Гурін Анна Олександрівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 09:11, 23 жовтня 2020; Aohurin.pi19 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича практика (зі спеціалізації) студентів VІ курсу

ДНЗ №83 місто Київ

ГурінСадок.jpg

Завдання 1. Інтерв'ю з директором ЗДО.

Під час бесіди із директором Котвицькою Оленою Василівною головною тему спілкування стало впровадження новітніх технологій у ЗДО. Директор вказала на те, що за останній рік інновації стали більш актуальними у освітньому процесі. "Інноваційні методи роботи стають все більш важливими та трендовими у освітніх процесах", - зазначила пані директор. Наші вихователі навчаються і працюють за даним напрямом.
У ЗДО №83 упроваджується використання нових методик, створення дидактичних матеріалів з допомогою онлайн сервісів, навчання колективу проводиться динамічно і відповідно запитам часу.
Як висновок бесіди було зроблено те, що головними завданнями є створити макет сторінки сайту та навчити персонал працювати із сервісами онлайн.

Щодо моніторингу впровадження ІКТ у освітньому закладі, можемо надати наступну інформацію: ІКТ більш активно використовується у адміністративній роботі, використання новітніх технологій у виховному процесі поки що знаходиться на низькому рівні. У адміністративній діяльності впроваджено наступне:

  • моніторинг педагогічної, виховної та методичної діяльності працівників ЗДО
  • ведення та оформлення документації в електронному та текстовому варіантах
  • використання електронної пошти для зв’язку з органами управління освіти
  • налагодження зв’язків за допомогою Інтернет та E-mail з іншими навчальними закладами України

ІКТ політика ЗДО №83 заключається у наступному:

  • Створенні, функціонуванні та розвитку єдиного інформаційного простору закладу освіти
  • Якісному зростанні рівня професійної компетентності педагогів у галузі використання ІКТ у навчально-виховному процесі, підвищенні мотивації до використання ІКТ у подачі знань
  • Підвищення якості та результативності освітнього процесу в цілому.

Анкетування колективу.
Перед початком практичної діяльності проведено анкетування колективу. Головними питаннями опитування було ставлення до ІКТ, їх необхідність у освітньому процесі, готовність до їх впровадження.

  • 100% опитаних готові до навчання та впровадження ІКТ,
  • лише 15% володіють технологіями,
  • 80% розуміють необхідність оновлення освітнього процесу.

ІТ-інфраструктура закладу не дуже широкопредставлена. Із головних техзасобів маємо:

  • 3 ноутбуки,
  • мережа Інтернет і роутер,
  • принтер та сканер,
  • стандартний пакет офісних програм, мультимедійний центр.

Хмарні сервіси та інші сучасні додатки відсутні.

Завдання 2. Створення макету головної сторінки сайту ЗДО.

Макет головної сторінки сайту ЗДО

Заклад має власну сторінку на Фейсбук. Наша сторінка у соцмережі

Наша сторінка

Під час практики було розроблено спільно із педагогічним колективом ЗДО макет майбутнього сайту. Для того, аби сайт працював із колективом розроблено набір тем та актуального контенту. У розділі "Колектив" буде показано інформацію щодо педагогічного колективу садка, їх здобутків та правил процесу освіти. Також опрацьовано розділ "Про нас", у якому сформуємо найголовніші дані про заклад освіти. Дана інформація стане у нагоді як батькам, так і працівникам ЗДО. Макет головної сторінки можна побачити на даній сторінці.

Завдання 3. Проведення навчання педагогічного колективу.

Процес навчання колективу
Практичні поради колективу
Основний зміст навчального заходу

Для вихователів ЗДО було проведено навчальний захід (тренінг) за темою "Використання сучасних онлайн сервісів у освітньому процесі". Під час заходу було розглянуто новітні методики, технології та сервіси зі створення якісним навчальних матеріалів. Акцент виконано на інтелектуальних картах та їх зручності у освітньому процесі. Колектив дуже задоволений такому заходу, на наступні 3 місяці заплановано низку навчальних заходів схожго типу. Це стане якісною підготовкою до майбутніх оновлень у освітньому процесі, а також навчальні заходу допоможуть збагатити скарбницю знань педагогічного колективу.
Використані матеріали за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1S-oHYbBAKtPqc5FCms9ro6EnVkhuybkS7atIvinK1TI/edit?usp=sharing

Завдання 4. Методичні рекомендації.

Рекомендований портал

Для колективу було надано такі поради:

  • займатись самоосвітою, вдосконалюватись та не боятись новітніх технологій та термінів,
  • бути в курсі інновацій та новинок дошкільної освіти, переглядати медіафайли тематичного характеру, зберігати собі корисні додатки,
  • працювати над своїми навичками у сфері ІТ.

Для адміністрації закладу було розроблено поради щодо покращення матеріальної бази закладу, розробки освітніх курсів для молодих вихователів, а також вихователів старшого покоління, створення доступних всім педагогам підписок на онлайн видання та вебінари щодо уровадження ІКТ у освітній процес.