Бречко Анастасія Олексіївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Звіт з практики


Mcaticon.png
Звіт з виробничої практики (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») студентки групи ПВШм-1-20-1.4 Бречко Анасасії Олексіївни

Кафедра теорії та історії педагогіки Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка

ЗВІТ З ПРАКТИКИ

{{{IMAGE}}}
інформація про студентку
  • Освітньо-професійна програма: Педагогіка вищої школи
  • Рівень: другий (магістерський)
  • Назва практики: Практика виробнича (зі спеціалізованого блоку)
  • Курс: VI
  • Група ПВШм-1-20-1.4д
  • ПІП: Бречко Анасасіz Олексіївнf


Кафедра теорії та історії педагогіки заснована у 1991 році. Із 2015 року її очолює докторка педагогічних наук, професорка – Хоружа Людмила Леонідівна. До штатного професорсько-викладацького складу входять 9 працівників, із яких: 3 доктори педагогічних наук, 6 кандидатів педагогічних наук. На кафедрі працюють також зовнішні і внутрішні сумісники: 2 доктори педагогічних наук та кандидат педагогічних наук.

  • Місія діяльності кафедри - розвиток інноваційного потенціалу всіх суб’єктів освітнього процесу; здатність реалізовувати лідерську позицію у системі педагогічної освіти Університету.
  • Візія кафедри: висока якість професійно-педагогічної підготовки майбутніх фахівців відповідно до вітчизняних та європейських стандартів. Візія реалізується шляхом відкриття та оновлення діючих освітніх програм, розробкою наукових проєктів відповідно до цінностей університету: людина, громада, довіра, духовність, лідерство-служіння, відповідальність, професіоналізм, громадянська ідентичність,свобода, різноманіття.

Завдання 1

Mcaticon.png
Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі
  • Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ). Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.

Хоружа Людмила Леонідівна Кафедра теорії та історії педагогіки:
Завідувач кафедри. Доктор педагогічних наук, професор
Посилання на питання інтерв'ю: https://forms.gle/gg5Luu6MxCuCwPYJ9
Презентація відповідей: https://docs.google.com/presentation/d/1FOyy80gtL8OHz4iMAps_lll9YmDgEfhrWr7V2LSTy4Q/edit?usp=sharing


ВИСНОВОК: Завідувачка кафедри теорії та історії педагогіки Хоружа Людмила Леонідівна високо оцінює важливість використання ІКТ в особистому та професійному розвитку, позиціонує кафедру як високотехнологічну, оцінює високо рівень володіння ІКТ працівниками кафедри та сприяє розширенню їхніх знань та навичок з цієї теми. Кафедра, з відповідей керівниці, забезпечена базовим програмним забезпеченням й розширеним складом навчально-науковим забезпеченням.

  • Цифрової компетентності (ЦК) науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Посилання на питання анкети: https://forms.gle/PWgrweTFEjihWsm78

Презентація відповідей викладачів: https://docs.google.com/presentation/d/1TQWCM5Vr4BSHkl29x0ugXOJJmGhxh2T28ISNX2De3Cc/edit?usp=sharing


ВИСНОВОК: П’ятеро викладачів кафедри різного стажу (3-35 років) посередньо й високо оцінили важливість ІКТ для осотимтцсного та професійного розвитку, також вказали на важливість ІКТ в документообігу та комунікації кафедри. Опитувані викладачі часто використовують ІКТ в професійній діяльності: працюють з мультимедійними засобами, використовують їх для комунікації та збору й обробки інформації.

Щодо розуміння функцій сучасних технологій, то викладачі правильно відповіли на питання щодо функціоналу й способу застосування TikTok, Telegram, сервісів для створення часових ліній, Powtoon. Найчастіше викладачі передають інформацію за допомогою електронної пошти та електронного курсу. Опитувані викладачі використовують різноманітні сервіси для створення презентацій (Google, Canva, President), оцінювання студентів (тут викладачі не мають системного підходу й спільних сервісів), використовують різні засоби захисту даних. Переважно викладачі активно використовують масові онлайн-курси.

Завдання 2

Mcaticon yell.png
Сайт

Наше опитування показало, що найкориснішим для кафедри теорії та історії педагогіки буде створення сайту, Створений нами сайт можна переглянути тут: https://tterletska.wixsite.com/e-learning
Також, наша підгрупа створила телеграм-бот, який можна використовувати для пошуку усієї необхідної інформації для студентів, викладачів та вступників:


@Katedra_pedagogika_bot
IMG 9950.PNG IMG 9948.PNG IMG 9949.PNG

Завдання 3

Mcaticon.png
Семінар (тренінг)

Під час проходження практики мною було проведено тренінг для викладачів та студентів:

Завдання 4

Mcaticon yell.png
Методичні рекомендації

Методичні рекомендації

  • удосконалити технічну базу (додати к-ть пк, вебкамер, принтери) й програмне забезпечення (додати платні підписки на Adobe, Zoom тощо),
  • провести кафедрі зустріч щодо системності й одностайності у використанні відокремлених сервісів,
  • провести навчання для викладачів з використання сучасних соціальних мереж та сервісів для навчання,
  • провести ґрунтовне дослідження сервісів і соцмереж, які найбільш доступні й актуальні для потенційних вступників і поширювати інформацію там.
  • спроектувати інформаційне освітнє середовище кафедри,
  • регулярно наповнювати сторінки на сайті та в соціальних мережах актуальною інформацією.