Носенко Олена Володимирівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Практикантка Носенко Олена Володимирівна .

База практики= Спеціалізована школа № 52 міста Києва

Віслюк

Адрес: вулиця Михайла Донця, 16, Київ, 03126

Телефон: 044 497 2055 Посилання: Сайт школи Школа № 52 YouTube Facebook

Завдання 1

1.
Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ)

Провівши детальний аналіз було виявлено, що школа зацікавлена впровадженням цифрових технологій в освіті. Технічна база постійно вдосконалюється, на даний час забезпечення школи на дуже високому рівні. Постійно проходить навчання педагогічних працівників з використання ІКТ технологій

2.
Інтерв'ю з директором

Для того, щоб більш дктвльно розібратись із впровадженням та використанням цифрових технологій в школі, я проввела з директором школи інтерв'ю Додаю Аудіо ( посилання на гугл диск ) Аудіо

3.
Цифрові компетентності педагогічних працівників

Технічна база школи на високому рівні, тому було проведено анкетування для вчителів, щоб дізнатись чи вміють вони користуватись даними технологіями в повній мірі. Мною було створено анкетування "Рівень ІКТ компетеноності вчителів" - Анкетування Результати - Результати

Висновки: На основі результатів анкетування вчителів щодо їхньої компетентності в галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), можна зробити такі загальні висновки:

  • Використання комп'ютерів та Інтернету: Приблизно 61,5% вчителів використовують комп'ютери та Інтернет щодня або кілька разів на тиждень. Однак 23,1% вчителів відзначили, що вони рідко або ніколи не використовують ці технології в своїй роботі.
  • Здатність працювати з освітніми програмами та платформами: Більшість вчителів (від 7 до 9 осіб) оцінили свою здатність працювати з освітніми програмами та платформами на середньому рівні (оцінки 3 і 4 з 5). Проте також є вчителі, які вважають свої знання в цій сфері високими (оцінки 4 і 5).
  • Використання відкритих онлайн-ресурсів: Значна частина вчителів (46,2%) відзначили, що рідко користуються відкритими онлайн-ресурсами для підготовки своїх уроків, і 30,8% зазначили, що цього ніколи не роблять.
  • Здатність створювати інтерактивні матеріали: Більшість вчителів (69,2%) відзначили, що хочуть навчитись створювати інтерактивні матеріали для своїх уроків. Це свідчить про бажання покращити свої навички в цій області.
  • Обмін досвідом у використанні ІКТ: Більшість вчителів (53,8%) відзначили, що інколи взаємодіють з іншими вчителями для обміну досвідом у використанні ІКТ. Проте 30,8% вчителів вказали, що цього робити не дуже часто.
  • Здатність застосовувати інтерактивні методики: Більшість вчителів оцінили свою здатність застосовувати інтерактивні методики на середньому рівні (оцінки 3 і 4), але також є вчителі, які вважають себе дуже ефективними в цій сфері (оцінки 4 і 5).
  • Знання щодо кібербезпеки та захисту даних: Більшість вчителів (близько 69,2%) вважають свій рівень знань щодо кібербезпеки та захисту особистих даних середнім (оцінки 3 і 4).
  • Готовність до викладання дистанційних уроків: Більшість вчителів (53,8%) відзначили, що готові до викладання дистанційних уроків, але є певні обмеження. Однак 30,8% вчителів вважають себе не готовими до цього.
  • Участь в професійному розвитку: Велика кількість вчителів визнала, що брали участь у професійному розвитку за останні два роки, спрямованому на покращення їхніх ІКТ-навичок.

Загальною тенденцією є потреба у подальшому професійному розвитку вчителів в галузі ІКТ, а також в підвищенні використання технологій у навчальному процесі. Більшість вчителів відзначили свою готовність вдосконалювати свої навички та збільшувати використання ІКТ, що є позитивним показником для подальшого розвитку освіти.

4.
Аналіз ІТ інфраструктури закладу

Спеціалізована школа № 52 з поглибленим вивченням інформаційних технологій м. Києва

Адреса: вул. Михайла Донця, 16 Тип закладу: спеціалізована школа Ступінь: I-III Форма власності: комунальна Мова навчання: українська Іноземні мови: англійська Директор: Шевченко Валерій Михайлович Телефони: 497-20-55, 455-3049 Електронна пошта: svm_52@ukr.net Сайт: https//school52.pro4.com.ua Матеріально-технічна база

Висновки: Загальна інфраструктура та технічна база школи свідчать про наявність засобів для різноманітного навчання та організації різних заходів. Проте, перевищена наповнюваність може створювати виклики для оптимального використання ресурсів. Залежно від потреб школи, можливо, буде необхідно розглянути додаткові інвестиції у технічну базу та розширення інфраструктури для забезпечення якісного навчання та комфорту учнів та вчителів.

Завдання 2

Блог

Переглянути Блог 12.png Блог створений з метою популяризації та обговорення інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у сфері освіти. Його завдання полягає в розгляді впливу ІКТ на навчання, наданні корисних порад вчителям, учням та батькам щодо використання технологій в освітньому процесі, а також у вивченні останніх трендів і інновацій в галузі ІКТ та освіти.

Завдання 3

Семінар/ Тренінг
Семінар для вчителів

Семінар - матеріал Семінар

Семінар для вчителів
практичне

Також ми спробували провести онлайн зустріч в Google Meet Загальний висновок полягає в тому, що цифрові технології мають великий потенціал для покращення якості освіти та забезпечення доступності до навчання для всіх. Проте їх використання потребує уважної уваги до технічних, безпекових та соціальних аспектів, а також постійного навчання та розвитку. Проведення семінару було вдалим та позитивно сприйнято як вчителями, так і мною. За допомогою семінару було надано змогу вчителям та вам ознайомитися з ключовими аспектами використання цифрових технологій в освіті та виявити переваги та виклики онлайн навчання.

Вчителі виразили інтерес до впровадження цифрових інструментів у своїх уроках та прагнення розширити свої педагогічні можливості.

Однак важливо пам'ятати, що впровадження цифрових технологій в освіту потребує часу та підтримки всіх сторін - вчителів, учнів, батьків та адміністрації.Семінарбув кроком у напрямку ознайомлення та підготовки до цього процесу.

Загалом, семінар відображає вашу прагнення до розвитку та вдосконалення освіти через цифрові технології, і він служить позитивним кроком у цьому напрямку.

Завдання 4

Методичні рекомендації