Довіряння
Довіряння, -ня, с. Довѣріе.
Зміст
Сучасні словники
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)
ДОВІРЯТИ, яю, яєш, недок., ДОВІРИТИ, рю, риш, док.
1. неперех., кому, чому. Вірити кому-, чому-небудь, покладатися на кого-, що-небудь. Він ..батькові не довіряв (Іван Котляревський, I, 1952, 112); Дома, в школі, в піонерах і комсомолі не лише на словах, а всім життям її вчили довіряти своїй людині (Василь Козаченко, Сальвія, 1956, 354).
2. перех. Виявляти довір'я, доручати, передавати кому-небудь когось, щось. Він знав, що, довіряючи йому пост начальника райполітвідділу, партія чекала від нього більшовицької боротьби за оздоровлення транспорту (Олесь Донченко, I, 1956, 379); Для здоров'я дитини ліпше було найняти здорову селянку за мамку. У селі знайшлися дві покритки, ..але пані боялася довірити їм дитину (Наталія Кобринська, Вибр., 1954, 86); Він цілковито погодився з Мандрикою, що серед тих півтисячі солдатів запасного полку хіба що сотня набереться таких, котрим можна без риску довірити зброю (Андрій Головко, II, 1957, 548).
3. перех. Ділитися з ким-небудь своїми думками, таємницями і т. ін. — Не довіряй таємниці другу своєму, бо у друга твого є ще ближчий друг (Віталій Логвиненко, Літа.., 1960, 104); Багато є людей, які не вміють тримати свою радість і своє горе в собі — вони мусять їх негайно довірити іншим (Юрій Смолич, Розм. з чит., 1953, 12); Кому довірити свої молодечі інтимні почуття — цьому навчає лише багатюща життєва школа... (Іван Ле, Право.., 1957, 13).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 335.
Джерело: http://sum.in.ua/s/dovirjaty
Словник синонімів
Синоніми до слова Довіряти 1. покладатися на кого 2. мати віру у 3. бути певним у 4. не боятися кого 5. не таїтися від 6. (зброю) доручати 7. припоручити 8. здаватися 9. увірятися 10. вірити 11. звірятися
Приклади використання слова Довіряти Він .батькові не довіряв. Дома, в школі, в піонерах і комсомолі не лише на словах, а всім життям її вчили довіряти своїй людині. Він знав, що, довіряючи йому пост начальника райполітвідділу, партія чекала від нього більшовицької боротьби за оздоровлення транспорту. Для здоров’я дитини ліпше було найняти здорову селянку за мамку. У селі знайшлися дві покритки, .але пані боялася довірити їм дитину. Він цілковито погодився з Мандрикою, що серед тих півтисячі солдатів запасного полку хіба що сотня набереться таких, котрим можна без риску довірити зброю. — Не довіряй таємниці другу своєму, бо у друга твого є ще ближчий друг. Багато є людей, які не вміють тримати свою радість і своє горе в собі - вони мусять їх негайно довірити іншим. Кому довірити свої молодечі інтимні почуття — цьому навчає лише багатюща життєва школа… Довіряти мені ви повинні повністю, наші прибутки ми чесно ділитимемо пополам.
© Synonimy 2021 Джерело: https://synonimy.info/%D0%B4/%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D1%96%D1%80%D1%8F%D1%82%D0%B8
Ілюстрації
Медіа
Це цікаво!
Джерела та література
Зовнішні посилання
{{subst:Шаблон:Словник Грінченка і сучасність|підрозділ=Педагогічний інститут, слова 2021}}