Категорія:Кафедра музично-сценічного мистецтва

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 10:16, 31 травня 2024; K.androshchuk (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
001.png

Кафедра музично-сценічного мистецтва увійшла до складу Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка з 1 січня 2024 року в результаті реорганізації Муніципального закладу вищої освіти «Київська Академія мистецтв» та Київського університету імені Бориса Грінченка.

На кафедрі музично-сценічного мистецтва здійснюється фахова підготовка здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за наступними спеціальностями та освітніми програмами:

025«Музичне мистецтво»

Освітні програми:

«Cпів» (оперний спів), «Інструментально-оркестрове виконавство», «Інструментально виконавство (карильйон)» «Фортепіано» 026 «Сценічне мистецтво»

Освітня програма «Акторське мистецтво драматичного театру та кіно»

Кафедра здійснює високопрофесійну підготовку оперних виконавців, музикантів-інструменталістів, акторів драматичного театру й кіно та викладачів фахових дисциплін.

Науково – викладацький склад кафедри сформований високопрофесійними кадрами: провідними науковцями та видатними діячами музично–сценічного мистецтва України – знаними оперними співаками, інструментальними виконавцями, акторами, режисерами, теоретиками.

В основу освітньої програми «Спів» покладена підготовка оперного співака-виконавця та викладача, що спрямована на засвоєння студентами специфіки оперного профілю та практичних основ сольного співу.

Підготовку фахівців для професійної діяльності у галузі оперного співу забезпечують знані оперні співаки та солісти Національної опери України - Народні артисти України, Лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка Євдокія Колесник, Микола Коваль, Ольга Нагорна, а також заслужена артистка України Ірина Федотова.

Вперше в Україні в 2023 році, серед закладів вищої освіти, Кафедра започаткувала підготовку музикантів-виконавців за новою освітньою програмою «Інструментальне виконавство (карильйон)». Гарантом програми є єдина в Україні дипломована карильйоністка, кандидат мистецтвознавства, доцент - Ірина Рябчун, яка закінчила Бельгійський королівський Інститут карильйону імені Жефа Денейна, що є світовим центром карильйонного мистецтва.

Це новий музичний інструмент, який широко розповсюджений в Європі та США, але в останні роки почав активно розвиватися й впроваджуватися в систему початкової музичної освіти на Заході України та вищої освіти в столиці України саме на кафедрі музично-сценічного мистецтва.

Суттєвою особливістю спеціальності «Сценічне мистецтва» є навчання студентів за освітньою програмою «Акторське мистецтво драматичного театру та кіно», в основу якої покладена унікальна методика фундатора українського театру Леся Курбаса, за якою навчають виключно на кафедрі музично-сценічного мистецтва. Це є дуже важливим аспектом на теперішній час, коли наша країна повертається до свого українського коріння. Адже на сьогодні за системою Леся Курбаса не працює жоден з театральних закладів вищої освіти м. Києва, оскільки загалом навчання студентів здійснюється за системою російського театрального режисера К. Станіславського.

Ця категорія зараз порожня.