Ущербитися
Ущербитися, -блю́ся, -бишся, гл. 1) Надщербиться. 2) Понесть потерю, убытокъ. Нехай в тії криниченьки водиця вщербиться. Мил. 77.
Зміст
Сучасні словники
НАДЩЕ́РБЛЮВАТИ, юю, юєш, недок., НАДЩЕРБИ́ТИ, щерблю́, щерби́ш; мн. надщербля́ть; док. 1. що. Робити щербини, зазублини, вибоїни на чому-небудь; вищерблювати, зазублювати. – От і вчора напав якийсь поганець-кріт на наше житло... Надщербив нам стіну, пошкодив башню [башту], але таки ми доконали його... (П. Козланюк). 2. що, чого, перен. Псувати, пошкоджувати, нівечити що-небудь. Життєві незгоди, які впали на нього [Хмарочоса], не надщербили його віри. (Б. Харчук); // Знявши частину від чого-небудь, зменшувати. Василь Григорович мусив трохи надщербити свого місячного бюджета, купивши “Украинский язык” Синявського і читанку “Шляхом життя” (Б. Антоненко-Давидович); Ганьблю того, Хто серце їй [людині] розбив, У слово вкутавшись облесне, Хто душу добру надщербив (С. Воскрекасенко).
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Джерела та література
Цікаві факти або додаткова інформація
Якщо порцелянова чашка розбилася, наприклад, на 2 або 3 частини, її ще можна спробувати відновити. А щоб не було видно слідів від склеювання, пропонуємо скористатися бабусиною хитрістю.
Клей нам не знадобиться Спершу треба добре промити великі частини розбитого посуду, ретельно при цьому прочищаючи «зріз». Далі частинки потрібно з'єднати та закріпити резинкою або ниткою.
Після цього посуд відправляється у глибоку ємність, яка повністю заливається молоком. У молочній рідині кухоль повинен полежати декілька днів – при чому, не в холодильнику, а за кімнатної температури. Незабаром напій скисне, а саме цього нам і треба домогтися: казеїн, що утворюється, якраз і стане тим компонентом, який має склеїти частинки чашки.
Через 3-4 дні чашку можна діставати.
В ідеалі вона буде цільною, а тріщина – майже помітною