Гребенюк Анастасія Олегівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Персональні дані

Фото

ПІБ

Гребенюк Анастасія Олегівна

Група

ЖУРб-2-20-4.0д

Електронна пошта

aohrebeniuk.ij20@kubg.edu.ua

Соціальні мережі, блоги

Інстаграм https://instagram.com/anasteisha_1036?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA== Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100012707778062

Навчальна діяльність

Навчання на MOOC

Навчання на масових відкритих онлайн курсах)

Навчальна практика

Я, Гребенюк Анастасія Олегівна, проходила виробничу практику з 04.09.2023 по 25.10.2023 в ПП «Городоцький районний телерадіопресцентр», а саме в SMM відділі «Городок.CITY» та паралельно працювала з командою «ФМ-радіо на хвилі 106,9», адреса: вул. Грушевського 57, м. Городок, Хмельницька обл., 32000. Керівник організації – директор-редактор Попович Наталія Олександрівна. Я обрала саме цю базу практики, адже вже співпрацювала з Наталією Олександрівною ще у школі. Тоді я хотіла спробувати себе в сфері журналістики перед вступом до університету, щоб переконатись, що я обрала професію, яка мені імпонує. Наталя Олександрівна відкрила для мене простори створення журналістських матеріалів та допомогла зрозуміти, що мені варто вступати саме на цю спеціальність, а також запросила на проходження практики в ПП «Городоцький районний телерадіопресцентр». Оскільки в 11 класі я ще не мала тих знань, що маю зараз я не могла працювати на рівні з колективом, а лише поверхнево ознайомилась обов’язками журналістів. Тому найголовніше, що я хотіла отримати – досвід. Мені було цікаво прослідкувати прогрес, який здобула за роки навчання в університеті.

«Городоцький районний телерадіопресцентр» на медіаринку працює двадцять років. Створено медіа шляхом об'єднання редакції газети "Городоцький вісник" і редакції місцевого телебачення. Засновниками та власниками ПП «Городоцький районний телерадіопресцентр» є п'ятеро членів колективу в рівних частках - 20% статутного капіталу. Сьогодні підприємство є мультимедійним і є засновником чотирьох засобів масової інформації — газета «Городоцький вісник», місцеве телебачення на каналі 48 ТБ, ФМ-радіо на хвилі 106,9 та інтернет-видання Городок.City, що має платформи у різноманітних соцмережах (Фейсбук, телеграм, інстаграм, ТікТок, Ютуб). Медіа має формалізовану редакційну політику — Редакційний Статут. Місія — запобігати дезінформації, розвіювати фейки, інформувати аудиторію про достовірні місцеві новини. Цільова аудиторія — мешканці Городоцької та Сатанівської громад. 

Тоді більш детально про Городок.City — медіаресурс про місто для містян. Місією є креативний підхід до інформування про суспільно важливі процеси за допомогою цікавих та інтерактивних форматів: тестів, відео, пояснювальних карток, ігор, репортажів, підбірок тощо. Головною ціллю є надання цікавої, корисної та важливої інформації, відкриття нового погляду на місто та його привабливість. І я, як жителька цього міста розділяю ці погляди та підтримую редакційну політику видання.

Інтернет-видання Городок.City створене за підтримки Агенції медійного росту «Або». Видання є незалежним від будь-яких політичних, релігійних, комерційних або некомерційних структур. Редакційна політика є у відкритому доступі. Команда керується принципами неупередженості, об’єктивності та збалансованості подачі інформації і я вважаю, що саме це є основою професійної журналістики. Мені подобається, що тут завжди є можливість висловитися всім сторонам конфлікту, вони є політично незаангажованими та що не менш важливо не використовують мову ненависті. Проти дискримінації, ксенофобії, і не допускають їх на своєму сайті. Щодо комерційної діяльності, то прагнуть, щоб реклама на сайті була етичною, коректною та ефективною. Городок.City не публікує приховану рекламу. Рекламні публікації знаходяться у розділі «Промо». Рекламні тести, картки, ігри та рейтинги маркуються плашкою «Партнерський матеріал», «Політична реклама», «Спецпроект». Загалом це дуже великий обсяг роботи, але мені сподобалось те, що я могла попрактикуватись у різних напрямках.

Під час проходження практики я активно брала участь в роботі ПП «Городоцький районний телерадіопресцентр». У мене були свої обов’язки в SMM відділі «Городок.CITY», а саме це: - Ведення сторінки в Instagram t1p.de/kfe8 ; - складання контент-плану; - написання текстів для постів згідно з контент-планом; - підготовка креативів (фото, відео, графіки) для постів; - наповнення сторінки контентом згідно з планом; - модерація сторінки, робота з коментарями. Наприклад, моїм завданням було підготувати та опублікувати серію сторіс в Instagram t1p.de/kfe8 щодо створення нової платформи на сайті «Городок.CITY». Мої обов’язки на «ФМ-радіо на хвилі 106,9»: - Підготовка матеріалів для програми та самостійний вибір теми; - Розміщення опису, анонсу програми у соціальних мережах; - Ведення радіопрограми та рубрики у прямому етері; - Підбір музики для прямих етерів; - Пошук та запрошення гостів на прямі етери. У висновку можу сказати, що завдяки виробничій практиці я отримала багато практичних навик та опанувала тонкощі роботи на радіо та спробувала себе у ролі SMM-спеціаліста. Мені сподобалось, що я змогла попрацювати у двох різних напрямках та виокремити для себе свої сильні та слабкі сторони у кожному з них. Тепер я знаю, що я зможу виконати на всі сто (ведення прямих етерів, підбір гостей, вибір теми, підготовка матеріалів), а над чим ще варто попрацювати (дикція та тембр голосу). Щодо SMM, то я опанувала нові додатки для створення інтерактивних сторіс, а також почала освоювати процес створення планів та статегій для контенту.

Під час проходження виробничої практики моїм завданням було підготувати та опублікувати серію сторіс в Instagram щодо створення нової платформи на сайті «Городок.CITY». Я виконала це завдання швидко та без жодних труднощів. Далі у ролі вже радіоведучої мені потрібно було підготувати матеріали до прямого етеру, обрати та затвердити у Наталії Олександрівни тему етеру, запропонувати цікавих гостей та зв’язатися з ними. А також додатковим завданням за моїм власним бажанням було підібрати музику. Отже, мої прямі етери розпочинались о 9 ранку на хвилі 106.9. Перші два дні я приходила на записи та лише спостерігала за процесом, потім взяла участь у якості гостя, а далі редакторка довірила мені самій вести прямі етери. Для мене це стало цінним досвідом. Під час першого запису я відчувала легку тривогу, але вона зникла рівно тоді, коли я почула: «Три, два, один. Ти в прямому етері». На одному із записів я спілкувалась із Поколітовою Діаною, яка здобула освіту журналіста на кафедрі журналістики та соціальних комунікацій факультету інформаційних і прикладних технологій Донецького національного університету імені Василя Стуса. Також дівчина працювала за фахом та змогла поділитись своїм досвідом та труднощами з якими вона зіштовхнулась. Ми детально обговорили дотримання сучасними медіа професійних стандартів журналістської діяльності, а також проблему плагіату. Під час роботи на радіо я навчилась розподіляти правильно час, адже прямі етери обмежені конкретним проміжком часу. Також важливим було чути свого гостя та ставити запитання опираючись на попередні відповіді аби розмова була «живою», адже слухачі одразу відчувають, якщо все йде по сценарію. Дуже важливо під час довгих слів чи фраз правильно дихати, аби не запинатись та чітко вимовляти кожен звук. Інколи я могла не встигнути це зробити за вчасно і доводилось «дотискати» слово, тому я пропрацювала цей нюанс і зрозуміла, що для постійних етерів потрібно мати професійну дикцію над якою я якраз таки працюю. Мені було приємно працювати з нашим монтажером та звукооператором, адже ми одразу знайшли спільну мову та наша комунікація будувалась на взаємоповазі. Ще один проєкт в якому я була залучена, але поза кадром – запис подкасту «Медіаграмотність: відеоподкаст про пропаганду та інформування». Посилання: https://horodok.city/articles/320448/mediagramotnist-videopodkast-pro-propagandu-ta-informuvannya . Саме під час роботи над цим матеріалом я змогла відчути наскільки важлива робота тих людей, які залишаються за межами кадру. Адже це робота цілої команди. Творчо-технологічний процес налагоджений завдяки командній роботі. Я попрацювала у ролі журналіста, монтажера, smm-спеціалістка та радіоведучої. І відчула підтримку команди на кожному з цим процесів. Це допомагає створити якісніший контент.

Під час практики ознайомилася з діяльністю й метою видання. Керівник одразу повідомив про мої обов’язки та ознайомив з особливостями видання. З колегами ми одразу знайшли спільну мову та почали ділитися ідеями стосовно нових стратегій. Дружній колектив додає сил для того аби разом створювати якісний та цікавий контент. Основним моїм завданням було отримати базові знання про роботу видання. Додаткове завдання полягало в створенні серії матеріалів в форматі сторіс в соціальній мережі «Instagram» для сторінки «gorodok.city». Практика проходила в режимі онлайн. Ми домовились про це із моїм керівником завчасно, що посприяло створенню комфортного графіку роботи. Комунікація з керівництвом відбувалася через телеграм. Під час роботи у мене виникали технічні проблеми (поганий інтернет), але це не завадило мені завершити роботу. Бажання та наполегливість взяли гору. Мені було дуже приємно працювати із керівником. Я отримала чітку інструкцію та дослухалась до влучних порад, які вдосконалили результат моєї роботи.

Від співпраці з ПП «Городоцький районний телерадіопресцентр» та «Городок.CITY» у мене залишилися лише приємні враження та додалась жага далі розвиватись у сфері журналістики. Я отримала багато практичних навиків та безцінний досвід, що дуже важливо для амбіційних студентів. Також навчилась працювати у колективі та шукати вирішення завдань навіть в екстрених ситуаціях, що раніше мені не дуже вдавалось. Попович Наталія Олександрівна підтримувала всі мої починання та допомагала втілити ідеї в реальність.


Матеріали практики


https://drive.google.com/drive/folders/1BeD1uozkVD3z1TvobSqsFxitgAyIUdvn

https://youtu.be/8S41RhZfpRA

https://youtu.be/Vr60xkQxjh0

https://drive.google.com/file/d/1H8zzhAW_WjSwYUnwpJv0GKF9FKsWWs1z/view?usp=drivesdk

Програми мобільності

Нагороди та подяки навчального характеру

Наукова-практична діяльність

Наукові публікації

Участь у конференціях, семінарах

Участь у наукових та фахових конкурсах, фестивалях

Професійний розвиток

Професійна сертифікація

Професійні навички

Стажування

Професійний досвід

Соціально-гуманітарна діяльність

Волонтерська діяльність

Соціальний проект

Університетські заходи

Благодійні акції

Студентське самоврядування

Нагороди та подяки соціально-гуманітарного характеру

Доробки

Корисні посилання

Відгуки

Мої проекти