Знай і наших!

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 10:37, 8 грудня 2020; Bvsmoliar.ij16 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Знай і наших!

Керівник практики від Університету

Богдана Миколаївна Бадрак

Керівник від бази практики

Ясиновський Валерій Кирилович


Місце публікації: http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/znaj-i-nashyh/


Грудень 1, 2020 Богдан СМОЛЯР, студент V курсу Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка

Низький уклін панові Маску за талант і новаторство! Він схожий на чарівника, котрий втілює у життя найпотаємніші дитячі мрії та фантастичні вигадки: від супер-космольотів до всесвітнього інтернету, електрокарів, підземних магістралей…

Україна, втім, теж не пасе задніх, є й у нас чудодії, чиї винаходи завойовують світ. Наприклад, закарпатець Валентин Фречка, творець технології виробництва паперу з опалого листя. Його розробку освоюють європейські країни, зокрема Німеччини. Папір Фречки екологічний, безпечний, гіпоалергенний.

А Ольга Харасахал, молода волонтерка з Маріуполя! Вона винайшла унікальну методику виявлення ракових метастазів на ранній стадії. Її спосіб дешевший, простіший, допомагає не тільки діагностувати хворобу, а й ефективно коригувати лікування. Цей винахід відзначено низкою нагород, зокрема двома золотими медалями – на міжнародному конкурсі наукових проєктів «MOSTRATEC-201»9 у Бразилії та на Сінгапурському глобальному конкурсі інновацій. До слова, у Сінгапурі Ольгу Харасахал ще й визнали абсолютною переможницею і відзначили ще однією нагородою – «Кращий серед кращих (Best Award Trophy)» .

Пропагувати такі винаходи – це добра нагода рішуче сказати людям: «Досить для своїх потреб використовувати те, що руйнує наш світ!» Адже варіантів використання новітніх еколого-орієнтованих технологій (від електрокарів – до того ж паперу з листя) сила-силенна. Варто лише озирнутися, віднайти, запровадити!