Марія Володимирівна Філіпова

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 12:07, 26 квітня 2021; V.kucherovska.asp (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (фахова) практика студентів Марії Володимирівни Філіпової VІ курсу другого (магістерського) освітнього рівня заочної форми навчання спеціальності 073 "Менеджмент" освітньої програми "Управління електронним навчанням у міжкультурному просторі" Факультету інформаційних технологій та управління.

Цифровізація

Цифровий світ розвивається в останнє десятиліття з величезною швидкістю. Розвиток Інтернету, мобільних комунікацій, он-лайнсервісів виступає базовим інструментом формування цифрової економіки.

Ці процеси впливають на всі сектори економіки і соціальної діяльності, виробництво, охорону здоров'я, освіту, фінанси, транспорт, тощо.

Презентація до теми

Цифровізація як суспільне явище

Цифровізація як соціальне явище отримала поширення у 60-70рр 20 ст.

Її три характеристики:

1) Всі види контенту переходять з аналогових, фізичних і статичних в цифрові, одночасно становляться мобільними та персональними. При цьому індивід отримує можливість контролювати свій особистий контент, направляти інформаційні запити, формувати індивідуальну траєкторію інформаційної діяльності.

2) здійснюється перехід до простих технологій комунікації(технологія стає лише засобом інструментом спілкування), головна характеристика засобу й технології – керованість.

3) комунікації стають гетерогенними: вертикальна, ієрархічна комунікація втрачає актуальність, відбувається перехід до мережевої структури комунікації.


НЕБЕЗПЕКИ ЦИФРОВІЗАЦІЇ

У 2016 році кіберзлочини зайняли 2 місце з усіх зареєстрованих злочинів в світі. В Україні кількість зареєстрованих кіберзлочинів за даними Національної поліції щорічно збільшується на 2,5 тисячі. За 2017 рік хакери викрали понад 16,7 млрд. дол. США по всьому світу. Досить часто до роботи таких анонімних хакерських угрупувань та викрадень даних причетні навіть окремі держави. Для пересічного користувача більш актуальним є питання збереження власних персональних даних та убезпечення свого цифрового життя.

Ситуація вимагає від будь-якої держави реагувати та намагатися врегулювати новий вид суспільних відносин, що виник Корпорація Microsoft має намір розширити сервіс кібербезпеки Account Guard для 12 європейських країн, щоб захистити своїх клієнтів у політичному просторі від хакерських атак. Крім Німеччини, Франції та Іспанії сервіс Account Guard також буде доступний у Швеції, Данії, Нідерландах, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литві, Португалії та Словаччини.

Відео

Опитувальник

Анкета