Червоний

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 21:52, 3 листопада 2013; Кандубін Владислав (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Червоний, -а, -е. 1) Красный. Червона калина. І червоні чоботи мулятьНом. № 1998. 2) Какъ существ. Червонецъ. О. 1862. IV. 18. Грин. III. 516. Ой викинув пан Каньовський на стіл сто червоних. Чуб. V. 428. Ум. Червоненький, червонесенький. Червоненькі черевички. Рудч. Ск. І. 16. См. Червений, черлений, челлений.

Сучасні словники

вікіпєдія:

Черво́ний — колір з мінімальною частотою, що сприймається людським оком. Діапазон червоних кольорів в спектрі з довжиною хвилі 630—760 нанометрів, межа сприйняття залежить від віку. Один з трьох «основних» кольорів в системі RGB, додатковий колір до нього — зелений.

Червоний це колір кохання, колір пристрасті - народні джерела.

У культурі і етнографії:

Червоний — символ мужності і відваги. Червоний Хрест — символ медицини «Червона книга» — книга про зникаючі види тварин, рослин і грибів. Червоний колір традиційно використовується комуністами, а часто і соціалістами. Звідси - численні географічні назви на території колишнього СРСР. Як колір крові, в римській міфології асоціюється з богом війни, Марсом, і з червоною планетою Марс. Червона площа в Москві — тобто центральна, красива Червоний корпус Київського університету імені Тараса Шевченка

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Див. також

Додаткові відомості