Користувач:Aonaumov.pi20

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА (ЗІ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ)

ЗМІСТ

Завдання 1

  1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ). Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.
  2. Цифрової компетентності (ЦК) науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
  3. Аналіз ІТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
  4. Моніторинг та оцінювання цифрового середовища Університету Грінченка (для ПВШ)
Комітет свободи слова ВРУ.png


Виробнича практика проходить на базі Секретаріату Комітету свободи слова Верховної Ради України. Керівник бази практики - Козлов М.В.

Склад Секретаріату Комітету свободи слова

Снимок 2.PNG

Файл:Інтерв'ю з Козловим М.В..pdf Інтерв’ю з керівником Секретаріату Комітету з питань слова Верховної Ради України Миколою Вікторовичем Козловим

Миколо Вікторовичу, сьогодні цифрові технології активно проникають в усі процеси нашого життя. Яка сьогодні ситуація з ІТ технологіями в такому поважному Комітеті, як Комітет свободи слова?

Так, як ви бачите, у нас дуже багато проектів, які без належних платформ розвиватися просто не можуть. У більш широкому розумінні я б наголосив на тому, що технології дозволяють автоматизувати процеси на дуже високому рівні, уникнути рутинних процедур і стандартизувати їх. Один з них - це e-learning. Фактично означає, що співробітник нашого Комітету може залишатися в процесі «безперервного навчання» незалежно від його матеріального становища. Під час пандемії це стало особливо актуальним, а зважаючи на те, що дистанційна робота - це тепер серйозний тренд, тут можна чекати подальшої еволюції.

Які критерії ви б використовували при підборі потенційного «хмарного» партнера для вашої діяльності?

Ми давно в «хмарі». Все почалося з того, що перед нами стояло завдання оновити поштовий сервер. Тоді було два сценарії: придбати новий сервер і зробити міграцію на нього, або піти в хмару. Провівши аналіз наших потреб, безпеки зберігання даних, умов ринку, можливих витрат і інших особливостей обох варіантів, ми прийшли до рішення про необхідність перекладу даних в «хмару». Нами було сформульовано досить багато серйозних вимог на адресу потенційного провайдера - від повної відповідності українському законодавству в сфері обробки і зберігання даних, до більш приватних вимог, таких як: технічна база, репутація постачальника послуг, рівень можливостей з точки зору технічної підтримки і гнучкість сервісів.

Як змінилися ваші ІТ-процеси?

Звичайно, доступність ресурсів зросла. З тієї ж самої поштою, тут ми реалізували web-шлюз - достатня наявність інтернету і мобільного телефону, що помітно прискорило і спростило операційні процеси для співробітників. З сильних сторін я б відзначив також високий рівень проектної та технічної підтримки з боку нашого провайдера. Це те, що зазвичай не на поверхні, але те, з чим кожен споживач «хмарних» послуг стикається в реальній роботі. Нарешті, безпеку, хоча, за важливістю це можна винести на одне з перших місць. Наші дані надійно зберігаються в «хмарі» з автоматичним захистом, антивірус. Якщо ми говоримо про поштовий сервіс, то послуга включає в себе антивірусний захист, захист від спаму. Останній дозволяє виявити ще невідомий шкідливий софт, який не визначається класичними антивірусами. А також проводиться щоденне резервне копіювання як віртуальних серверів, так і поштових скриньок.

І насамкінець, Миколо Вікторовичу, хочу підняти питання кібербезпеки в Комітеті. Як нівелювати ризики?

Що стосується захисту інформації в Комітеті, то це службова інформація, і я її розголошувати не маю права. Але на ваше запитання хочу відповісти так: багато хто боїться повстання машин, але тут потрібно дивитися на те, хто небезпечніше: людина або машина. Хто генерує хакерські атаки? Не машини ж. З іншого боку, технології дають хакерам нові можливості: можна підключитися віддалено, зламати, зруйнувати і залишитися непоміченим. Але є і хороша новина: 5G вважається однією з найбільш захищених технологій зв'язку. Дякую вам за цікаве інтерв’ю!

Анкета співробітників Секретаріату

Файл:Анкета співробітників Секретаріату.pdf Наумов1.png Наумов2.png Наумов3.png Наумов4.png Наумов5.png Наумов6.png Наумов7.png Наумов8.png Наумов9.png Наумов10.png Наумов11.png Наумов12.png Наумов13.png Наумов14.png Наумов15.png Наумов16.png Наумов17.png Наумов18.png Наумов19.png

Аналіз результатів анкетування

Аналіз ІТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Файл:Аналіз ІТ-інфраструктури Секретаріату.pdf