Ярко Ніла Іванівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 20:38, 19 жовтня 2021; Niyarko.pi20 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
  Виробнича практика (зі спеціалізації)"Управління електронним навчанням" студентки Ярко Н.І.

'Завдання 1'Великий текстМоніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ в ДНЗ№16. Керівництво ДНЗ "Ластівка" значну увагу приділяє впровадженню та використанню ІКТ-технологій у роботі закладу. Інформаційно-комп`ютерні технології застосовуються для ефективної реалізації:

В управлінській діяльності:

-організація оформлення документації ( звіти, накази, довідки); -надання постійного доступу до нормативно-правової документації через мережу інтернет; -участь в онлайн конференціях. - робота в міській освітній мережі; - Розрахунок стажу роботи працівників; - Співпраця з дошкільними закладами інших міст України; - Створення бази даних працівників ДНЗ, дітей та батьків; - Участь у форумах, чатах; - Опрацювання нормативно-правової документації шляхом використання Інтернет; - Створення портфоліо педагогічних працівників; - Оформлення внутрішнього контролю за службами в електронному вигляді.

Використання ІКТ у методичній роботі

  • Елемент маркованого списку
  • Елемент маркованого списку

- Оформлення ділової документації; 2.Проведення контрольно - аналітичної діяльності(підготовка схем аналізу, обробка даних, результативність у вигляді графіків, діаграм (атестація педагогів, рівень знань дітей з різних розділів програми тощо); - Робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу. -Оформлення атестаційних матеріалів; - Розробка презентацій до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів; - Використання мультимедійного супроводу в роботі з дітьми на заняттях, під час проведення свят та розваг, режимних моментів; у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Днів відкритих дверей тощо); - Оформлення картотеки періодичних видань, облік методичної та художньої літератури; - Оформлення стендів, інформаційних куточків; - Оформлення буклетів, ППД роботи кращих вихователів,матеріалів для участі в різноманітних конкурсах. - Накопичення ілюстративних матеріалів для випуску санбюлетнів, порад для батьків, оформлення презентацій, буклетів. - Обмін досвідом роботи з іншими педагогічними колективами. -оформлення ділової документації; -проведення моніторингу всіх процесів ЗДО; -розробка супровідного матеріалу до семінарів-практикумів, педагогічних рад, консультацій для вихователів; -надання дидактичних матеріалів для педагогів.

Робота з батьками (онлайн-зустрічі,онлайн- консультації, анкетування);

-пошук дидактичних матеріалів для занять через мережу Інтернет; -створення мультимедійного супроводу для занять та святкових ранків (презентації, відео).

Інтерв’ю з керівником закладу дошкільної освіти №16 м.Коростень.

1. Ваш заклад впроваджує ІКТ? Так, звичайно! Сьогодні, мабуть, жодна людина, від малого до старого, користується ІКТ. Нам пощастило жити в епоху інформаційних технологій, тому, без них зараз ніде, навіть в дошкіллі. Це саме той період дитини, коли ми можемо навчити їх правильно та безпечно користуватись ІКТ, а головне, з користю.

2. Як саме Ви використовуєте комп'ютерні технології у своїй роботі?

- Останні роки моя робота досить тісно пов’язана з використанням ІКТ. Наш заклад має свою корпоративну пошту, через яку ми маємо зв’язок з управлінням освяти, а також з іншими садочками. Великим попитом користується електронна черга прийому дітей. Ми маємо підписки на електронні журнали, які містять корисну для мене інформацію не тільки про дошкільну освіту, а й управлінську діяльність ЗДО, адже раніше я багато часу витрачала на складання локальних документів і на пошук їх зразків, за допомогою цих журналів я значно швидше виконую свою роботу та абсолютно впевнена в правильності оформлення документів. ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

3. У вашому закладі є матеріально – технічна база для подальшої роботи педагогів з ІКТ?

Так, база є. Вона постійно поповнюється та поновлюється. Кожен педагог має можливість використовувати ІКТ у своїй роботі.

Снимок экрана (136).png
,
Снимок экрана (137).png
,

4 Щоб ви хотіли змінити чи створити в ЗДО з ІКТ?

- Наш заклад має достатньо хороше технічне забезпечення, чим ми дуже пишаємось. Проте в першу чергу нам необхідно «підтягнути» рівень обізнаності вихователів у роботі з комп’ютером і інтернет середовищем. На жаль, більшість моїх колег не досить компетентні в цьому питанні, що значно гальмує процес впровадження ІКТ.

5. На вашу думку використання ІКТ в закладах дошкільної освіти покращують рівень освіти?

Впевнена, що так! Використання ІКТ не тільки збільшує швидкість передачі інформації дітям та підвищує рівень її засвоєння, а й сприяє розвитку таких процесів як увага, пам'ять, мислення, уява, мовлення, розвиває почуття кольору, композиції, бере участь у інтелектуальному, емоційному та моральному розвитку дітей.

6. Чи плануєте й в подальшому впроваджувати ІКТ в своєму закладі?

Так, бо комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Невід'ємною і важливою частиною цих процесів є комп'ютеризація освіти.

7. Чого не вистачає для впровадження ваших задумів?

-Основне чого нам не вистачає так це кваліфікованих спеціалістів з ІТ- технологій. Нам потрібні компетентні фахівці, які б могли допомогти нашим педагогам навчитися працювати з інноваційними методами навчання.

Снимок экрана (138).png
,
Снимок экрана (139).png
,
Снимок экрана (140).png
,
Снимок экрана (141).png
,
Снимок экрана (142).png
,
Снимок экрана (143).png
,
Посилання на анкету :https://docs.google.com/forms/d/1Xkw6JMzVWUIGuNO1SbU38pkCGgjDn_ZkOSaRzpHxkkw/edit

Посилання на відповіді: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tQ2_Wtab1gLVVqZTjczPLBzp_yQSGcsqQtYrG_9T2K4/edit?resourcekey# Проаналізувавши анкети педагогів можна зробити висновок, що педагоги зацікавлені впровадженням ІКТ. Перешкодою є брак матеріально-технічної бази та можливість безкоштовного отримання знань.

Аналіз ІТ інфраструктури закладу Апаратне забезпечення:

Комп'ютер 1 шт

Ноутбук 2 шт
Проєктор 1 шт
Роутер 1шт
Принтер, сканер 1 шт

Ламінатор 1 шт

Муз.центр 1 шт

Програмне забезпечення

 Windows 10
 Microsoft Office
 Google Chromе

Антивірусна програма Kaspersky;

Завдання 2 Електронний навчальний курс для підвищення цифрової компетентності співробітників закладуВеликий текст Посилання на створений навчальний ресурс - сайт https://sites.google.com/d/1Vi_1anFaVN2WD8A0sLuylOefiYvcfDsm/p/1wB8VlEPyPoVjJTW4Zrp-6AaJV9ZpiR5m/edit

Завдання 3 Семінар (тренінг) Посилання на семінар-практикум https://docs.google.com/presentation/d/1XflnkHom0RW-oRoGeku4L4mCxGYqGUAM9u6v6_G3Wt0/edit?usp=sharing

Завдання 4 Методичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо впровадження ІКТ в закладах дошкільній освіті Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності ЗДО. Опираючись на ті можливості, що наразі має ЗДО, доцільно дати такі методичні рекомендації:

Проектування інформаційного освітнього середовища

1. Створення корпоративної пошти для педагогів, що дало б змогу адміністрації закладу швидко інформувати кожного про якусь термінову подію чи надсилати необхідну інформацію.

2. Створення блогу, де б педагоги могли ділитися своїм досвідом один з одним. Туди можна буде викладати фото, презентації, текстові документи (все, що висвітлить їх діяльність).

3. Створити умови для активного використання сучасних інформаційних технологій у педагогічному процесі; 4. Створення віртуального методичного кабінету, доступного для всіх співробітників закладу.

5. Налаштування мережевої інфраструктури закладу.

Модернізація ІТ-інфраструктури Використовувати якісні джерела – Інтернет-адреси, наукову літературу про застосування ІКТ в дошкільній освіті. 1. Оновлювати технічну базу закладу (закупівля новітньої техніки: комп’ютерів, SMART-board, програмного забезпечення і т.д.).

2. Створити сайт закладу, підтримувати та оновлювати його.

3. Спонукати педагогів використовувати новітні комп'ютерні технології в навчально-виховній діяльності.

4. Здійснювати розгорнутий моніторинг ефективності впровадження ІКТ в заклад дошкільної освіти.

5. Розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси.

6. Забезпечення навчання педагогічного колективу для підвищення рівня знань по роботі з ІКТ.

7.Розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами;

Формування ІКТ-компетентності педагогів 1. Приймати участь у різноманітних семінарах, вебінарах щодо застосування ІКТ у навчальній практиці.

2. Проведення індивідуальних консультацій за запитом.

3. Проведення майстер-класів, де вихователі зможуть навчитись методам і прийомам роботи з дітьми з використанням інформаційних технологій.

4. Проведення тренінгів, на яких вихователі матимуть змогу практично попрацювати з новими сервісами.

5. Участь у вебінарах для обміну досвідом з іншими навчальними закладами щодо впровадження та використання ІКТ в навчально-виховній діяльності.

6. Проведення моніторингу ІТ-компетентності вихователів.

7. Відвідування спеціальних курсів з підвищення ІТ-компетентності педагогів.