Фасоля

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Фасо́ля, -лі, ж. 1) = Хвасоля. МУЕ. І. 98. 2) Родъ орнамента на писанкѣ. МУЕ. І. 200.

Сучасні словники

'Фасоля ФАСОЛЯ, і, жін., діал. Квасоля. На полях сходить фасоля, біб, пшениця (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 406); Чекай, моя миленькая, най продам фасолю, Та я тобі за фасолю куплю парасолю (Коломийки, 1969, 147). Фасоля

Городня трав'яниста однорічна рослина родини бобових, що має в стручках овальні зерна. збірн. Плоди (овальні зерна) цієї рослини, які вживають для їжі.

Фасоля Фасоля – біб, квасоля.


Ілюстрації

Фасоля1.jpg [url картинки] Фасоля2.jpg [url картинки] Фасоля3.jpeg [url картинки] Фасоля4.jpg [url картинки]

Див. також

Фасоля (квасоля) (Phaseolus) — рід рослин родини бобових. Квітколоже з чашевидним диском. Крила метеликового віночка більш-менш зрощені з човником, довга вертушка якого, а також тичинки і стовпчик спірального скручені. Біб двостулковий, між насінням з неповними перегородками з губчастої тканини. Трав'янисті рослини, частіше однорічні, більшою частиною в'юнкі, з перистим листям. Листочків — три, рідше — один. Кожен лист має прилисники. Квіти у пазушних кистях. Насіння багате легуміном і крохмалем. Існує близько 150 видів квасолі в тепліших областях обох півкуль. Розводяться переважно з плодів і насіння, а види з квітів — під назвою турецьких бобів.