Бідаха

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Бідаха, -хи, об. Бѣдняга, бѣдняжка, горемыка. Г. Барв. 76. І гостя (цапа) в трития в кошару мусять гнать. Прийшлось бідасі пропадать. Греб. Ум. Бідашка, бідашечка. Шух. І. 198. ЕЗ. V. 145.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках БІДА́ХА, рідко БІДАГА, и, чол. і жін. Той, хто зазнає або зазнав якоїсь біди, кривди, прикрості; бідолаха. Прийшлось бідасі пропадать (Євген Гребінка, I, 1957, 43); До пана спершу прилетів гонець, А там і бранця привезли, бідаху, Що тріпотавая од дурного страху (Максим Рильський, II, 1956, 25); [Кирило:] Пізнав [Харко], бідага, що вигодував гадюку коло свого серця, пізнав — та пізно вже... (Панас Мирний, V, 1955, 142).

Як бути успішним та не стати бідахою

1. Успішна людина шукає можливості, неуспішна – відмовки і все нові перешкоди.

Візьмемо таку ситуацію – брак грошей. Успішна людина буде шукати можливості заробити, знання, як керувати грошима; неуспішний – причини, чому він не може запрацювати в «цій» країні.

2. Успішна людина діє, неуспішна відкладає дію на потім.

Успішний діє, незважаючи на лінь, страх, незнання. Неуспішний постійно накопичує знання, які не застосовує, весь час чекає сприятливого моменту, а він все ніяк не настає.

Як влучно підмітив один мудрий чоловік: «Літо – мертвий сезон і пора відпусток, осінь – пора відправляти дітей до школи, зима – новорічні канікули, весна – початок дачного сезону. А краще жити-то коли? »

3. Успішний прагне до більшого, ніж він є зараз, неуспішний воліє, щоб залишався статус кво.

«Тоді не міг, а зараз зміг», – внутрішній діалог успішної людини. «А навіщо? І так зійде », – внутрішній діалог неуспішної людини.

4. Успішний впаде і знову підніметься, неуспішний боїться впасти, зробити помилку, а якщо падає, то вже не прагне піднятися.

У біографіях знаменитих людей часто можна прочитати про моменти поразки, серйозних втрати. Це своєрідний момент істини, поведінка в якому і визначає успішність людини.

5. Успішний – самовмотивований, неуспішним потрібна мотивація ззовні.

Як правило, успішний мотивований азартом, бажанням довести свою силу, щирим інтересом до самої діяльності. Неуспішного треба постійно мотивувати матеріальними благами, схваленням оточуючих.

6. Успішний ризикує, неуспішний боїться ризикувати.

На щастя чи на жаль, життя непередбачуване, і в найкращий план можуть втрутитися несприятливі обставини. Успішна людина розуміє це і робить крок у невідомість.

7. Успішний терплячий, готовий довго йти до своєї мети, неуспішний хоче все і відразу.

Хтось із великих сказав: «Геній – це 1% везіння і 99% наполегливої ​​праці».

8. Успішний не боїться відмов, неуспішного відмови вибивають з сідла.

«Життєвий успіх людини визначається кількістю« незручних розмов», які він витримав», – Тімоті Ферріс.

9. Успішний вірить в себе, неуспішний вірить словам інших про себе.

Показовим у цьому сенсі психологічний експеримент: за змовою всі учасники називали квадрат колом, і тільки один учасник, який не знав про змову, стверджував зворотне. Більшість людей, що не знали про змову, через деякий час погоджувалися з загальною точкою зору.

10. Успішний слідує поклику великої мрії, гідної мети в житті, неуспішний переслідує дрібні цілі.

Історії відомо чимало прикладів, коли справжній успіх приходив до тих, хто обирав недосяжну на перший погляд мету, яка значно перевищувала їх можливості на момент вибору.

Кожна людина може стати успішною, якщо захоче і розвине в собі необхідні якості.

Що робити якщо відчуваєш себе бідахою

Цей стан поглинає вас повністю. Як темрява, яка заповнює все навколо, і здається, що світанок ніколи не настане.

Іноді так проходить цілий день. Іноді два. Іноді це поганий місяць, або поганий рік. Іноді це тому, що хтось розбив вам серце. Іноді - просто тому, що зима і на вулиці холодно і темно. Іноді - тому що у твоєї подруги запаморочливий зліт кар'єри, а ти все ще сидиш тут, як і раніше, і хочеш порадіти за неї, але замість цього панікуєш, що тобі стане ще гірше, і тому відчуваєш себе жахливою людиною через неспроможність порадіти за успіх щиро.

Але чи то успіх подруги, або розбите серце, або туга за теплими літніми днями, або взагалі без причини, чи то день, два чи 230 днів, ви не перша людина, яка це відчуває, та й не остання.

Я б хотіла написати вам список. Крок за кроком, що робити, щоб перестати відчувати себе нещасним. Але я не можу, тому що не так позбавляються від нещастя. Є, звичайно, речі, які безумовно можуть трохи підняти вам настрій. Але не можна просто одним махом чарівної палички позбутися відчуття нещастя.

Але що ви поки можете зробити, то це бути добрішими до себе. Це означає багато всього. Робити все для свого здоров'я і благополуччя: достатньо спати, відпочивати, коли це потрібно організму, гуляти на свіжому повітрі, добре харчуватися, звертатися до своїх близьких, коли дуже важко.

Бути добрішими до себе - значить бути суворим. Не дозволяти собі байдикувати. Вставати з ліжка і змушувати себе йти на роботу, як би темно і холодно не було за вікном, або як би печаль не перемагала вас. Змушувати себе займатися спортом, навіть якщо це останнє, що ви хочете робити. Погоджуватися на зустріч з друзями, навіть якщо вам просто хочеться залізти під ковдру і побути на самоті. Тому що насправді, глибоко в душі, ви знаєте, що найбільше на світі зараз вам потрібно бути серед людей, які вас люблять.

Ви повинні робити все це, коли ви нещасні. Ви повинні бути сильним, повинні піклуватися про себе. Ви повинні говорити собі, що ви - сильні, навіть якщо поки самі не вірите в це. Ви повинні продовжувати йти вперед.

Люди, які пройшли через такі часи до вас, не були кращими, ніж ви, або сильнішими. Вони теж відчували себе слабкими, сумними, байдужими - як і ви. АЛЕ, вони продовжили жити.

Відчувати себе нещасним - нормально. Ви не невдаха, не зануда і не егоїст. Ви - людина. І як будь-хто з нас, ви іноді переживаєте змішані і сумні почуття. Іноді на те є причина, іноді ні.

Вам варто пам'ятати, що це нормально. Знати, що ви не один такий. І бути добрішими до себе.

Ілюстрації

Бідаха 01.jpg Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання