Бухал Лілія Григорівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

Використанню комп’ютерних програм у дошкільний освіті присвячені дослідження Ю.Горвиця,Т.Денисової, А.Іванова, О.Кореганової, Г.Лаврентьєвої, Л.Марголіса та ін., які пропонують власні класифікації таких програм для дітей дошкільного віку.

Основна мета впровадження ІКТ в навчально-виховний процес ЗДО це:

  • забезпечення умов для розвитку творчої особистості дитини;
  • сприяння позитивній мотивації дошкільників до пізнавальної діяльності, потребі в самопізнанні, самореалізації та самовдосконаленні;
  • розвиток природних якостей, формування власних поглядів на життя, уміння навчатися самостійно.


Використання мультимедіа у навчанні не тільки збільшує швидкість передачі інформації дітям та підвищує рівень її засвоєння, а й сприяє розвитку таких процесів як увага, пам'ять, мислення, уява, мовлення, розвиває почуття кольору, композиції, бере участь у інтелектуальному, емоційному та моральному розвитку дітей.

Впровадження ІТ-технологій в роботі з дошкільнятамив ЗДО 447

На сьогодні застосування ІКТ в різних типах закладів освіти є досить широким і не оминуло ЗДО. Яке Ваше ставлення до впровадження ІКТ в садочку?

- Специфіка введення персонального комп'ютера у процес виховання дошкільників в Україні полягає в тому, що комп'ютери спочатку використовуються в сім'ї, а тільки пізніше в дитячому садку та школі - в умовах колективного виховання.

Комп'ютер же для педагогів може стати потужним технічним засобом навчання дітей. Використання комп'ютера дозволить розширити можливості педагога, створити базу для залучення дітей до комп'ютерних навчальних програм. На сьогоднішній день комп'ютерні програми, ігри, завдання у своїй роботі можуть застосовувати всі педагогічні працівники: вихователі, музичні керівники, психолог, методист. У багатьох іграх та програмах присутні елементи новизни, сюрпризності, незвичності, в них використовуються засоби заохочення, що так полюбляють діти. Застосування комп'ютерів, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення благополучного дошкільного емоційного фону.

2. Чи готовий дошкільний заклад та вихователі до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій? - Наш заклад та наші вихователі готові та вже впроваджують ІК технології.

3. Чи подобаються дітям заняття з використанням ІК= технологій? -Так, звичайно. Крім того, новизна комп'ютера та інтерактивного обладнання відображаються в розширенні та збагаченні змісту знань, вмінь та навичок дитини, в інтенсифікації створення структурних комплексів інтелектуального та мотиваційно-емоційного характеру, у зміні динаміки процесу психічного розвитку.

4. Що необхідно для сприяння розвитку ІКТ в садочку?

- Насамперед нам потрібно мати належну матеріально-технічну базу, комп'ютери та ноутбуки в кожній групі, проектори, принтери, ламінатори тощо. Ну і звісно хотілося б бачити педагогів-спеціалістів, які би були готові та хотіли працювати з новаціями, втілювати нові ідеї в життя.


В результаті проведення інтерв'ю з керівником закладу Пеньковою Ларисою Петрівною, вихователем-методистом Нікітіною Наталією Дмитрівною було визначено основні цілі впровадження ІТ-технологій в навчальний процес ЗДО 447.


Впровадження ІТ-технологій в роботі з дошкільнятамив ЗДО 447 має на меті наступні цілі:

  • розвиток особистості дитини, підготовка її до самостійної продуктивної діяльності;
  • розвиток конструктивного, алгоритмічного мислення;
  • розвиток творчого мислення за рахунок зменшення частини репродуктивної діяльності;
  • розвиток комунікативних здібностей на основі виконаних

спільних проектів;

  • формування вміння приймати оптимальні рішення в складних ситуаціях;
  • розвиток навичок пошукової діяльності.

Види медіа технологій в освітньо-виховному процесі ЗДО № 447:

  • комп'ютерні ігри
  • мультфільми
  • відео заняття
  • презентації
  • власні медіа розробки

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу

З метою визначення рівня ІК- компетентності вихователів закладу освіти № 447 було проведено опитування.

Опитування

Результати опитування

Висновки:

Як бачимо, з результатів опитування, 93,3 % опитаних працівників вміють працювати з комп'ютером та використовують новітні ІК-технології в своїй педагогічній роботі. Але, лише 26,6% відсотків використовують інформаційно-комунікаційні технології в своїй роботі кожного дня. На нашу думку, це пов'язано з браком фінансування дошкільних закладів, відсутністю достатньої кількості техніки, великими витратами часу на якісну підготовку інтерактивних занять, та недостатнім рівнем інформаційної підготовки педагогічних працівників.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне)

Апаратне забезпечення:

4 стаціонарних комп'ютери Terra/Intel 2ядра

3 ноутбуки Aser Aspire 5, HP pavilion 2, Hp EliteBook 2530p

1 мультимедійний проектор

1 мультимедійна дошка


Програмне забезпечення:

  • Microsoft office 2010
  • ОС Windows 10
  • Adobe Reader
  • Adobe Photoshop

Завдання 2

Сайт установи

Сайт ЗДО № 447 Для створення сайту використали онлайн безкоштовну платформу https://ru.simplesite.com/default.aspx Логін dnz447 пароль 49AvG11

Завдання 3

семінар-практикум для вихователів з використання ІКТ в освіті

Посилання на семінар https://docs.google.com/presentation/d/10xxH8idPdRRGLAtmwyxUAyivGGwN3baV2_pf-vefNPI/edit?usp=sharing Посилання на оцінювання https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wHfZnD0WGRyakxWXMbyqY7IRjbaBn5fpELvxkfJWZN0/edit?ts=5bf50b6a#gid=578757154

Семінар-практикум

IMG-8ae7612ed638d964c40d448eaf64ac3b-V.jpg

IMG-ab4dfbb3459f4362a7f6ebcfd8715b14-V.jpg

IMG-ad9fd2208484ab29440452775483a932-V.jpg

Завдання 4

методичні рекомендації

проектування інформаційного освітнього середовища установи

  • надати вихователям ЗДО вільний доступ до інтернету
  • забезпечити кожну групову кімнату комп'ютером чи ноутбуком, кольоровим принтером, ламінатором
  • закупити ліцензійне програмне забезпечення ( Microsoft office, WinRar, Avast) або перейти на використання хмарних сервісів
  • створення бібіліотеки електронних ресурсів ( презентацій, ігр, завдань)

модернізації ІТ інфраструктури

  • Оновити апаратне забезпечення закладу на більш сучасне задля підвищення якості та швидкості роботи (комп'ютери, наприклад) та збільшити кількість апаратного забезпечення (смарт дошок, проекторів, екранів).
  • Завантажити графічні редактори Adobe Photoshop, Сorel Draw. З працівниками закладу необхідно провести навчальні курси по роботі з цими програмами.
  • Модернізувати мультимедійний комплекс в актовій залі ЗДО.
  • Модернізувати сайт ЗДО, додати особистий кабінет користувача, наповнити інформацією про поради батькам з різних питань.

формування ІК- компетентності вихователів установи

  • Проведення тематичних семінарів на яких вихователі навчаються використовувати засоби ІКТ, що передбачають ознайомлення з програмою Microsoft PowerPoint; створення презентації; роботу зі слайдами; використання таблиць та малюнків; застосування анімації.
  • Проведення практикумів, з метою вдосконалення отриманих навичок, набуття досвіду застосування ІКТ в професійній діяльності.
  • проведення конкурсів для педагогів (цифрових презентацій;електронних методичних матеріалів і презентацій для занять; найсучасніше портфоліо педагога;електронних групових газет, тощо ) з метою вдосконалення навичок користування комп’ютером, підвищення ІК-компетентності педагогічних працівників, а також, щоб стимулювати обмін найкращим досвідом, пошук нових творчих методів і прийомів використання інформаційних технологій у роботі з дітьми та їхніми батьками.
  • Проведення консультацій щодо впровадження ІК-технологій сприяють розширенню знань педагогів про їх використання у навчально-виховному процесі.


  • Самоосвіта вихователів з питань ІКТ.
Гугл диск