалі, а учні – приймають активну участь у районних предметних олімпіадах та конкурсах «Кенгуру», «Колосок».
Сайт школи
http://kopachiv-school.edukit.kiev.ua
Завдання 1
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками
- Доброго дня! Ніна Борисівна, на вашу думку наша школа достатньо розвинена з ІКТ?
-Доброго дня! Питання достатньо актуальне для нас. Як тільки я прийшла в школу працювати то була засмучена, що в школі немає сучасних інтерактивних технологій. Тоді в перший же рік ми розробили програму закупки проектора та смарт дошок, в цьому нам активно допомагали спонсори. Через рік було закуплено дві смарт дошки та два проектори. Також в перший же рік був створений сайт, на якому ми вивішуємо найважливішу інформацію. На даний момент я розумію, що цього вже замало і на потрібно розвиватися більше.
- Щоб ви хотіли змінити чи створити в школі з ІКТ?
-Саме перше, що нам необхідно то це «підтягнути» рівень обізнаності вчителів у роботі з комп’ютером і інтернет середовищем. Також я б хотіла б вдосконалити наш сайт, щоб він був ще більш корисним , як для учнів так і для батьків. Для цього нам потрібно розробити он – лайн бібліотеку предметних підручників 1-9класів, літературних творів, які учні проходять за програмою + книги, які учні можуть використати для саморозвитку. Ще я б дуже хотіла створити середовище, де б наші вчителі могли б розробити уроки та завдання для учнів, які навчаються на індивідуальному графіку чи екстерні.
- Чого не вистачає для впровадження ваших задумів?
-Основне чого нам не вистачає так це кваліфікованих спеціалістів з ІТ- технологій. Нам не потрібно багато коштів, ні! Нам потрібні компетентні вчителі і консультанти, які б могли допомогти нашим вчителям навчитеся працювати у сучасній школі з інноваційними методами навчання.
-Дякую Ніна Борисівна за ваші відповіді! Поруч з нами ще є заступник директора Оксана Олександрівна. Оксана Олександрівна, а на вашу думку, чого не вистачає нашій школі для вдосконалення з питань ІКТ?
- Я повністю погоджуюся з Ніною Борисівною, сама основна наша проблема, це необізнаність вчителів у роботі з комп’ютером! Вчителі, яким вже за 45 років зовсім не хочуть розвиватися. А як же цікаво дітям подивитися відео – матеріал з природознавства, чи карту в он – лайн режимі з географії. Ось в початковій школі скільки цікавих завдань можна розробити в льорнінг, моїм учням дуже подобаються такі завдання. Вони ніби і відпочивають при цьому активно працюють , і до речі, краще запам'ятовують пройдений матеріал!
-Я щиро вдячна вам за ваше інтерв’ю! Мені було дуже приємно почути вашу думку!
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ
В Копачівському НВК керівництво поступово впроваджує ІКТ технології і намагається кожного року ще більше розвиватися в даній сфері. Що правда зміни не великі і не досконалі. Найголовніше, що директор має позитивний погляд на подальший розвиток інформаційно – комунікаційних технологій в школі і його заступники підтримують такі наміри. Найбільшою проблемою школи є необізнаність педагогічного колективу в роботі не тільки з ІОС а й навіть з комп’ютером. Для цього директор школи, Ніні Борисівна, розробляє програму для запрошення в школу кваліфіковану людину на посаду ІТ – менеджера, який би допоміг навчити персонал працювати із системою і створив базу для он – лайн бібліотеки і розробок уроків та завдань для учнів на індивідуальному графіку навчання і екстерну. Для початку впровадження в школі задуманих програм та систем необхідно, щоб кожен вчитель захотів розвиватися і вдосконалюватися себе не лише у педагогіці, а й у ІКТ. Будемо надіятися, що поставлені цілі директором школи будуть досягнені і на цьому школа не зупинеться!
ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування.
Аналіз результатів анкетування
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне забезпечення:
1. Компютери - 9
2. Принтери, сканери - 5
3. Проектори + смарт дошки - 3
Програмне забезпечення:
1. Операційна система Windows 10 ;
2. Антивірусна програма Kaspersky;
3. Microsoft Offiсе
Завдання 2
Google calendar - безкоштовний веб-застосунок для тайм-менеджменту розроблений Google. Став доступним 13 квітня 2006, і вийшов зі стадії бета в липні 2009. Щоб отримати можливість використання застосунку, користувачі повинні мати аккаунт Google. Робочий календар для один місяць . Туди входять:
-Педради;
-Наради;
-Гуртки;
-Свята, концерти;
-Вихідні дні та канікули.
Даний додаток дуже зручний, так як ним можуть користуватися всі вчителі, якщо надати їм доступ, а також в любий час можна змінити замітку. Полегшує роботу з календарем можливість створити автоматичний повтор запису на кожен день тижденя, місяця, ріку. Наша школа активно користується google calendar, так же можна вписувати проведення олімпіад, конкурсів і мановських робіт. На наступний рік плануємо створити календар для учнів.
Робочий гугл - календар для Копачівського НВК
Завдання 3
Інформаційно-комунікативні технології (ІКТ)– це, в загальному, методи та технічні пристрої забезпечення інформаційних технологій на основі комп'ютерних мереж і приладів передавання інформації. Під час проведення семінару були запрошені вчителі, яким було цікаво саморозвиватися. Ми активно обговорювали впровадження ІКТ в навчальний процес нашої школи. В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що це не лише сучасно, а й зручно, як для вчителів так і для учнів нашої школи. Презентація семінару Семінар
Завдання 4
Методичні рекомендації Проектування інформаційного освітнього середовища Копачівського НВК
- забезпечення комунікації всіх учасників освітнього процесу (вчитель - учень - батьки)
- наявність великого обсягу цифрових освітніх ресурсів;( програми ліцензовані , доступ до інтернету, створення власних ІОС)
- доступність та відкритість результатів для всіх учасників ;
- моніторинг якості роботи в програмах (аналіз та формування звітності за результатами роботи);
- наявність та підтримка електронного документообігу;
- доступність всіх нормативних документів;
- використання програмного середовища, яке формує робочий інформаційний простір для учнів та вчителів;
- наявність відібраної, безпечної та якісної інформації (захист компютерів від доступу до неякісної інформації).
Модернізація ІT - інфраструктури
- Створення додаткового серверу для курсів вчителям;
- Співпраця з ІТ – менеджером в школі;
- Швидкісний інтернет
- Створення курсів для підвищення рівня знань працівників школи по роботі з ІКТ
Формування ІК-компетентностей вчителів
- Проведення семінарів ,тренінгів щодо використання ІКТ;
- Проведення зустрічів з інших шкіл, для переймання досвіду ;
- Оновлення літератури, робочих планів , методичних документів по застосуванню ІКТ
Дякую за увагу