Григор’єва Анна Леонідівна
Виділення виконання завдань блоками:
Завдання 1
Виділення виконання завдань блоками:
Заклад дошкільної освіти №518 м.Києва
Подільського району м. Києва
Код ЄДРПОУ: 22882348
Адреса: м. Київ, Подільський р-н, вул. Світлицького, буд. 24-б
Час роботи: пн-пт 7:00-19:00
Телефонний код, Подільський район: 044
Контактні телефони: (044) 4343344
E-mail dnz-518@ukr.net
Сайт закладу: https://www.facebook.com/sadik518/
Адмін. центр: Київ
Телефон відділу освіти, Київ: (044) 4635976
Керівник: Шевченко Тетяна Миколаївна
Вихователь-методист : Стриженюк Леся Анатоліївна Анкетвання з виователем -методистом
1. Леся Анатоліївна для чого потрібне впровадження ІКТ в ЗДО?
Перш за все, всі ми йдемо нога в ногу з новими технологіями, в бік відходить застаріле, до закладів освіти йдуть нові діти, які потребують інноваційного підходу. Тому, саме за допомогою ІКТ можна ефективно керувати ресурсами, контингентом, освітнім процесом, створити інформаційне середовище та підвищити ефективність освітнього процесу. 2. Яка мета впровадження ІКТ саме в Вашому ЗДО? Впровадження нових ІКТ в освітньому та управлінському процесі, підвищення ефективності освітнього процесу, створення електронної бази данних, архівів, електронної пошти, сайта ЗДО, самоосвіта педагогів. 3. Чи всі працівники закладу володіють Ікт навичками? Ні, не всі володіють ІКТ навичками, оскільки для людей середнього та похилого віку, дещо складно оволодіти ними, а в подальшому й використовувати ІКТ у своїй роботі. Але чим більше педагоги намагаються впровадити ІКТ, тим впевненішими вони стають, не бояться зробити помилку, створюють дидактичні ігри, презентації. У нас все попереду! 4. Які труднощі виникли у Вас при впровадженні ІКТ? Нестача технологічної бази, низький рівень володіння працівниками ІКТ, НЕБАЖАННЯ використовувати ІКТ в роботі. 5. Як би Ви реалізували вдосконалення навичками ІКТ працівників?
Відвідування вебінарів і курсів, семінари-практикуми, консультації, проведення майстер-класів, педагогічних майстерень, впровадження гуртка для педагогів, обмін досвідом, відкритті заняття з використанням ІКТ.Аналіз ІТ інфраструктури ЗДО №518.
Анкета для вихователів.
Пропонуємо взяти участь в анкетуванні, що дасть змогу організувати навчання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) відповідно до Ваших потреб і бажань. ПІБ__________________________________________________________
1. Як Ви використовуєте ІКТ у педагогічній діяльності? •друкую на комп’ютері матеріали для занять •шукаю інформацію у мережі інтернет •проводжу заняття з використанням комп’ютерної техніки •використовую інформаційні технології у проектній діяльності
2. Чи використовуєте Ви ІКТ для самоосвіти та узагальнення педагогічного досвіду? •готуюся до виступів (текст, наочні матеріали) .використовую матеріали з мережі інтернет •готую статті для публікації в електронному вигляді •публікую свої педагогічні розробки в мережі інтернет
3. Вам потрібен час для роботи за комп’ютером, щоб: •створювати проекти в електронному вигляді •працювати у мережі інтернет •готувати додаткові пізнавальні матеріали •готуватися до виступів та писати статті для публікації •створювати власні електронні розробки (демонстраційні матеріали, презентації тощо)
4. Де Ви хотіли б підвищити свою кваліфікацію з використання ІКТ: •в Інституті педагогічної післядипломної освіти •у навчальному закладі •самостійно
5. Чого саме Ви хотіли б навчитися: •працювати з текстовим редактором Microsoft Word (з нуля або поглибити знання) •працювати з електронними таблицями Microsoft Excel (з нуля або поглибити знання) •створювати презентації у Microsoft PowerPoint (з нуля або поглибити знання)
Аналізуючи результати опитування працівників ЗДО 518 можна зробити наступні висновки: всі учасники опитування вважають важливим впровадження IКТ в діяльність ЗДО, педагоги закладу освічені в питанні розвитку та застосуванні ІКТ та досить часто користуються комп’ютером, ноутбуком, програвачем тощо; більшість педагогів вважає, що їм необхідно підвищити кваліфікацію з використання ІКТ в педагогічній роботі, але з умовою, що ї забеспечать обладнання для роботи з ІКТ. Дякуємо за співпрацю!
Апаратне та програмне забезпечення:
Апаратне забезпечення
Ноутбук – 1
ПК – 4
Принтер – 2
Ламінатор - 1 Проектор – 1
Дошка для проектора - 1
Wi-Fi-роутер – 1.
Програмне забезпечення (системне)
Пакет драйверів ПО
ОС Windows 10
Браузер Chrome
Movavi Video Suite відеоредактор
Антивірус Dr.Web
Microsoft Office 2013
Інформаційне забезпечення
ЗДО №518 не має свою власної сторінки в соціальній мережі Facebook, але має свою групу в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/sadik518/ вся інформація від садочку розміщується в даній групі.
Мережева інфраструктура.
В закладі є точка доступу до Інтернет, використовується роутер, включення робочих місць директора, вихователя-методиста та діловода до локальної мережі. Це дозволяє спільно користуватися загальнодоступними робочими документами. Роутер знаходиться в кабінеті вихователя-методиста.
Програмне забезпечення.
Всі ПК працюють з використанням операційної системи Windows 10. Для роботи з документами встановлено пакети продуктів Microsoft Office. Для роботи в мережі Internet встановлено браузери Google Chromе , корпоративна електронна скринька знаходиться на домені ukr.net
Мультимедійне обладнання
В кабінеті психолога знаходиться проектор. Матеріально-технічна база закладу має мінімальну підтримку ІКТ, також проявляють креативність, винахідливість та творчість. Вони мають бажання розвиватися та вдосконалювати свої вміння роботи з ІК сервісами, збагачують свій досвід новими знаннями.
Завдання 2
Виділення виконання завдань блоками:
Календар для вихователей https://calendar.google.com/calendar/u/0/r?cid=c3RocmxpMjRhc3VxdGVoODV1c3FzZHNxaWNAZ3JvdXAuY2FsZW5kYXIuZ29vZ2xlLmNvbQ
Завдання3
Виділення виконання завдань блоками:
Семінар
СЦЕНАРІЙ ПЕДАГОГІЧНОГО РИНГУ «Мандрівка ІКТ- країною»
Підготвала Григор'єва А.Л
МЕТА: удосконалювати педагогічну компетентність у сфері інформаційно- комунікаційних технологій (далі —ІКТ); підвищувати інформаційну культуру; сприяти підвищенню рівня мотивації до оволодіння ІКТ.
ЗАВДАННЯ: поглиблювати знання про загальні принципи роботи мультимедійної та комп’ютерної техніки, способи передачі інформації, основні ІКТ-поняття; розвивати алгоритмічне мислення; удосконалювати вміння працювати в команді та вміння дискутувати; формувати поважне ставлення до опонента, прагнення перемогти. ОБЛАДНАННЯ: персональний комп’ютер; мультимедійний проектор; екран; аркуші паперу та ручки для кожного учасника рингу; картки зі словами «Так» або «Ні» для кожної команди; картки з назвами клавіш клавіатури для кожної команди; бланки протоколу гри для кожного члена журі.
І етап. Вступ Ведучий: Вітаю вас, шановні колеги! Сьогодні на нас чекає інтелектуальна гра у формі педагогічного рингу «Мандрівка ІКТ-країною».
Уже ніхто не має сумнівів у тому, що сучасний педагог має бути інформаційно компетентним. Тож наша гра допоможе вам актуалізувати знання за цією темою й цікаво провести час. Привітаймо учасників нашого рингу.
Ведучий представляє учасників команд «Хакери» і «Леді ІКТ». Ведучий: А зараз привітайте аплодисментами наше шановане журі. Ведучий представляє членів та голову журі. Ведучий: Тож почнемо наш педагогічний ринг. Успіхів вам! ІІ етап. Основна гра.
Представлення команд.
Ведучий: Учасники рингу мали придумати девіз та створити візитку своєї команди. Тож зараз кожна команда запропонує їх на суд журі та уболівальників. «Леді ІКТ» та «Хакери», ви маєте по 5 хв., щоб презентувати себе. Максимальна кількість балів, яку можна заробити в цьому конкурсі, — 5. Кожна команда представляє себе.
Розминка
Ведучий: Учасники неординарно та цікаво представили свої команди.
А тепер — розминка.
Переможе той, хто створить більше слів з літер, що складають слово «інформатика».
На виконання цього завдання у вас є 5 хв., а максимальна кількість балів за нього — 5. Команди виконують завдання. Потім представник від кожної команди зачитує складені слова й передає їх журі.
Конкурс «Погоджуюся — не погоджуюся» Ведучий: Команди добре впоралися з попереднім завданням. А тепер наступний конкурс. Я ставитиму запитання, а команди мають якнайшвидше підняти табличку зі словом «Так» чи «Ні».
За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал, максимальна кількість балів — 10.
Запитання: Чи погоджуєтеся ви, що файли — це форма організації інформації на комп’ютері? (Так.)
Чи погоджуєтеся ви, що однією з головних функцій комп’ютера є передача інформації? (Ні. Однією з головних функцій комп’ютера є оброблення інформації.)
Чи погоджуєтеся ви з тим, що англійською Windows — це система? (Ні. Windows англійською — вікна.)
Чи погоджуєтеся ви з тим, що лазерний програвач на комп’ютері відтворює інформацію з музичних компакт-дисків? (Так.) Чи погоджуєтеся ви з тим, що кожен файл має ім’я. Ім’я складається з власного імені файлу та розширення імені? (Так.)
Чи погоджуєтеся ви з тим, що кнопка «Пуск» є швидким шляхом доступу до програм? (Так.) Чи погоджуєтеся ви з тим, що за обробку даних на комп’ютері відповідає процесор? (Так.) Чи погоджуєтеся ви з тим, що клацання по кнопці «Пуск» відкриває ярлик «Мій комп’ютер»? (Ні.) Чи погоджуєтеся ви з тим, що калькулятор має два режими роботи: звичайний та інженерний? (Так.) Чи погоджуєтеся ви з тим, що монітор — це пристрій для введення даних у комп’ютер. (Ні. Пристроєм для введення даних у комп’ютер є, зокрема, клавіатура.) Конкурс «Запитання для кмітливих» Ведучий: У попередніх конкурсах ми побачили командну гру.
А тепер кожен учасник рингу має зосередитися та показати свої знання, щоб заробити бал для команди. Якщо всі відповіді будуть правильними, команда отримає максимальний бал — 5. Спочатку учасники команди, яка перемогла в попередньому конкурсі, по черзі відповідають на запитання ведучого. Потім відповідають учасники тієї команди, яка у попередньому конкурсі програла. Запитання для учасників команди, яка перемогла в попередньому конкурсі: 1. Дискета — це: а) жорсткий диск; б) лазерний диск; в) оптичний диск; г) гнучкий диск.
2. Як називають мітку, яка показує на екрані місце, де з’явиться наступний символ? а) курсив; б) курсор; в) курс; г) курсівка.
3. Як називають створення другого примірника файлу, папки, фрагмента тексту? а) дублювання; б) поширення; в) розмноження; г) копіювання.
4. Що розташовано на задній панелі системного блока комп’ютера? а) нора; б) дупло; в) гніздо; г) будка.
5. Яка з цих величин не стосується галузі інформатики? а) кілобайт; б) мегабіт; в) терабайт; г) кіловат. Відповіді: 1 — г, 2 — б, 3 — г, 4 — в, 5 — г. Запитання для команди, яка програла в попередньому конкурсі:
1. Як називають внутрішнє устаткування комп’ютера? а) інтер’єр; б) архітектура; в) анатомія; г) начинка. 2. Програма, що виконує стиснення файлів для зберігання? а) дешифратор; б) деформатор; в) шифратор; г) архіватор. 3. Без кристалів якого хімічного елемента не було б персональних комп’ютерів? а) залізо; б) мідь; в) кремній; г) кальцій. 4. Що було першим обчислювальним засобом людини? а) особи; б) спиці; в) п’яльця; г) пальці. 5. Як називається «апетитний» пристрій у ПК? а) блок живлення; б) харчоблок; в) польова кухня; г) інтернет-кафе. Відповіді: 1 — г, 2 — г, 3 — в, 4 — г, 5 — а.
Конкурс «Третій зайвий»
Ведучий: Шановні гравці, журі, уболівальники! Маємо ще один цікавий конкурс. Я буду зачитувати завдання. До кожного висловлювання подано три варіанти відповідей. Одна з них — неправильна. Ви маєте назвати, яка саме. Та команда, яка швидше назве зайве висловлювання, отримує 1 бал. Максимальна кількість балів, яку команда може заробити в цьому конкурсі, — 5. Ведучий зачитує завдання, а гравці намагаються якнайшвидше віднайти неправильну відповідь. Висловлювання до конкурсу «Третій зайвий»
1. Адрес — це...
а) байти оперативної пам’яті; б) порядковий номер елемента; в) частина листа електронної пошти.
2. Вірус — це...
а) збудник інфекційного захворювання; б) помилка в програмі; в) комп’ютерна програма, яка має здатність до прихованого саморозмноження.
3. Меню — це... а) список, з якого можна вибрати необхідні елементи; б) перелік страв та напоїв; в) спосіб спілкування з користувачем.
4. Драйвер — це...
а) перекладач програми на машинну мову; б) водій автомобіля; в) програма, за допомогою якої операційна система отримує доступ до керування апаратним забезпеченням. 5. Диск — це... а) носій інформації б) спортивний снаряд в) геометрична фігура.
Відповіді: 1 — б, 2 — б, 3 — в, 4 — а, 5 — в. Конкурс капітанів Ведучий: А тепер конкурс капітанів.
Капітани, зосередьтеся. Погляньте на екран та правильно прочитайте зашифровані слова. За кожну правильну відповідь капітан отримує 2 бали, максимальна кількість балів — 8. Ведучий запрошує капітанів виконати своє завдання. Завдання до Конкурсу капітанів: для капітана команди «Леді ІКТ» Конкурс «Упізнай мене» Ведучий: Останній конкурс «Упізнай мене». У команд є картки — назви клавіш клавіатури. Ведучий називає призначення клавіші, учасники команд піднімають відповідну картку. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал, максимальна кількість балів — 8.
Завдання до конкурсу «Упізнай мене» Призначення клавіші клавіатури
Назва клавіші клавіатури
Видаляє символ ліворуч від курсору Backspace Розпочинає виконання команди, допомагає перейти на наступний рядок Enter
Фіксує режим уведення великих літер Caps Lock Виводить велику літеру в разі спільного натискання цієї клавіши та клавіши певної літери Shift Переводить курсор на початок рядка Home
Вилучає символи праворуч від курсору Delete
Переводить курсор у кінець рядка End Виводить з програми, відмовляється від певних розпочатих дій Esc
Домашнє завдання
Ведучий: Майже добіг кінця наш педагогічний ринг. Командам залишилося лише представити своє домашнє завдання. Тож переглянемо етюди на тему «Світ ІКТ», які приготували «Програмісти» та «Інформатики». Максимальна кількість балів — 5. Команди по черзі презентують свої етюди.
III етап. Підсумки
Ведучий: Ось і завершився наш педагогічний ринг. Прийшов час дізнатися, скільки ж балів набрала кожна команда, хто сьогодні стане переможцем. Тож надаємо слово голові журі. Голова журі: З рахунком (називає рахунок) перемогла команда (називає команду-переможця). Ми щиро вітаємо учасників команди (називає команду- переможця) з перемогою! Члени журі вітають переможців.
завдання4
Виділення виконання завдань блоками:
Завдання 4
Методичні рекомендації
Для подальшого розвитку інформаційного середовища ЗДО № 518необхідно:
Проектування інформаційного освітнього середовища закладу
• продовжити роботи по створенню сайту;
• розробити та впровадити доступ членів педагогічного колективу до спільних хмарних сервісів для використання у роботі;
• створити базу педагогічних розробок та літератури з використанням хмарних сервісів;
• створити локальну мережу в яку включити всі наявні пристрої.
Модернізації ІТ інфраструктури
• для використання у робочих потребах вихователів визначити необхідні засоби та подати заявки на їх придбання;
• розробити схему створення локальної мережі закладу та придбати необхідні пристрої для її функціонування;
• проаналізувати потребу у програмних засобах, які допоможуть педагогічним працівникам у роботі та розглянути можливості по їх придбанню;
• для забезпечення роботи сайту, який буде створений, передбачити умови його функціонування.
Формування цифрової компетентності вихователів закладу
• постійно проводити моніторинг по визначення рівня комп’ютерної компетентності працівників ЗДО;
• адміністрації закладу розглянути питання про направлення педагогів на спеціалізовані курси для підвищення комп'ютерної грамотності або запрошувати фахівців для навчання співробітників;
• адміністрації проводити роботу по заохоченню вихователів до самоосвіти: брати участь в онлайн вебінарах, семінарах, семінарах-практикумах, читати необхідну літературу та інтернет-джерела;
• проводити індивідуальні консультації з вихователями для підвищення знань у використанні комп’ютерної техніки в роботі з документацією та у роботі з дітьми;
• домогтися, щоб всі педагоги повноцінно використовували соціальні мережі для спілкування між собою та батьками дітей.