Яцюк Тетяна Олександрівна
Адреса закладу: м.Київ, бул. Лесі Українки-28а
Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 07:30 до 19:30.
Директор: Приходько Валентина Романівна
Особливості: відомчий ЗДО (ВМУ СБУ)
У зв'язку з ситуацією в країні ІНТЕРВ'Ю з керівництвом ЗДО було проведено у телефонному режимі. Ми з колегою спілкувалися з директором закладу, Приходько Валентиною Романівною.
Вітаю. Сьогодні ми хочемо поспілкуватися з Вами про використання комп'ютерної техніки та інформаційних технологій в освіті.
Як Ви особисто ставитеся до цього явища взагалі? І зокрема до використання інформаційно-комунікаційних технологій у роботі з педагогами, з дітьми та їх батьками? Чи використовуєте Ви ІКТ у вашому закладі?
Так використовуємо, але дуже обмежено. Ми розуміємо, що останніми роками відбувся прорив у використанні ІКТ, тому сподіваюсь, що і ми розширимо наше технічне і програмне забезпечення та зможемо впровадити їх використання у роботі з педагогами, дітьми та батьками.
Чи є в Ваших планах на майбутнє розвивати ІКТ у вашому закладі?
Так. Вже є побудований алгоритм дій для досягнення поставленої мети.
Чи обговорювали Ви з батьками дошкільнят можливість використання ІКТ вихователями на заняттях з дітьми?
Адміністрація разом з вихователями і з батьками дошкільнят обговорили і погодили, що ІКТ в сучасному світі є невід’ємною частиною освітнього процесу.
Які кроки плануються з метою впровадження ІКТ в освітній процес?
Першочергово в наших планах оновити технічне обладнання і програмне забезпечення, забезпечити підключення інтернету, організувати тренінги (семінари) для вихователів з використання ІКТ.
На Вашу думку, сайт ЗДО буде корисним інформаційним середовищем?
Так, звісно. Це було б гарним початком наших змін.
І на завершення, хотіли б запропонувати презентації на тему «Використання цифрових освітніх ресурсів» для вихователів вашого закладу.
Так, будь-ласка. Наші педагоги залюбки її переглянуть.
А я, в свою чергу, хотіла б запропонувати вебінар для адміністрації закладу на тему "Створення корпоративної електронної пошти". А також представити Вашій увазі блог, де керівництво дитячого садка, педагоги та інші співробітники можуть знайти посилання на корисні онлайн курси для підвищення кваліфікації, а також особистісного розвитку.
Дякую!
Ми щиро вдячні Вам за інтерв’ю, сподіваємось, що проєкт модернізації ІКТ в ЗДО буде успішно реалізовано найближчим часом.
Для виявлення рівню використання інформаційно-комунікаційних технологій вихователями ЗДО було створено анкету в сервісі Google Форми та проведено ОПИТУВАННЯ. Нижче представлено РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ.
З результатів опитування видно, що всі педагоги використовують цифрові технології для самоосвіти, використовуючи при цьому власні смартфони. Усі вони позитивно ставляться до інформатизації та мають бажання підвищити рівень використання ІКТ. Педагоги обрали різні форми підвищення кваліфікації, однак, половина з них віддала перевагу тренінгам. Отже, і керівництво, і персонал закладу позитивно налаштовані щодо впровадження в роботу ІКТ технологій, тому це буде дуже перспективним напрямком розвитку закладу освіти
Проаналізувавши ІТ інфраструктуру ЗДО, я побачила наступне:
Апаратне забезпечення:
Матеріально-технічна база закладу включає:
Кабінет директора:
~ Персональний комп'ютер,
~ Багатофункціональний пристрій;
Кабінет вихователя-методиста:
~ Ноутбук,
~ Принтер;
Кабінет медичної сестри:
~ Персональний комп'ютер,
~ Принтер;
Кабінет завгоспа:
~ Ноутбук;
Музична зала
~ Акустична система.
Використання комп'ютерної техніки в закладі за різними напрямками діяльності:
в управлінській діяльності
~ ведення документообігу: створення та зберігання в електронному вигляді організаційних, розпорядчих, довідково-інформаційних та інших управлінських документів;
~ створення та зберігання листів;
~ зберігання нормативно-правової документації;
~ ведення баз даних працівників та дітей закладу.
В методичній діяльності:
~ ведення ділової документації, підготовка та проведення педрад, розробка та оформлення атестаційних матеріалів;
~ організація електронної бази методичних матеріалів та надання для ознайомлення з ними педпрацівникам;
~ розробка презентацій до методичних заходів, консультацій для вихователів;
~ розробка та оформлення матеріалів для проведення занять з дітьми;
~ розробка дидактичних ігор та підбір, створення наочно-презентаційних матеріалів.
В адміністративно-господарській діяльності:
~ облік матеріальних цінностей;
~ облік витратних матеріалів;
~ облік запасів продуктів харчування;
~ підготовка заявок для замовлення продуктів харчування, побутової хімії тощо.
На даний момент ЗДО не має підключення до мережі Інтернет.
Програмне забезпечення
На комп'ютері керівника закладу установлено таке програмне забезпечення:
~ Windows
~ Microsoft Office (Microsoft Excel, Microsoft Outlook, Microsoft PowerPoint, Microsoft Word, Microsoft OneNote, Microsoft Publisher)
~ PDF Reader
~ NAPS2 (програма для сканування документів та розпізнавання тексту)
На комп'ютері медичної сестри та ноутбуках вихователя-методиста та завгоспа:
~ Windows
~ Microsoft Office
~ PDF Reader
Інформаційне забезпечення
На жаль, на даний момент заклад не має ІОС.
Навчально-наукове забезпечення
~ Базовий компонент дошкільної освіти (2021)
~ Методичні рекомендації до оновленого БКДО
~ Освітні програми та методичні рекомендації до них
~ Методичні напрацювання
~ Методичні посібники за різними напрямками розвитку дітей дошкільного віку
~ Матеріали поточного та підсумкового контролю
Тому на допомогу вихователям та директору я створила блог "Підвищення кваліфікації з використанням ІКТ", в якому містяться підбірки цікавих та корисних онлайн курсів з різних освітніх платформ. Тематика курсів відповідає діяльності цільової аудиторії. Окрім курсів за професійними напрямками (управління, педагогіка, медіаграмотність) запропоновано також кілька курсів для особистісного розвитку співробітників.
Щодо модернізації апаратного та програмного забезпечення:
~ оновити та поповнити апаратне забезпечення закладу сучасною технікою, забезпечивши не лише адміністрацію закладу, а і педагогічних працівників (ноутбуки, інтерактивні дошки для роботи, планшети для дітей і т.і.);
~ забезпечити доступ до мережі Інтернет та встановити маршрутизатори для безперебійного доступу до нього з усіх приміщень;
~ установити сучасні програми для роботи з документацією, для створення презентацій, аудіо та відеоматеріалів для роботи з педагогами, з дітьми та їх батьками;
~ створити корпоративну електронну пошту для директора, вихователя-методиста, медичної сестри та завгоспу з метою вдосконалення процесу документообігу та внутрішньої і зовнішньої комунікації.
Щодо підготовки педагогічних працівників:
~ провести інструктаж для співробітників щодо безпечного користування технікою;
~ організувати навчальні семінари, тренінги, вебінари для педагогів на тему використання інформаційно-комунікаційних технологій в роботі;
~ створити умови для самоосвіти та саморозвитку педагогів та інших співробітників ЗДО: підвищення ІК-компетентності, медіаграмотність, критичне мислення, створення навчальних матеріалів з використанням різних сервісів/застосунків тощо;
~ впровадити інтерактивні форми роботи методиста з педагогами з використанням ІКТ;
~ вдосконалити наявну електронну бібліотеку, оформивши електронну підписку на профільні журнали для директора, вихователя-методиста, вихователів, медичної сестри тощо, а також регулярно оновлюючи теку з нормативно-правовими документами.
Щодо створення інформаційного середовища закладу:
~ створити сайт ЗДО, сторінки в соцмережах. Враховуючи те, що заклад відомчий, поки без фото і відео, але з важливою, корисною, цікавою та актуальною інформацією, яка стане у нагоді батькам вихованців, співробітникам ЗДО, педагогам інших закладів дошкільної освіти;
~ впровадити використання ІКТ педагогами в освітній роботі з дітьми, включаючи заняття з фізичної культури, музичні заняття;
~ створити умови для обміну педагогічним досвідом з іншими закладами дошкільної освіти з використанням ЦТ;
~ вихователям, методисту, музичному керівнику та інструктору з фізкультури створити та регулярно оновлювати електронні портфоліо / Youtube канали / блоги з метою поширення власних педагогічних напрацювань.