Довідка:Стиль

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 18:35, 2 червня 2013; Matasar.ei (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Для дотримання принципу одноманітності зовнішнього вигляду статей на Вікі, а також для зручності їх редагування, потрібно дотримуватись нескладних правил оформлення статей. Варто завжди пам'ятати, що головним залишається добре, чітке, інформаційно багате і неупереджене наповнення статей, їх зміст, а не красиве оформлення.

Мова і стиль

У всіх статтях має вживатися літературна українська мова.

Стиль статей має бути енциклопедичним. Виклад матеріалу не можна подавати від першої особи. Не варто вживати простомовні вислови. Під час написання статті з суперечливого питання не можна стверджувати, що один з поглядів правильніший за інші, висвітлюйте всі погляди чесно, неупереджено, з нейтральних позицій. Якщо хочеться висловити свою особисту думку — можна зробити це на сторінці обговорення статті.

Будь-які емоції є зайвими. Намагайтеся писати об'єктивно. Дотримуйтесь нейтральної позиції. Якщо пишете статтю про суперечливе питання, намагайтеся зазначити всі точки зору, навівши посилання на джерела, в яких вони згадуються.

Структура

Шапка

На самому початку статті, до тексту, з першого рядка повинні при необхідності розташовуватися стандартні шаблонні позначки про вилучення чи об'єднання статті, порушення НТЗ, неможливість дійти згоди в обговоренні, а також позначки про необхідність поліпшення статті, створення посилань, про роботу, що наразі триває над статтею.

Тіло статті

Місце основного тексту статті, його розділів.

Див. також

Розділ для посилання на статті з дотичної тематики. Потрібно пам'ятати, що такі посилання краще давати прямо в тексті статті, а виносити в цей розділ тільки найважливіші та найбільші за об'ємом статті. Посилання мають бути відсортовані за абеткою.

==Див. також==
* ...
* ...

Примітки

Розділ для деталей, зайвих в основному тексті статті, або підтвердження неоднозначних тез з посиланням на джерело інформації.

==Примітки ==
# ...
# ...

Джерела та література

Розділ має містити бібліографію (друковані наукові праці) з теми статті. Якщо наведено джерело іноземною мовою, то про це вказується після опису.

==Джерела та література==
* ...
* ...

Зовнішні посилання

Розділ для адрес інтернет-ресурсів, що глибше висвітлюють та доповнюють статтю. Див. Посилання.

==Посилання==
*[http://www.example.com Назва ресурсу]
*[http://www.example.com Назва ресурсу]

Категорії

Область визначення категорій повинна розташовуватися в кінці статті. Якщо категорій декілька, то посилання на кожну з категорій наводиться в окремому рядку.

[[Категорія:Віртуальний музей]]
[[Категорія:Проекти]]

Посилання