Федів Інна Вячеславівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (зі спеціалізації) практика

52396284 2480415598653711 5249425740612501504 n.jpg

База практики - ЗЗСО "Безмеж" с. Хотів, вул. Богдана Хмельницького 1 +38 094 710 5002 https://bezmezh.school/

  • Інформація про школу

Заклад загальної середньої освіти "Безмеж" є приватним закладом, відкритий 4 роки тому, знаходиться в с. Хотів. Мова освітнього процесу – українська. Директор школи Шевченко Світлана Миколаївна. На сьогоднішній день школа поділена на два відділення: 1 - це ЖК.Хотів (для учнів 1-4 класів) та ЖК Новий Хотів (для учнів 4-8 класів). Наразі у школі функціонує лише 8 класів.

Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі

За моїми спостереженнями заклад на повну використовує Інформаційно-комунікаційні технології в школі, кожен кабінет оснащений телевізором або мультимедійною дошкою, під час перерви грає музика, вільне спілкування між класами, у кожного учня свій планшет, паперових книг майже немає , все в електроному вигляді. Для своїх вчителів та батьків на постійній основі проводиться запис навчальних та розвивальних відео для користування тих чи інших програм. Побаченим я була вражена!

Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій(ЦТ). Інтерв`ю з керівником закладу чи його заступником. Проведено аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ) на основі інтерв`ю з заступником директора. Проводилось у формі опитування, оскільки директр постійно перебуває в іншому корпусі було доповнення у телефоному режимі, адже відповідь була не повністю розкрита.

https://docs.google.com/forms/d/1SRLhhpfLIsxlZXTVqV1EEfZ7DrsAwV6bQbKp45rwO1I/edit?usp=sharing 

Чи активно використовуються інформаційно-комунікативні технології в навчальному закладі?

1 відповідь Так, школа активно використовує інформаційно-комунікаційні технології Створений спеціальний курс для підвищення кваліфікації вчителів безмежівців і не тільки.

Изображение viber 2021-10-19 19-23-25-446.jpg

Як Ви вважаєте, чи є ефективним урок без використання ІТ-технологій? 1 відповідь Він може бути ефективним, але IT надає зорового контакту з інформацією, що є дуже ефективним для вивчання інформації Чи присутні у школі курси підвищення кваліфікації з питань цифрової компетентності вчителів?

1 відповідь Так, у асистента з інформатики, який допомагає зі сайтом, дистанційним навчанням, робочими процесами є сторінка на ютуб каналі для наших вчителів, де він детально пояснює для вчителів покроково як чим користуватись На вашу думку, який рівень використання ІКТ мають вчителі у школі ?

1 відповідь Високий, ще на відборі персоналу ми приділяємо багато уваги їхнім навичкам у сфері ІКТ. Кожен працівник, окрім основного предмету, який він викладає має особливі навички, які ми можемо використати для позашкільного розвитку наших учнів. Як саме використовують ІКТ у школі ?

1 відповідь Увесь навчальний процес залучений до ІКТ.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне)

Апаратне забаезпечення
У кожному класі є компютер викладача, діти мають планшети.
Мультимедійними комплекти і компютери - оснащений кожен клас початкової школи.
Принтери -3 одиниці .
Інтернет та WiFi-зони
Програмне забезпечення
Операційна система: Windows 10
Пакет офісних програмних засобів: WPS Office.Microsoft Office 365
Пакет програм для створення та перегляду електронних публікацій у форматі PDF: Adobe Acrobat
Для роботи в мережі Internet встановлено браузери Google Chromе, Mozilla Firefox
Антивірусне програмне забезпечення

Аналіз ІКТ компетентності вчителів закладу освіти

https://docs.google.com/forms/d/1CePpEz4FuaMFYBSpiJ3FsRLB9uk8UqyGV5ZAwIO2-Po/edit?usp=sharing

Практика фото 1вап.jpg
Практика фото 2.jpg
Практика фото 3 ро.jpg
Практика фото 4 о.jpg



'Завдання на вибір'Жирний текст


Створення е- ресуру та впровадення його в заклад освіти Проаналізувавши анкету вчителів, можна зробити висновок, що більшість опитаних вчителів хотіли б більше дізнатися про використання цифрових технологій під час дистанційного навчання. З огляду на це було створено Блог, який отримав назву " Шпаргалка вчителя" https://www.blogger.com/blog/posts/5670697967773926419?hl=uk

Блогбезмежжж.jpg


ЗАВДАННЯ 3 Семінар

  • Елемент маркованого списку


Провести семінар (тренінг) для вчителів з використання цифрових технологій в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

https://docs.google.com/presentation/d/1J6DUmCjCU0qJuBafSARJGU7jssOwLhnj/edit?usp=sharing&ouid=111953387436225237018&rtpof=true&sd=true

У виборі тема семінару, я вирішила приділити увагу ІКТ на уроках, для підвищення якості досягень учнів та розвитку іноваційного мислення вчителя.

Изображение viber 2021-10-19 22-05-06-531.jpg
Изображение viber 2021-10-19 22-04-52-683.jpg









Завдання №4 Методичні рекомендації

  • Елемент маркованого списку


На сьогоднішній день вчителі використовують як готові програмні педагогічні засоби, так і власні презентації, електронні проекти, відеоматеріали, забезпечуючи мультимедійний супровід на уроках та під час проведення позакласних, виховних заходів, родинних свят. Використання комп’ютера в початковій школі в основному зорієнтоване на ігрові форми, та роботу з програмним забезпеченням ігрового й навчально-тренувального характеру, в основній та старшій школі – на роботу з програмним забезпеченням навчально-тренувального, дослідницького характеру та контролю знань учнів.

Комп´ютер використовується як незамінне джерело навчальної інформації, як наочний посібник, тренажер, засіб діагностики та контрою. Новітні мультимедійні засоби навчання відкривають учням доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, дають цілком нові можливості для творчості як вчителям, так і учням. ІКТ дозволяють зменшити непродуктивні витрати живої праці вчителя, змінити саму технологію надання освітніх послуг, забезпечити інтенсифікацію діяльності вчителя і учнів на уроці. Кожен із застосовуваних інформаційних компонентів має власні виражальні засоби та дидактичні можливості, що спрямовані на забезпечення оптимізації процесу навчання. А саме :

посилення мотивації навчання ; підвищенню якісного рівня використання наочностей, що дозволяє зробити урок більш цікавим та привабливим для дітей; активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів; підвищення ефективності засвоєння матеріалу, зростання продуктивності уроку; реалізації міжпредметних зв’язків; логічному викладу матеріалу, що значно підвищує рівень знань учнів; зміні ставлення школярів до комп’ютера: вони починають сприймати його як універсальний інструмент для роботи в будь-якій галузі людської діяльності; стимулює інтерес учнів до процесу отримання знань; сприяє індивідуалізації та диференціації процесу навчання, використання

Використання учителями та адміністрацією школи сучасних технічних засобів та інтернет ресурсів дає можливість значно покращити результати навчально-виховного процесу, діяльності закладу в цілому.

Таким чином, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в роботі навчального закладу дає підстави зробити висновок про те, що використання ІКТ як в управлінні навчальним закладом, так і в навчально-виховному процесі в цілому є необхідною складовою організації роботи школи. Досвід використання комп’ютерних технологій на уроках дозволяє нам з впевненістю стверджувати, що впровадження ІКТ у навчально-виховний процес є доцільним і перспективним. Адже комп’ютер для сьогоднішніх школярів – це не предмет вивчення, а засіб для навчання.