Кава
Кава, -ви,
Сучасні словники
Орфографічний словник української мови <b><i> кава іменник, жіночий рід, істота і неістота, І відміна.
Це цікаво знати!
Історія вживання людиною кави губиться десь у далекому минулому. Дехто з істориків стверджує африканці робили вино з м’якоті кофейних ягід за довго до того як в Африці з’явилась біла людина. Існує версія, що саме з Африки кавові зерна завезли до Аравії, де у 850 році ефіопський пастух Калді помітив що його кози, наївшись червоних ягід з дивного куща стають енергійними та грайливими. Калді теж почав їсти ягоди і відчув себе щасливим та бадьорим. Вперше заварили кавові зерна в 1000 р. н.е. Мусульмани пили каву тому що вона допомагає не заснути під час довгих богослужінь. Віддавати свій секрет невірним вони не спішились, і навіть коли стали продавати кавові зерна, висушувати їх перед продажем, так, щоб ні одно зерно не змогло прорости. У 1600 році індійський пілігрим-контрабандист Баба Будана вийшов з Мекки з „живими” зернами кави, захованими на животі. У 1615 році кава з’явилась у Європі, а у 1616 році датчани вкрали і вивезли у Європу перше кавове дерево. Цікаво що у Бразилії, кава якої добре нам всім відома, вона з’явилась тільки наприкінці вісімнадцятого століття. До Бразилії кава також попала контрабандою. Інший авантюрист, Полковник Паллета, викрав її у французькій Гвінеї, звабивши жінку губернатора і отримавши від неї саджанець у прощальному букеті квітів. Пройшло небагато часу і величезні врожаї кави у Бразилії зробили напій для обраних доступним кожному простолюдинові. Кава за тисячі та кава за копійки
Найдешевшою кавою завжди була розчинна. При її виготовлені як правило використовують дешеві сорти не найкращої якості. Купити таку кави можна в будь якому магазині, буквально за копійки.
Елітні сорти кави менш відомі широкому загалу.
Ямайська кава „Блу Маунтін” („Синя гора”) вважається одною з найкращих в світі. Свою назву вона отримала через те, що вирощується високо в горах. Виробники цього сорту кави не знають слова „прогрес”. Її вирощують та транспортують так само як і століття тому – без використання техніки.
Конкурентів в кави „Блу Маунтін” небагато. Одним з таких конкурентів можна вважати колумбійську каву „Піко”. Її вирощують під палючим латиноамериканським сонцем на схилах старого вулкану біля міста Картахена. Фунт такої кави коштує 500 фунтів стерлінгів.
Однак найдорожчою кавою в світі являється „Kopi Luwak”.
Цей сорт кави названий на честь індонезійської тваринки, яку аборигени називають лювак.
Звір з задоволенням їсть ягоди кави, вибираючи найкращі і найстигліші. Тваринка не може їх переварити, тому зерна виходять з нього природнім способом. Їх збирають індонезійці, які вважають що після випробування шлунковим соком лювака зерна отримують нові смакові якості, а кава зварена з них має надзвичайно приємний смак. Один грам кави „Kopi Luwak” коштує 1 Євро.