Блоги

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Поняття

Лове.jpeg

Блог - це веб-сайт основний вміст якого - записи, які регулярно додаються, вони містять текст, зображення і навіть відео. Для блогов характерні записи невеликого об'єму і тимчасової значущості, відсортовані в зворотному хронологічному порядку (останній запис вгорі). У загальному розумінні, блог повинен представляти із себе сукупність коротких записів, залишених одним або кількома авторами, які упорядковуються в хронологічному порядку (нові записи вгорі) і до кожного такого запису в блозі його читачі можуть залишати свої власні коментарі.

Тобто блог - це своєрідний діалог між його автором і людьми зі схожими інтересами або проблемами. У міру розвитку блога у нього, як правило, формується своя власна аудиторія читачів, яка інформуються про появу нових матеріалів на блозі.

Блог – це Ваш сайт, сторінка в інтернеті, де Ви можете писати все про себе, свої думки, цікаві новини, інтереси, побажання, а також знаходити для себе друзів і спілкуватися з ними. Блог являється Вашою персональною сторінкою, і лише Ви маєте пароль і доступ до нього.

Важливість блогу

Блог потрібен для того, щоб можна було легко, просто і швидко оновлювати свою інформацію, писати про все, що для Вас є цікавим і приємним у житті, чим захоплюєтесь, що любите, тобто маєте можливість вести свій особистий щоденник або просто спілкуватися з іншими людьми.

Також у Вас є можливість створити колективний блог з друзями, де Ви зможете висвітлювати свої новини кожного дня чи місяця або ділитися думками з будь якої теми.

Якщо Ви працюєте на роботі, Ви можете викласти інформацію про себе, про свої успіхи, про досягнення компанії, про продукти компанії, залучати клієнтів чи партнерів до співпраці разом з Вами.

Блог є зручним для написання будь якої інформації, яка буде приносити користь як для Вас, так і для тих людей, котрі будуть переглядати і читати Ваші сторінки. Свій блог Ви наповнюєте різними і цікавими статтями, фотографіями, відео, щоб кожен, хто буде переглядати Ваш сайт, знову і знову захотів повернутися до Вашої сторінки і почитати або переглянути щось цікавого для себе.

Історія

По суті, сьогодні блоги знаходяться у підлітковому віці, оскільки самому термінові заледве виповнилося 11 років. Термін „веблог” був вперше вжитий Джорном Баргером (Jorn Barger) 17 грудня 1997-го року. Так він назвав перелік посилань, автоматично згенерованих сайтом Robot Wisdom, що „логував” всі інтернет-сторінки, на які заходив Джорн. Таким чином, перший блог був не чим іншим, ніж збірником посилань.

Коротка форма терміну „блог” (blog) була вперше вжита Пітером Мерхольцем (Peter Merholz), який жартома у сайдбарі власного інтернет-щоденника Peterme.com „роз’єднав” термін Джорна Баргера „weblog” на два слова „we blog”. Це трапилося у квітні чи травні 1999-го.

А вже через дуже короткий період Еван Вільямс <http://ru.wikipedia.org/wiki/%D3%E8%EB%FC%FF%EC%F1,_%DD%E2%E0%ED Еван Вільямс> (Evan Williams – один із засновників сервісу Blogger.com) використовував слово „блог” у двох значеннях – як іменник та дієслово. „To blog” – означало „вести блог”. Саме Еван, до речі, вперше використав слово блогер (blogger), маючи на увазі людину, яка є автором блога. Не дивно, що йому вдалося легко зареєструвати доволі рідкісний домен у зоні .com – blogger.com.

А далі кількість дрібних подій та персон, пов’язаних з блогами, почала зростати у геометричній прогресії. Тому, щоб не перетворити коротку і приємну історію блогів на „світову історію”, з безліччю дат та „важливих особистостей” я зупинюся на тому, що вже сказано. Додам лише, що по справжньому вибуховим і масовим блогінг став у 2003-му, коли на світ з’явилися такі блогерські платформи, як TypePad та WordPress <http://ru.wikipedia.org/wiki/WordPress WordPress>.

Вчені про блог

Блог.jpeg

Ю. С. Яценко під блогом розуміє сторінку сайту, представлену у вигляді журналу-щоденника або календаря, у якому інформацію розташовано у хронологічній послідовності. У цьому дослідженні під блогами ми розуміємо веб-сайт, основний зміст якого становлять регулярно додавані записи, котрі містять текст, зображення або мультимедія. Відмінності блога від традиційного щоденника обумовлюються середовищем. Блоги є, зазвичай, публічними і припускають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну полеміку з автором у коментарях до блогозапису або своїх блогах. Блоги є часто оновлюваними сайтами, котрі пов’язані з документами по всьому Інтернету. Оновлення може відбуватися щодня / щотижня / щомісяця. Право розміщення інформації і редагування блога має його автор. Натомість відвідувачі блогу можуть залишити свої коментарі до статей У блозі можна також розмістити фотографії, аудіо, відео, посилання на інші сайти, Інтернет-статті тощо. Часто посилання містять коментарі, а також власне документи. Блог порівнюється багатьма користувачами з великою подорожжю Мережею під керівництвом «гіда». Створення й підтримка блога за складністю можна порівняти з використанням електронної пошти. Блоги, за своєю природою, є інтерактивними, сполучаючи статичну і динамічну складові. Існує велика кількість блогів, у яких представлено широкий спектр інтересів. Кожний із блогів залучає свою власну аудиторію. Вони можуть містити текстовий матеріал, а також різні мультимедійні формати. За словами Д. Уорліка , блог є основним інструментом для розвитку навичок грамотності у XXI столітті, оскільки він реконструює читання, письмо, самовираження й публікації в Інтернеті. Під час підготовки студентів до навчання упродовж усього життя, викладачі мають розуміти, що відображення власних вражень є однією з ключових навичок, яку мають виробити студенти. Коли майбутні філологи обмінюються в Інтернеті своїми враженнями, вони стають членами освітнього співтовариства, у якому зміст і визначальний досвід створюються самими студентами. Цього можна успішно досягти у блогах. Вдале відбиття власних вражень включає критичне осмислення загальних реакцій індивіда і їхнього вираження. На думку Г. Соломон, блоги є «природними інструментами для запису інструкції». У блозі студенти можуть писати, повертатися до написаного, переглядати праці колег, й отримувати зворотний зв’язок від своїх викладачів. Ці навички лежать в основі процесу письма.

Характеристика

Усі блоги мають низку стійких характеристик. До них, зокрема, належать [3, с. 15]: · зворотний порядок записів. Найостанніші свіжі записи публікуються зверху. Як правило, у блозі на першій сторінці наводяться лише останні записи, а всі інші доступні в архіві; · відгуки. Блог запрошує читачів писати відгуки. Запрошення до відгуків публікується відразу ж слідом за записом. У цьому аспекті коментований блог схожий на Інтернет-форум; · єдиний автор. Як правило, автором записів у блозі є одна людина. Лише автори блогу можуть задавати тему й ініціювати обговорення; · можливість об’єднання. Формат блогу дозволяє об’єднувати зміст декількох авторських блогів в одній сторінці; · редагування за допомогою звичайного браузера; · стійкі посилання. Кожне повідомлення, опубліковане всередині блога, має свій URL – електронну адресу, за якою можна звернутися до повідомлення.

Див.також

http://www.caslon.com.au/weblogprofile1.htm. http://www.e-learning.by/ForumTheme/ Blogiv- uchebnom-processe/Elearning.html. http://info.ho.ua/2012_2013_pr_web1.htm