Колєснік Марина Миколаївна
Зміст
Завдання 1
Про базу практики - Ромашківський ліцей
Повна назва - Ромашківський ліцей Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області.
Ромашківський ліцей — це школа з широким спектром освітніх можливостей і сучасними методами навчання. Заклад створює комфортне середовище, де учні можуть розвивати свої навички, готуючись до викликів майбутнього. У ліцеї постійно запроваджуються інноваційні методи та інтерактивні технології, що робить навчання більш захопливим та доступним. Цього року застосування інтерактивних й інноваційних технологій стало легше через надання інтерактивних сенсорних дошок з проєкторами, що покращило можливості вчителів проводити сучасний цікавий урок.
Педагогічний колектив сприяє формуванню у школярів цінностей, важливих для їхнього громадянського становлення, а також активно залучає їх до участі в культурних, патріотичних та екологічних заходах. Велика увага приділяється безпеці дітей, вихованню патріотичних цінностей та формуванню екологічної свідомості.
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ в Ромашківському ліцеї. Інтерв’ю з заступником директора
Інтерв'ю з заступником директора було проведено очно і для підтвердження його проведення є аудіозапис - Інтерв'ю
Освітня політика Ромашківського ліцею з питань впровадження цифрових технологій акцентується на комплексному підході до цифровізації навчального процесу. Заклад застосовує Human, Google Classroom, Zoom,Google Meet та інтерактивні платформи (LearningApps, Padlet, Genially, Canva, Classtime), що свідчить про бажання закладу адаптуватись до цифрової трансформації та дистанційного навчання. А також допомагає покращити комунікацію між учасниками освітнього процесу й дозволяє учням активно взаємодіяти з матеріалом. Політика ліцею спрямована на рівний доступ до технологій і забезпечення інклюзивності освітнього процесу, проте ще залишається виклик із забезпеченням доступу до пристроїв та навчанням учасників освітнього процесу. Регулярна підтримка з боку інших організацій сприяє розвитку цифрової інфраструктури, а також підвищенню рівня цифрової грамотності вчителів.
Керівництво ліцею ставить акцент на ознайомленні й в майбутньому застосуванні новітніх технологій для вивчення науки та розвитку критичного мислення, а також наразі використовується багато безкоштовних ресурсів, що урізноманітнюють навчальний процес і покращують результати навчання і підвищують мотивацію дітей, і даний момент підкреслює інноваційний підхід закладу до освіти. Така освітня політика наразі сприяє інтерактивності навчання та покращенню успішності учнів, надаючи їм навички, які знадобляться в подальшому житті та професійній діяльності, а в результаті успішного освоєння інших новітніх технологій - набагато поліпшить розвиток критичного мислення,навіть змінить атмосферу уроків тощо.
Застосування інноваційних цифрових рішень та створення рівного доступу до технологій для учнів і вчителів відображає прагнення ліцею до інклюзивності, сучасності та ефективності навчання, що забезпечує конкурентоспроможність освітнього закладу та готує учнів до вимог інформаційного суспільства.
ЦК-компетентності вчителів Ромашківського ліцею
- Створення й проведення анкетування - Опитування
- Аналіз результатів анкетування
- Аналіз ІТ-інфраструктури Ромашківського ліцею
(апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Завдання 2
Було розроблено сайт-курс для підвищення цифорвої компетентності вчителів Ромашківського ліцею - Цифрова компетентність
В даному ресурсі є матеріали про основні складові цифрової компетентності вчителів, перваги оволодіння цифровою компетентністю, наведені приклади ресурсів і їх опису й переваг, що можна використати для проведення онлайн уроку й для створення інтерактивного цифрового контенту. Також для полегшення роботи вчителів розроблені алгоритми планування та вибору цифрових інструментів, підготовки навчальних матеріалів з цифровими технологіями, проведення уроку із застосуванням цифрових технологій, оцінювання знань та рефлексії. Й для людей, що краще сприймають аудіо-візуально - створена добірка корисних вебінарів і семінарів з платформи Youtube. І, звісно, щоб отримати фідбек від вчителів, що ознайомились з матеріалом - створене опитування, що теж розміщене на розробленому сайті.