Солодкість
Солодкість, -кости, ж. Сладость. Желех.
Зміст
Сучасні словники
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)
СОЛО́ДКІСТЬ, кості, жін. Властивість за значенням солодкий. Сахароза при тепловій обробці розпадається на глюкозу і фруктозу, внаслідок чого підвищується відчуття солодкості (Технологія приготування їжі, 1957, 200); Ти перший відкрив мені солодкість муки очікування тебе (Михайло Чабанівський, Стоїть явір.., 1959, 179); Сирота усвідомлював похмурість свого вигляду, але гнав і те, що надмірна солодкість зовсім не пасує йому (Юрій Мушкетик, День.., 1967, 140); Він зрозумів, що се вже в його власній хаті скоїлася змова проти нього, і якось аж надто виразно бачив тепер і відчував надмірну чемність і солодкість у поступках [вчинках] своєї тещі і жінки (Осип Маковей, Вибр., 1954, 282).
Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка
Солодкість, -кости, ж. Сладость. Желех.
УКРЛІТ.ORG_Cловник
СОЛО́ДКІСТЬ, кості, ж. Властивість за знач. соло́дкий. Сахароза при тепловій обробці розпадається на глюкозу і фруктозу, внаслідок чого підвищується відчуття солодкості (Технол. пригот. їжі, 1957, 200); Ти перший відкрив мені солодкість муки очікування тебе (Чаб., Стоїть явір.., 1959, 179); Сирота усвідомлював похмурість свого вигляду, але знав і те, що надмірна солодкість зовсім не пасує йому (Мушк., День.., 1967, 140); Він зрозумів, що се вже в його власній хаті скоїлася змова проти нього, і якось аж надто виразно бачив тепер і відчував надмірну чемність і солодкість у поступках [вчинках] своєї тещі і жінки (Мак., Вибр., 1954, 282).
Іноземні словники
Словари и энциклопедии на Академике
Солодкість.-кості, ж. Властивість за знач. солодкий.
Ілюстрації
Медіа
Цікаві факти
Матеріал з Вікіпедії
1. Найперші цукерки з’явилися в Єгипті. У той час цукор ще не був відомий, і тому в солодощі додавали фініки і мед. На Сході цукерки робили з плодів мигдального фігового дерев, а в Стародавньому Римі робили апетитні цукерки наступним чином: варили горіхи і макові зерна в меді, а потім посипали їх кунжутом. У Древній Русі прообраз цукерок готували з кленового сиропу, патоки та меду.
2. Найбільш несправедливо звинувачені цукерки – шоколадні. У XVI столітті в Європі було повальне захоплення шоколадом. Йому приписувалися навіть магічні і цілющі властивості. А коли очікування ласунів не виправдалися – шоколад звинуватили у всіх людських бідах. Одна молода особа писала подрузі: “Раджу тобі більше не є шоколаду. Моя знайома їла його під час вагітності і народила на світ абсолютно чорного дитини”.
3. А найромантичніші цукерки, на думку німецьких психологів – з полуничною начинкою. До речі, проводилися навіть дослідження, як залежить характер людини від його гастрономічних уподобань. Виявилося, що воліють вишневу начинку рішучі люди, горіхову – сором’язливі, а кокосову – творчі особистості.
4. А росіяни барині навіть стали клептоманками з-за шоколадних цукерок. На початку XIX століття навіть найбагатші і знатні пані ховали цукерки в свої ридикюлі. Але це непристойну поведінку можна було виправдати: адже в Росії в той час не було кондитерських фабрик, а були тільки домашні кондитери, які зберігали свої рецепти в таємниці під сімома замками.
5. Найзнаменитіші цукерки в світі – праліне. Вперше їх зробив ще у 1663 році німецький кухар, спеціально для французького посла. Праліне і донині – найпопулярніші цукерки в Німеччині та Швейцарії.