Історія (спеціальність)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 20:50, 23 вересня 2013; Ковальова Олександра (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ДИЗАЙНУ

Як професія,історія становлення дизайну мала свій початок більше ста років тому.В цей час в Англії виник рух «за зв’язок мистецтва і ремесел»,що очолював У. Морис. Потім цей рух знайшов своє відображення в художній культурі США, Фінляндії та Швеції. Вже й тоді були сформовані основні положення теорії та принципи дизайну, які вплинули на напрямки дизайну наступних років. У м. Веймар (Німеччина) у 1919 році була заснована Вища школа будівництва і художнього конструювання – Баухаус – від німецького «Дім будівництва» – так звалося у Німеччині середньовічне спільне житло будвельників соборів та інших великих споруд [1, с. 18]. Її педагоги – архітектор Вальтер Гропіус (директор Баугаузу з 1919 до 1928 року), художник, математик та вчений-природознавець Йоганнес Іттен, скульптор Гергард Маркс та інші – розробляли естетику функціоналізму, принципи сучасного формоутворення в архітектурі і дизайні, займались формуванням матеріально-побутового середовища засобами пластичного мистецтва. Йозеф Альберс – випускник Баугаузу – викладав у Блек-Маунтін Коледжі у Північній Кароліні, Вальтера Гропіуса і Марселя Броєра – випускника школи – запросили до Гарвардського університету, Ласло Могой-Надь заснував у Чикаго школу дизайну, що стала відомою під назвою Нью-Баугаузу [1, с. 18-19]. Таким чином, Баугауз дав великі імпульси до подальшого розвитку дизайнерської освіти не тільки в Німеччині, а й по всьому світі. Існує ще одна версія виникнення дизайну, коли його відносять до періоду кризи 1929 року, і він описується як американський феномен. З початком кризи 1929 року американський дизайн стає реальною комерційною силою, набуваючи, в повному значенні цього слова, масового характеру. Поступово виникає професійна «індустрія дизайну», яка була фактично імпортована з Європи після другої світової війни.


Вражаючий дизайн чого завгодно здатний викачувати будь-які гроші із споживачів, а тому послуги та продукція дизайнерів неймовірно затребувані. Відповідно, професії у сфері дизайну принесуть вам не тільки задоволення творчості, а й хороший заробіток. Тільки для початку треба обзавестися відповідною освітою.

Що потрібно знати і вміти

«Профільна освіта не завжди є пріоритетним для графічних дизайнерів, - стверджує консультант кадрового агентства Manpower Ольга Захарова. - У першу чергу необхідно вміння малювати від руки, користуватися планшетом і володіти спеціалізованими програмами. Серед них Adobe PhotoShop, Illustrator, Indesign (для верстальників), QuarkXPress, Corel Draw, 3DStudioMAX, Macromedia Flash та ін ». Як завжди, в лідируючих компаніях воліють кандидатів зі знанням англійської.

Місце дії

Хороші місця треба шукати , в першу чергу , в галузевих компаніях: рекламних та комунікаційних агенціях , інтернет -компаніях , ЗМІ , книжкових видавництвах і тп . Залежно від роботодавця будуть різнитися і обов'язки . Наприклад , в « Лабораторію Касперського » на цій посаді доведеться займатися дизайном для додатків Windows і веб -додатків , плюс розвивати фірмовий стиль продуктів компанії. У Оptimum Media Group вакансія « дизайнера з нестандартним проектам в зовнішній рекламі » вимагає від кандидатів вміння швидко візуалізувати ідеї. «Наприклад , прямо на зустрічі з клієнтом дизайнер повинен швидко зробити начерк , який не сильно відрізнятиметься від фінальної версії проекту » , - каже представник компанії. Тут же дизайнер повинен самостійно моніторити і аналізувати « нестандарт » , що з'являється на вулицях міста. А в мережі магазинів одягу Savage дизайнер- графік бере участь у розробці концепції сезонного оформлення магазинів , створює макети POS матеріалів , рекламних поверхонь і вітрин . Починати в професії доведеться з зарплати не більше 25 тисяч рублів і поступово дорости до 60-70 тис. Перспективи - кар'єра головного художника або креативного директора .