Жартуватися

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Жартува́тися, -ту́юся, -єшся, гл. Шутить другъ съ другомъ. Ідуть дівчата, парубки, співають, жартуються. Рудч. Ск. II. 157.

==Сучасні словники==

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ЖАРТУВА́ТИСЯ, уємося, уєтеся, недок., розм., рідко. 1. Говорити один одному дотепи, забавляти, смішити один одного. Ідуть дівчата, парубки, співають, жарту ються (Словник Грінченка). 2. безос. Жартувати з охотою, з задоволенням. В той час, як іншим жартувалось, Салій зіщулився, поник (Сергій Воскрекасенко, І всерйоз.., 1960, 87).

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Жартува́тися, -ту́юся, -єшся, гл. Шутить другъ съ другомъ. Ідуть дівчата, парубки, співають, жартуються. Рудч. Ск. II. 157.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ЖАРТУВА́ТИСЯ, у́ємося, у́єтеся, недок., розм., рідко.

1. Говорити один одному дотепи, забавляти, смішити один одного. Ідуть дівчата, парубки, співають, жартуються (Сл. Гр.).

2. безос. Жартувати з охотою, з задоволенням. В той час, як іншим жартувалось, Салій зіщулився, поник (Воскр., І всерйоз.., 1960, 87).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 2. — С. 512.

Жартува́тися, ту́юся, єшся, гл. Шутить другъ съ другомъ. Ідуть дівчата, парубки, співають, жартуються. Рудч. Ск. II. 157.

Іноземні словники

==Словари и энциклопедии на Академике

жартуватися -у́ємося, -у́єтеся, недок., розм., рідко. 1) Говорити один одному дотепи, забавляти, смішити один одного. 2) безос. Жартувати з охотою, з задоволенням.

Ілюстрації

Жарти.jpg Жарти2.jpg Жарти3.jpg

Медіа

Цікаві факти

Цікаві факти про жарти та розіграши

1. У 1983 році інформаційне агентство Associated Press опублікувало статтю професора історії з Університету Бостона Джозефа Боскіна, у якій розповідалося, що вчений в ході свого наукового дослідження відкрив таємницю походження свята першого квітня. Професор розповідав історію про те, що одного разу придворний блазень великого візантійського імператора Костянтина сказав своєму хазяїнові, ніби не гірше його зможе керувати імперією. Імператор повеселився і ... запропонував своєму блазню покерувати державою один день - першого квітня, стверджував Боскини. Це повідомлення підхопили всі ЗМІ Сполучених штатів. А пізніше з'ясувалося: Associated Press стало жертвою розіграшу поважного професора :). Виявилося, що він не сказав ні слова правди.

2. У 1962 році в Швеції був тільки один телеканал. А люди дивилися програми у чорно-білому режимі, бо телевізори були чорно-білі. 1 квітня технічний експерт каналу повідомив глядачам, що, завдяки новій технології, вони можуть зробити телевізори кольоровими. Для цього на телевізор слід було надіти нейлонову панчоху, що він продемонстрував у прямому ефірі. Насправді, кольорове телебачення з’явилося у Швеції тільки через 8 років.

3. У репортажі компанії BBC в 1957 році переповідав про те, дослівно: "Зима була м'якою, а макаронного довгоносика фермерам вдалося перемогти". Британські журналісти говорили про те, що Швейцарські фермери не знають куди подіти величезний урожай макаронів. Повідомлення супроводжувалося відеорядом, що зображує фермерів, зривають пучки макаронів з дерев. Цей репортаж викликав бурю емоцій в Британському королівстві. Громадяни обірвали всі телефони інформаційного агентства з проханням розповісти про те, як можна вирощувати макарони на деревах. На всі прохання працівники служби BBC дипломатично відповідали: "Покладіть макаронину в банку з томатним соусом і сподівайтеся на краще".

4. 1 квітня 1976 англійський астроном Патрік Мур в ефірі радіо BBC розіграв слухачів, оголосивши, що в 9:47 трапиться рідкісний астрономічний ефект: Плутон пройде позаду Юпітера, вступить з ним в гравітаційну взаємодію, і трохи послабить гравітаційне поле Землі. Якщо слухачі підстрибнуть в цей момент, вони повинні випробувати дивне відчуття. Починаючи з 9:47, BBC отримало сотні дзвінків з розповідями про дивні враження, а одна жінка навіть заявила, що разом зі своїми друзями відірвалася від стільців і літала по кімнаті.

5. 1 квітня 1915 в розпал Першої Світової війни над німецьким табором з'явився французький літак і скинув величезну бомбу. Солдати кинулися хто куди, але вибуху не дочекалися. Замість бомби приземлився великий м'яч з написом «З першим квітня!».

6. У 1998 році в штатах в журналі USA Today мережа фаст-фуду Burger King розмістила повідомлення, що найближчим часом вони розпочинають випуск нового вигляду гамбургерів для шульг. Компанія отримала тисячі дзвінків з проханням не дискримінувати своїх клієнтів і випустити бюргери для тих клієнтів, хто правша.

7. У 2003 році Прагу заполонили рекламні оголошення про відкриття нового супермаркету «Чеська мрія» з рекордно низькими цінами. На відкриття зібралися більше 3000 чоловік. Після урочистого відкриття і розрізання стрічки натовп кинувся всередину, але виявилося, що перед ними був просто величезний плоский плакат посеред поля. Всю цю акцію влаштували два студента режисерського факультету, знявши фільм про ці події.

8. У 1990-х роках в новинах західних агентств з'являлися історії про російських бандитів. У 1996 році агентство ІТАР-ТАСС повідомило, ніби один з збройних заводів в Росії почав випуск гранат інкрустованих коштовним камінням. Той факт, що в Росії бандити дуже жорстокі ще не означає, що вони не стежать за модою. "Вибух такої гранати залишить тіло вашого ворога не в калюжі крові, а в оточенні блискучих діамантів", - говорилося в повідомленні.

9. У 1985 році журнал Discover оголосив про те, що італійський біолог Апріл Паццо (Aprile Pazzo) виявив в Антарктиді невідомий науці вид хробаків, яких він назвав "гарячеголові безпанцирні крижані хробаки". Як заявив учений, на їх головах розміщені кістяні пластини, які нагрівалися до високої температури і давали можливість хробакам пересуватися під льодом на великій швидкості. Причому, за словами Паццо, вони полювали на пінгвінів і, ймовірно, були причетні до таємничого зникнення дослідника Антарктиди Філіпа Пуассона (Philippe Poisson) в 1837 році.

[1]