Проект1 Лініченко

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 20:37, 4 жовтня 2023; Vvlinichenko.fj23 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Звіт "Суспільне мовлення"

19 вересня магістри та бакалаври 1 курсу Київського національного університету імені Бориса Грінченка мали можливість відвідати Національну суспільну телерадіокомпанію України. Історія будівлі, де зараз базується Суспільне Мовлення, почалась ще з 19 століття. З 1849 р. на місці Нацрадіокомпанії була міська поштова контора. Під час Другої світової після вибухів на Хрещатику стіни встояли, а вже в 1951 р. звідти провели перший в Україні телесеанс.

Стартувала практика студентів із неочікуваної зустрічі з головою правління ГО “Громадське радіо” Андрієм Куликовим. Чоловік поділився своїм життєвим досвідом, дав декілька порад та постанов для подальшої праці у журналістській сфері.

Зі Суспільним Мовленням відвідувачів ознайомлювали Ярослава Камінська - кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення та Христина Стебельська - членкиня редакційної ради. На 3 поверсі студенти могли побачити “журналістську кухню”: апаратні, монтажерні, гримерні, начиточні, skype box, переговорні та зону відпочинку. Окрім цього, грінченківці побували у NewsHouse 2.0 - кросплатформовому мультимедійному ньюзрумі, де вільно працюють шеф-редактори, гостьові редактори, кореспонденти, координатори і регіональні продюсери. “Ньюзрум допомагає об’єднати та покращити роботу новинних команд — радіо, телебачення та діджитал”, - зі слів директорки департаменту новин дирекції інформаційного мовлення Ірини Жуковської. Не можна було не помітити студію для новин, що розміщена у NewsHouse 2.0 і є повністю прозорою. Наразі звідти громадяни України можуть бачити телемарафон “Єдині новини”. Працівники Суспільного вважають, що скляна студія допоможе глядачеві осягнути, що за одним випуском новин стоїть величезна команда журналістів.

Після огляду новинного центру студентів повели у бомбосховище, щоб продемонструвати, як команда Суспільного Мовлення пристосувалась до умов повномасштабної війни. У роки холодної війни підвальне приміщення застосовували у разі загрози ядерної війни, але потім занедбали. Зараз його реконструювали та активно використовують під час повітряних тривог. По дорозі здобувачі вищої освіти незаплановано зустріли Миколу Чернотицього - голову правління Суспільного Мовлення. В укритті розташована мініатюрна версія новинної студії, робочі комп’ютери, апаратна та монтажерна - все, що знадобиться, щоб безперервно вести прямий етер, навіть коли в Україні ракетний обстріл.

Кінцевою точкою став громадський ресторан “Urban Space 500”, де студенти декілька годин комунікували зі спікерами. Перша запрошена гостя - Христина Гаврилюк, головна редакторка служби новин Суспільного Мовлення. Жінка розповіла про структуру та роботу медіакомпанії. Звучали такі тези:

  • “Нам важливо не тільки купити контент у агентств”;
  • “Не бачу сенсу робити Суспільному те саме, що і інші медіа”;
  • “Преференцій не має бути в медіа”.

Наступною спікеркою була Олена Дуняк - редакторка діджитал новин. Від неї грінченківці дізнались про аналітику новин на різних платформах, плюси та мінуси кожної соцмережі, специфіку роботи з відео, а також мали можливість поставити запитання.

Окрім цього, журналістка Суспільного Мовлення Анастасія Іванців розповіла про специфіку власної професії і запропонувала присутнім зробити завдання, у якому їм потрібно було придумати репортаж за запропонованими темами. Завдяки цьому студенти отримали не лише теоретичні знання, а і практичні навички. Завершив усю подію Дмитро Грінченко - ведучий новин Першого каналу Українського радіо і телебачення. Чоловік поділився своїм досвідом роботи у радіо, а наостанок зазначив місію, цінності, стратегічні цілі Суспільного.