Забудувати
Забудувати, -ся. См. Забудовувати, -ся.
Зміст
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках
1) ЗАБУДОВУВАТИ, ую, уєш, недок., ЗАБУДУВАТИ, ую, уєш, док., перех. Займати яку-небудь ділянку будівлями. Він казав: — Цей смітник треба було забудувати ще до революції (Кувдзич, Пов. і нов., 1938, 120).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, 1972. — Стор. 32.
2) ЗАБУДО́ВА, и, ж. Спорудження будівель на якій-небудь ділянці. Зараз багато колгоспів і радгоспів ведуть забудову сіл і селищ за архітектурними планами, складеними заздалегідь (Ком. Укр., 1, 1968, 27); Роздивилась [Клавда] по світі і взялась за спекуляцію площами під забудови (Вільде, Сестри.., 1958, 454).
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 3. — С. 32.
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Який загальний порядок забудови території встановлений чинним законодавством?
Комплексну забудову територій організовують виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у відповідності із умовами містобудівної документації. Для забезпечення реалізації планів забудови та використання земель залучаються інвестори на умовах пайової участі у проведенні забудови. Для виявлення кращих архітектурно-планувальних, інженерно-технічних та економічних проектних пропозицій щодо об'єктів містобудування та архітектури можуть проводитись архітектурні та містобудівні конкурси, в тому числі для виявлення кращої проектної пропозиції щодо забудови конкретної земельної ділянки.
Забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва, право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем відповідно до вимог містобудівної документації. Поряд із новим будівництвом у порядку, встановленому для здійснення будівельної діяльності, здійснюється також реконструкція, реставрація, капітальний ремонт існуючих архітектурних об'єктів. Перепланування квартир у багатоквартирних житлових будинках не належить до будівельних робіт, умови і порядок таких робіт врегульовані у Правилах утримання жилих будинків і прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. № 76.
Будівництво здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності". Будівництво здійснюють власники або користувачі земельних ділянок шляхом виконання наступного комплексу робіт:
— отримання вихідних даних — містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
— здійснення в необхідних випадках передпроектних робіт, а також заходів з охорони нововиявлених під час знесення об'єктів містобудування, що відповідно до закону мають антропологічне, археологічне, естетичне, етнографічне, історичне, мистецьке, наукове чи художнє значення;
— розроблення проектної документації, проведення її експертизи та погодження (за необхідності), затвердження проекту;
— виконання робочої документації для будівництва;
— виконання підготовчих робіт;
— будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), включаючи архітектурно-будівельний контроль, технічний та авторський нагляди під час здійснення будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об'єкта містобудування;
— прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;
— реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Джерела та література
http://sum.in.ua/s/zabudovuvaty
http://ukrlit.org/slovnyk/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0