До міста, подихати на повні…

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 09:31, 24 листопада 2020; Bvsmoliar.ij16 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

До міста, подихати на повні…

Керівник практики від Університету

Богдана Миколаївна Бадрак

Керівник від бази практики

Ясиновський Валерій Кирилович


Місце публікації: http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/do-mista-podyhaty-na-povni/#.X7y2JWj7RPZ

Листопад 5, 2020 Богдан СМОЛЯР, студент V курсу Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка

Влада Львова вирішила вкотре самотужки показати європейський клас господарювання. Управління екології міськради запропонувало низку нововведень, покликаних, на думку ініціаторів, значно покращити екологічний стан міста.

Програма включає 30 пунктів, серед яких, зокрема, – заборону на рух вулицями Львова автівок, випущених до 1991 року. Таких «ветеранів автомобілебудування» у місті, звичайно ж, чимало. Тому заборона стосуватиметься поки що лише екологічно найзабрудненіших районів міста Лева. Утім через п’ять років львівська влада має намір повсюдно закрити в’їзд для автівок, що не відповідають європейським стандартам пального. А до 2030 року таке табу накладуть на весь автотранспорт із дизельними двигунами. Зате збудують чимало зарядних станцій для електрокарів.

Чи запрацює ця новація, як добре заведений годинник, в одному окремо взятому місті? Навряд. Хіба що як тимчасовий пілотний проєкт. Потрібна масштабна загальнодержавна програма екологічного оздоровлення населених пунктів, передовсім промислових центрів і великих міст. І відповідна законодавча база. Щоб рідні мешканці і приїжджі відчували, що їхній дих перехоплює од краси міських ландшафтів, од чистоти вулиць, екологічного траспорту, од зелені парків, рясного квітування клумб, а не од банального і, на жаль, нині звичного: «Пробі!.. Дихати нічим!..»