Тканиця
Тканиця, -ці, ж. Ткацкій станокъ. Сквир. у.
Зміст
Сучасні словники
Тканиця = ткацький верстат
Академічний тлумачний словник
ВЕРСТА́Т, а, чол.
1. Примітивне дерев'яне устаткування для ткання ручним способом полотна, килимів і т. ін. Старий Василь тче на верстаті полотна (Нечуй-Левицький, III, 1956, 325); Ольга.. прочинила двері праворуч, звідки долинав ритмічний стукіт, наче там хтось ткав на верстаті (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 110); // текст. Машина для виробництва різних видів тканин. На роботу ткаля вийшла, За верстат стає вона, Щоб сьогодні вдвоє більше Нам наткати полотна! (Іван Нехода, Ми живемо.., 1960, 57).
2. Машина для обробки деталей або матеріалів. Сортовий прокат металу є матеріалом для виготовлення деталей на металорізальних верстатах (Слюсарна справа, 1957, 22); Мені — на заводі стоять за верстатом, Робити комбайни, сівалки, плуги (Микола Гірник, Сонце.., 1958, 193).
Вікіпедія
Тка́цький верста́т — верстат, що виробляє з ниток різноманітні види текстильних тканин, основна машина ткацького виробництва.
Ручний ткацький верстат також називають кро́снами (прасл. *krosno < *kre/*kro — «край»). У деяких діалектах словом «кросна» називають і саме полотно. Зараз більшість вироблюваного полотна виготовлюється на сучасних механічних верстатах, а ручні можна знайти лише в небагатьох хатніх господарствах.
Інші значення
Академічний тлумачний словник
ТКАНИ́ЦЯ, і, жін.
1. заст. Вид жіночого головного убору. Заміжня жінка ще в XIX ст. не мала права навіть вдома ходити з непокритою головою. Головні убори заміжньої жінки, які безпосередньо надівали на волосся, — це.. кибалка, тканка, тканиця (Народна творчість та етнографія, 6, 1969, 16).
2. діал. Жіночий плетений пояс з китицями.