Друг
Друг, -га, мн. друзі, м. 1) Другъ. Без вірного друга великая туга. Ном. №9021. Годі тобі жити за тихим Дунаєм: ми на тебе, друже, давно вже чигаєм. К. Досв. 28. Разом, друзі! крикнув Карпо. Левиц. Пов. 350. Не так тії сто братів, як сто друзів. Ном. Рече Христос до Івана, свого друга. Чуб. ІІІ. 21. 2) Мужъ (пѣсняхъ) Ой пійду я, не берегом лугом: чи не зострінуся з несуженим другом. Мет. 94. Слала Маруся до Юрочка: мій Юрасеньку, мій друже вірний! (Свад. пѣсня о новобрачныхъ). Мет. 184. Ум. Дружок. Чуб. V. 1004.
Сучасні словники
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)
ДРУГ, а, чол. (мн. друзі, ів).
Особа, зв'язана з ким-небудь дружбою, довір'ям, відданістю; товариш, приятель; протилежне ворог.
"Словопедія"
ДРУГ 1.(взаємна прив'язаність) приятель, товариш, розм. друзяка, підсил. побратим, фам. дружище.
2.не ворог, товариш, приятель, побратим; (давній) як ім. знайомий; (любий), коханий, ІД. коханець; (життя) дружина; (народу)прихильник, прибічник, симпатик, сил. захисник, оборонець; дружок, друзяка.
УКРЛІТ.ORG_Cловник
Особа, зв’язана з ким-небудь взаємним коханням, любов’ю; коханий, любимий. Без тебе не любий мені був би світ, Ти — більше, ніж муж! Ти мені друг і товариш! (Нех., Хто сіє вітер, 1959, 249); // (одн.дру́же, мн. дру́зі). Уживається в кличній формі при ввічливому, поблажливому або іронічному звертанні. А може ще добро побачу? А може лихо переплачу? Води Дніпрової нап’юсь, На тебе, друже, подивлюсь (Шевч., II, 1963, 66); Під віконце хтось помалу підступав. Тут поет не втерпів: «Хто там?» Невідомого питає. «Якщо злодій, то запевне Помиливсь ти, любий друже!» (Л. Укр., І, 1951, 369); Друзі мої, земляки і брати! Трудно до вас долетіть, допливти, — Дуже далеко (Воронько, Тепло.., 1959, 88).
Культурологічний словник
ДРУЖБА — взаємна прихильність між людьми, що виявляється в здатності до самопожертви, взаємодопомоги, насолоди духовним спілкуванням.
Іноземні словники
українська-англійська Словник
Переклад англійською: friend- person whose company one enjoys
Словари и энциклопедии на Академике
Переклад російською: Друг Дружеское обращение (обычно к близкому или знакомому человеку). Д. мой, передай мне книгу. Какваша диссертация, мой д.? О чём задумался, д.? // Разг. В обращении к чужому, незнакомому человеку.Куда ты торопишься, д.? А ты, д., что здесь делаешь? Мы с тобой, д., ещё разберёмся! ◊ Будь дру́гом (друг)! Выражает усиленную просьбу. Будь другом, помоги! Друг дома. 1. Лицо, пользующеесяв чьей-л. семье сердечным расположением. -2. Шутл. Любовник хозяйки дома. ◁ Дружо́к; Дружи́ще; Дру́жеский (см.).
Ілюстрації
Медіа
https://www.youtube.com/watch?v=mwUTZL7-uSM
Цікаві факти
Друзі
Друг- ключ до щастя
Американські вчені науково довели, що друзі здатні нас зігрівати. Виявляється, люди, що викликають у нас тільки хороші емоції, здатні створити суб'єктивне відчуття тепла. Цікаві та дивовижні факти:
1. Фахівці стверджують, що бачиться з друзями корисно для здоров'я. Вся справа в тому, що при частому спілкуванні підвищується рівень прогестерону, а це сприяє психологічної розрядки, а так само знижує рівень тривоги.
2. Міжнародний день дружби відзначається 30 липня. Його офіційно затвердили в 2011 році.
3. У ході наукових досліджень стало ясно, що брак спілкування з близькими друзями погано позначається на здоров'ї людини. Ті, у кого мало друзів, схильні не тільки безсонні, але і хронічної втоми. Такі люди на 90% частіше страждають депресією, ніж ті, у кого немає недоліку в спілкуванні з друзями.
4. Ті дітки, батьки яких легко спілкуються з великою кількістю друзів і знайомих, живуть значно довше, ніж ті, у кого батьки нехтують спілкуванням з тих чи інших причин.
5. Між жіночою та чоловічою дружбою є велика різниця. Справа в тому, що чоловік до одного ставитися дуже лояльно. Їм набагато простіше пробачити провинився одного, ніж жінці пробачити подругу. Ця саме та причина, по якій чоловіки рідко змінюють своїх друзів.
6. Цікавий факт: друзі мають між собою певні генетичні схожості. Це можна зіставити з деякою спорідненої зв'язком. А все тому, що друзів ми вибираємо собі на підсвідомому рівні.
7. Приблизно 90% всіх користувачів соціальних мереж стверджують, що дружбу можливо створити тільки за допомогою живого спілкування і тільки при реальних зустрічах.
8. Вчені виявили, що літні люди, які зі старими друзями спілкуються на багато більше, ніж з рідними, живуть довше. А між тим, близьке спілкування з ріднею на тривалість людського життя абсолютно не впливає.
9. Соціологи з'ясували, що місто Сідней вважається містом, в якому проживають самі доброзичливі люди.
10. Чим людина образованней, тим менше у нього проблем із спілкуванням. Статистика свідчить, що у тих людей, які крім школи не отримали ніякої освіти, відчувають нестачу в спілкуванні з друзями. Більше читайте тут: [1]