Приймак Тетяна Володимирівна
База для проведення практики: ДНЗ (ясла-садок) № 7 (Дарницький район, пр-т П. Григоренка, 21-А
Загальні відомості
Адреса: 02068, м. Київ, проспект. Петра Григоренко, 21-а.
Телефон:(044) 570-33-09
E-mail: sadochokkiev7@ukr.net
Графік роботи: понеділок-п'ятниця з 7:00-19:00
Директор: Верніковська Людмила Олександрівна
Вихователь-методист: Рагозіна Тетяна Миколаївна
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 7 функціонує з 01 грудня 1994 року, має ліцензію на здійснення освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, внесенний до Державного реєстру юридичних осіб.
Проєктна потужність: В даний час функціонує 14 вікових груп з них 4 групи ранньогьо віку, 10 груп дошкільного віку.
У дошкільному закладі є :
- Кабінет директора
- Методичний кабінет
- Фізкультурно-спортивний зал
- Кастеляна
- 14 групових
- Харчоблок
- Пральня
- Завгосп
- Медичний кабінет
- Басейн
- Музичний зал
- кабінет психолога
- кабінет музичного керівника
- комірника
Дошкільна установа організовує освітній процес за такими приорітетними напрямками: фізкультурно-оздоровчий, соціально-моральне, художньо-естетичне, логіко-математичне та інші.
Завдання 1
- Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ). Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.
Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) - це сукупність програмних, технічних, комп'ютерних і комунікаційних засобів, а також способів та новаторських методів їхнього застосування для забезпечення високої ефективності й інформатизації освітнього процесу.
Нормативні документи, що регламентують упровадження ІКТ у діяльність ДНЗ:
- Закон України "Про основні засади розвитку інформаційного суспільства на 2007-2015 роки" від 9 січня 2007 року №537^;
- Указ Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в України" від 30 вересня 2010 року №926/2010;
- Наказ МОН "Правила використання комп'ютерних програм у навчальних закладах" від 2 грудня 2004 року №903;
- Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків" на період до 2015 року" від 27 серпня 2010 року №1822-р.
Інтерв'ю з В.о. Директора Рагозіной Тетяной Миколаївною
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.
1. Доброго дня, Тетяна Миколаївна. Я можу до Вас звернутися і задати декілька питань, щодо впровадження ІКТ у нашому закладі?
Так, звичайно.
2. Тетяно Миколаївно, чи потрібні на вашу думку інновації в сучасній освіті?'
Так. Тому, що інновація стала невід'ємною частиною освітнього процесу, який виводить дошкільні заклади на новий рівень комп'ютеризації.
3. На Вашу думку, яка необхідність використання ІКТ в закладах дошкільної освіти?
На мою думку, велика. Тому, що використання ІКТ є підґрунтям для нашого майбутнього покоління та закладу дошкільної освіти в цілому.
4. У Вашому закладі педагогічні працівники під час роботи використовують ІКТ? В якій формі?
Так. Використовують але в загальному для пам'яток для батьків та пошуків в інтернеті цікавої інформації для занять та виставок в нашому закладі.
5. Які ІКТ використовуєте особисто Ви?
Особисто Я використовую комп'ютер, програмне забезпечення.
6. Як саме Ви надаєте інформацію для ознайомлення і завдання працівникам?
Загалом через Viber є зручним додатком для обміну інформації, відео та фото.
7. На Вашу думку який рівень ІКТ мають вихователі у садочку?
Вихователі на даний час мають середній рівень обізнаності з ІКТ.
Дякую за Ваші відповіді. До зустрічі
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Фото Звіт з Інтерв’ю з Вихователем-методистом який на даний момент виконує обовязки директора закдаду дошкільної освіти.
Після спілкування з Вихователем-методистом дошкільного закладу, було зроблено висновок, що освітня політика впровадження ІКТ в закладі дошкільної освіти перебуває на початковому етапі. Вирішальним фактором в цьому питанні є недостатнє фінансування. Колектив дошкільного закладу використовує ІКТ у своїй роботі за необхідним мінімумом, тому що приміщень для технічного забезпечення немає. Вихователі ДНЗ №7 намагаються дізнатися про щось нове, цікаве і корисне у молодих вихователів, які розуміються в ІКТ та із задоволенням переймають досвід.
ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
Для визначчення рівня обізнаності вихователів в сфері ІКТ ми створили анкету в Гугл Формах для зручності:
*Анкета для вихователів
*Відповіді до анкети
За результатами анкети, можна зробити вискновок, що більшість вихователі дошкільного закладу використовують ІКТ рідко, тому що в садочку для цього умови створені лише частково. Найчастіше вони використовують Google сервіси.За результатами опитування можемо зробити висновки:
Що вихователі знайомі з інформаційно-комунікаційними технологіями. Більшість з них використовує ІКТ під час навчально-виховного процесу. Також ми можемо проаналізувати, що опоненти в своїй роботі користуються: 1. Комп’ютером; 2. Гаджетом; 3. Принтером; 4. Телевізором, мультимедійним проєктором, магнітофоном; 5. Електронними дошками; 6. Фотоапаратом. І взагалі не користуються відеокамерами. Майже у всіх респондентів виникають проблеми при використанні ІКТ. На першому місці це не досить сформована матеріально-технічна база ДНЗ, на другому місці не досить володіють ІКТ,і на третьому місці не знають до кого звернутися за допомогою. Також вихователі хотіли б підвищити свою кваліфікацію з використання ІКТ. Меншість - в Інституті педагогічної післядипломної освіти; більшість - у дошкільному навчальному закладі. Всі вихователі використовують ІКТ: 1. При проведенні відкритих заходів (з дітьми і педагогами); 2. При оформленні розвиваючого середовища групи і дитячого садка (виготовленні буклетів, колажів, вітальних листівок, грамот, запрошень і т. п.); Оформлення документації; При підготовці до освітньої діяльності; 3. Розробка дидактичних матеріалів на комп'ютері (презентацій, роздаткового матеріалу і т. п.); 4. Під час освітньої діяльності; 5. Для самоосвіти.
Аналіз ІТ-інфраструктури навчального закладу
- 2 комп'ютера
- 7 принтер (з функціями сканера та ксерокса)
- 1 Інтерактивна дошка
- 1 Проектор
- Музичний центр
- Wi-fi роутер
- Необхідна периферія
Програмне забезпечення
- Операційна система Windows 10
- Антивірусна програма
- Adobe Flash Player
- Відеоредактор Movie Maker
- Браузери Internet Explorer, Opera, Google Chrome
Завдання 2
Для зручності про події було створено календар, який висвітлює план розваг на 2021 - 2022 роки, що мають відбутися, про які не потрібно забувати, адже не завжди можна все тримати в голові. Вньому можуть відображатися заходи, що заплановані в річному плані, а також вирішення нагальних питань. Це є дуже зручнмим та ефективним в роботі усього навчального закладу.
()
Створення блогу "Використання ІКТ в ДНЗ № 7" Конспект для занять з дітьми та Творча робота "ІКТ у взаємодії з батьками". Успішною взаємодією ДНЗ і родини. З відео уроком по створенню власного сайту з нуля.
*Посилання на Блог Творча робота "ІКТ у взаємодії з батьками" ()
()
*Контпект занять з використанням ІКТ
()
Завдання 3
Я провела семінар-практикум на тему "Використання ІКТ в освітньо-виховному процесі в ДНЗ" з вихователями з метою поглиблення знань та розширення кругозору. Вихователі були зацікавленими, дізналися про специфіку використання ІКТ в навчальному процесі ДНЗ, практичне застосування ІКТ, про ІКТ на дозвіллі та про ІКТ та батьки.
Завдання 4
Проектування інформаційного освітнього середовища установи:
- формування медіатеки та впровадження локальних мережних навчальних програмних комплексів;
- створення єдиної інформаційної бази навчального закладу;
- створення індивідуальних портфоліо керівництва та педагогів;
- оновлення віртуального методичного кабінету;
- створення корпоративної почти.
Формування ІК-компетентності вихователів установи:
- майстер – класи, де вихователі вчаться методам і прийомам роботи з дітьми з використанням інформаційних технологій;
- педагогічні майстерні та наставництво, роботу в парах, де педагоги спілкуються та переймають досвід тих вихователів, які можуть посприяти в освоєнні та застосуванні нових технологій;
- навчальні та тематичні семінари, які проводить вихователь – методист з метою удосконалення вмінь та навичок вихователів.
- залучати вихователів використовувати ІКТ у роботі з дітьми, на початкових етапах ознайомлювати педагогів з різними можливостями використання ІКТ у педагогічній діяльності;
- прияти залученню спеціалістів для ознайомлення працівників з роботою сучасних освітніх ресурсів, хмарними технологіями.
Модернізації ІТ інфраструктури:
- персональний комп'ютер для вихователів в кожній віковій групі;
- здійснити оснащення групових кімнат інтерактивним обладнанням;
- встановлення ще одного Wi fi роутера для прширення Інтернету на всю територію садочку