Жукова Анастасія Дмитрівна
База практики:Початкова школа "Лісові дзвіночки",Деснянського району,м.Києва.
Посилання (анкету створювала з особистої пошти черех технічні проблеми з пристроєм) : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWx-lGJ83gXVC7Wav0xZff3yl6IDgkFG2bDuMIb2kz58A68w/viewform?usp=sf_link
Результати опитувальника (діаграми) :
Висновки:
Провівши опитування вчителів ПШ "Лісові дзвінчоки", можна зробити всиновки, що вчителів ще потребують навчання у роботі з цифровими пристроями. Запитання щодо рівня вмінь роботи з основними типами даними поділило вчителів на тих, хто вправно використовує та застосовує і тих, хто ще потребує допомоги. Більшість вчителів під час своєї роботи використовує презентації для зацікавленості учнів. Більша половина вчителів вміють створювати власноруч навчальні відео. Заитання щодо монтажу роликів тазображень знову розділило вчителів на дві групи: чудово орієнтуються та ті,у кого виникають ще труднощі. Опитування показало, що вчителі школи обізнані з кібербезпеки, вміють захищати власні персональні дані. У більшостівчителів виникають труднощі зперевіркою джерел на надійність. Вчителі дотримуються академічної доброчесності та використовують інформаційні ресурси в своєму професійному розвитку. Половина вчителів власноруч розробляли інформаційні ресурси. В останньому запитання можна побачити, що найчастіше використовують вчителівпід час своєї роботи.
Фото зустрічі з заступником директора:
Інтерв*ю з застпуником директора - покликання на аудіозапис ( мені не дозволяє розширення завантажити мп3 файл на Вікі сторінку)
https://drive.google.com/file/d/1dzrET9HXtbwYxB9b54jqM3A3YGOMB5Zz/view?usp=sharingАудіозапис
Додаю інтер*ю в текстовому форматі: -Доброго дня, Галино Миколаївно.
- Доброго дня!
-Дякую, що погодилися записати інтерв*ю зі мною на досить важливу тему, на мою думку. Ми будемо говорити про впровадження цифрових технологій в навчальний процес. -Отже, розпочнемо. Для початку хочу дізнатися, чи позитивно Ви взагалі ставетеся до цифрових технологій?
Відповідь : Ставлюся до цифрових технологій позитивно, адже вони в деяких аспектах значно спрощують нашу роботу. Це стосується ведення документації, збору даних. Та і навчання для дітей робить цікавішим.
-Чудово! Як Ви оцінюєте важливість цифрових технологій?
Відповідь : ми живемо в сучасному світі, де постійно стикаємося з цифровими технологія, тому бути обізнаним та вміти використовувати їх є одним із найважливіших пунктів в роботі.
-Що вже впроваджено у Вашій школі?
Відповідь:Наша школа працює з електронним журналом. Раніше ми працювали з платформою Human , зараз це –Єдина школа.
-Чи виникали у Вас труднощі? Так як Ви з ними впоралися?
Відповідь: Виникали, бо був важкий перехід з однієї платформи на іншу. Вся робота повністю відрізняється. Ми з директром організували для вчителів безкоштовні курси . Моя робота, як завуча була і є допомогати колегам опанувати новий електронний журнал. -Що ще Ви почали застосовувати в свої роботі?
Відповідь: для комункації з колегами та швидкого збору інформації, я використовую гугл сервіси: таблиці, додатки для відеозв*язку. Це значно пришвидшує роботу.
-Які зміни в навчальному процесі ви помітили після впровадження цифрових технологій?
Відповідь: Сучасні діти потребують сучасних рішень, тому зміни звісно позитивні. Діти більш зацікавлені навчальним процесом. Деяка інформація навіть краще засвоюється, якщо її подавати у вигляді навчальних відео чи презентацій.
-Чи проводите ви тренінги або навчання для вчителів з метою підвищення їхньої цифрової компетентності?
Відповідь: Переглядаю курси з підвищення цифрової компетентності та раджу вчителям. Ділюся посібниками та завжди готова підтримати, пояснити, якщо виникають труднощі.
-Як ви справляєтеся з технічними проблемами під час уроків? Чи є у вас технічна підтримка в школі?
Відповідь: вчителі та я адаптовані до різних умов, тому завжди готові переключитися на інший вид діяльності. Технічного працівника в нас в школі немає, тому цими питаннями, по можливості, займаюся я. Інколи допомагають батьки.
-Яким чином цифрові інструменти допомагають в інклюзивній освіті для дітей з особливими потребами?
Відповідь: це гарно працює, коли діти виконують завдання в зошитах, а дитина з ООП має можливість виконати це завдання біля інтерактивної дошки в більш спрощеному форматі.
- Які навички, на вашу думку, повинні бути у сучасного вчителя, щоб ефективно застосовувати цифрові технології?
Відповідь: В першу чергу це інформаційна грамотність – вміння знаходити, аналізувати і критично оцінювати інформацію. Педагогічна гнучкість та творчий підхід – цифрові інструменти швидко змінюються, і вчитель має бути готовим адаптувати свої методи та експериментувати з новими форматами навчання
- Які ви бачите основні виклики та перспективи для подальшого розвитку цифрової освіти у вашій школі?
Відповідь: В першу чергу це наявність технічного працівника, який зможе контролювати процеси та допомагати. Наявність справного обладнання в усіх класах, щоб вчитель міг комфортно виконувати свою роботу. Готовність батьків допомагати своїй дитині орієнтуватися в програмах та доцільно використовувати власні пристрої. Готовність вчителів до постійно саморозвитку в напрямку цифрової компетентності.
Завдання 2: Розроблений блог https://adzhkvs.blogspot.com/Блог для вчителів
Фото зі сторінки розробника:
Для вчителів організувала онлайн-зустріч в GoogleMeet, на якій поділилася збіркою цифрових ресурсів, які вони можуть використати в своїй професійній діяльності. Фотозвіт від колеги:
Методичні рекомендації
Для того , щоб створити інформаційне освітнє середовище, Ви маєте слідувати таким методичним рекомендаціям:
1.Школа – це робота всього колективу, тому перед початком створення варто провести опитування серед колег, що вони хочуть бачити серед цифрових ресурсів для своєї роботи.
2.Визначте для себе, з кою метою Ви створюєте освітнє середовище
3.Ви можете обрати або вже готові платформи, або розробити свою власну систему.
4.Обов'язково перевіряйте на сумісність з іншими ресурсами для справної роботи, наприклад, системи оцінювання.
5.Пропрацюйте бажаний вигляд, тобто інтерфейс
6.Зробіть ресурс простим та для доступним для всіх, це збільшить продуктивність та зменшить виникнення труднощів у роботі.
7.Зараз в школах наявні електронні журнали, посібники, програми. Необхідно подбати про навчання колег щодо користування цими ресурсами
8.Дбайте про власну обізнаність в кібербезпеці, це попередить виникнення проблем з втратою даних та хакерських атак.
9.Постійно перевіряйте, чи є ваша інформаційна система продуктивною, зручною та достатньо захищеною.
10. Обов'язково! Не забуваємо про моніторинг відгуків від всіх, хто користується інформаційною системою.
1.Для того, щоб модернізувати IT інфраструктуру, потрібно спочатку проаналізувати, що ВИ маєте. Я взяла для прикладу IT інфраструктуру школи, в якій проходила практику:
1.Для початку необхідно записати етапи модернізації. Виділити критично необхідне та те, що можна зробити в останню чергу. 2.Враховуючи аналіз, в першу чергу треба подбати про пошуки інженера, який зможе влаштуватися на роботу та слідкувати за станом IT інфраструктури школи. Адже справність приладів та налаштування входять в його обов'язки. 3.Краще використовувати ліцензоване ПЗ для ефективної роботи. 4.Необхідно замінити старе обладнання, яке тільки сповільнює процеси роботи. 5.Слідуйте сучасним стандартам при виборі обладнання. 6.Подбайте про швидкий та безперебійний доступ в Інтернет. Зараз через відключення світла краще забезпечити прилади стабілізаторами напруги, які дадуть змогу правильно вимикати пристрої, щоб вони не вийшли з ладу через різкий перепад напруги. 7.Своєчасно контролюйте та оновлюйте програмне забезпечення. 8.Контролюйте роботу працівника, який займається технічним обслуговуванням пристроїв та налаштуванням програм.
1.Для початку варто провести опитування. Візьмемо для прикладу оптування вчителів початкової школи та результати, які наведено вище. 2.Необхідно проаналізувати ці результати та визначити прогалини. Те, що потребує навчання та доопрацювання. 3.Існує безліч курсів для навчання або можна розробити власні і , враховуючи прогалини кожного, порекомендувати відповідні курси для підвищення цифрової компетентності. 4.Адміністрація також може організовувати тренінги, семінари. Найкраще, на мою думку, це майстер-класи, де вчителі можуть практично закріпити свої знання. 5.Можна створити групу технічної підтримки, де вчитель або інший працівник може поділитися проблемою та попросити допомоги. 6.Надалі потрібно систематично проводити моніторинг для визначення рівня цифрової компетентності, щоб попередити труднощі у роботі. 7.Можна створити збірку, де кожен буде ділитися своїми знахідками: посібники, курси, методичні рекомендації, цікаві збірки цифрових ресурсів, тренінги.