Соціальна педагогіка (спеціальність)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

"Пам'ятайте, що перед тим, як взятися за виховання людини, треба самому зробитися людиною; треба, щоб у вас самих склався той взірець, який повинна наслідувати людина."

(Жан-Жак Руссо)


Соціальна педагогіка — галузь педагогіки, що вивчає закономірності соціально-культурної адаптації людини, групи, суспільства з метою гармонізації, гуманізації їх взаємовідносин на внутрішньо-, між- та надособовому рівні. Соціальна педагогіка є галуззю педагогіки. Основна категорія яку вона розглядає — соціалізація особистості (входження особистості в соціальне середовище, прийняття норм, цінностей та правил цього середовища).

Соціальна педагогіка в Україні це — досить молода спеціальність, яка зараз знаходиться на етапі розвитку. Як спеціальність та навчальна дисципліна вона була введена досить недавно в 90-х роках 20 ст.

Соціальний педагог

Соціальний педагог - людина, в руках якої долі інших людей, їх подальший перебіг життя. Соціальний педагог - не професія, це стиль життя. Саме він прокладає стежку в майбутнє кожному своєму підопічному, він робить життя людей яскравішим, наставляє на вірний шлях, він вірний помічник і наставник у цій нелегкі тернистій дорозі, де формується особистість, до ньго можуть звертатися як малий, так і дорослий, він знайде гарне слово підтримки для кожного. До нього звертаються люди незалежно від життєвої ситуації, у якій опинилися. Завдання соціального педагога не втрутитись у справи, а допомогти людині самостійно вирішити свої проблемі, при потребі, надаючи соціальній нагляд.

Спеціальність очима студентів

"Можливо, це лише моя думка, але ця професія скоро набере обертів і буде потрібна по всьому світові, бо люди, які мають проблеми в тій чи іншій сфері, не завжди можуть звернутися до спеціаліста. Хоч в Україна працює багато соціальних служб, де працює безліч кваліфікованих працівників, та високоосвічених спеціалістів можна порахувати на пальцях. Тому, соціальний педагог - дуже важлива професія, адже саме вона робить з людей видатних особистостей, які в подальшому мають визнання серед інших. Соціальними педагогами не стають,ними народжуються".

Основне завдання

Основне завдання соціальної педагогіки, як навчальної дисципліни полягає у підготовці кваліфікованих фахівців соціальних педагогів, вивчення різних проблем у галузі педагогічних наук, а як спеціальність допомога особистості у вирішенні різних життєвих ситуацій, що виникають протягом життєвого шляху особистості.В основному це проблеми соціалізації особистості.

Соціальний педагог, як фахівець повинен дотримуватись таких основних норм та правил:

  • Толерантність — соціальний педагог повинен терпляче ставитися до своїх клієнтів і не виражати до них як не симпатії,так і не антипатії.
  • Конфіденційність отриманої інформації — соціальний педагог не має права розголошувати отриману інформацію про свого клієнта, про його проблеми та негаразди, окрім таких винятків: якщо ця інформація може нашкодити клієнту чи комусь іншому; якщо ця інформація потрібна для проведення слідства; та інші випадки що передбачені чинним законодавством України, тоді інформація підлягає розголошенню.
  • Професіоналізм фахівця — соціальний педагог повинен мати належну освіту та належний рівень кваліфікації щоб плідно працювати в своїй галузі. Також соціальний педагог повинен підвищувати та покращувати свій рівень професіональності вивчаючи нові і опрацьовуючи нові джерела і публікації, статті та видання які можуть покращувати його професіональний рівень. Для підвищення своєї професійності соціальний педагог повинен також проходити курси підвищення кваліфікації, які діють при навчальних закладах, які готують соціальних педагогів.
  • Клієнтоцентризм — для соціального педагога інтереси клієнта повинні бути вище своїх власних інтересів.

Випускники

Вступникам

Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями:

Див. також