Олійник Оксана Ігорівну

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням»)практика

БАЗА ПРАКТИКИ

Educator.jpg



==Приватний ліцей Educator==

Ми відкриваємо для своїх учнів таємниці успішного навчання, сприяємо їхньому особистісному розвитку, вчимо ставити життєві цілі і досягати їх.<b/>

  Сайт:https://educator.in.ua/school/
  Контакти
Ліцей Educator
м. Лівобережна, вул. Євгена Сверстюка, 23
телефон: +38 050 769 86 94
м. Оскороки, пр-т. Бажана, 10а
телефон: +38 050 769 86 94

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Інтерв’ю з директором

  Посилання на інтерв*ю: https://docs.google.com/document/d/1e2ntv_nMaT0DODmdjOiRkbznfeeO6sLcGQGY5hmCJSc/edit?usp=sharing


• Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.

Євгенія Тихонова

Євгенія Тихонова,
директор ліцею «Educator»
на локації Осокорки










1. Яка роль впровадження ІКТ у сучасний заклад освіти?

ІКТ є невід’ємною складовою сучасного процесу навчання, оскільки дають змогу у такий складний час, у період пандемії надати можливість здобувати знання без особливих перешкод. Завдяки використанню ІКТ ми нині маємо можливість реалізовувати як он-лайн навчання, так і змішану форму.

2. Яким чином застосовуються ІКТ у ліцеї «Educator»?

Варто почати з того, що ліцей співпрацює із платформою Human. Це така форма Evolution, яка дозволяє впровадити електронний щоденник та журнал. Не так давно Міністерство освіти ухвалило рішення, за яким принаймні у старших класах дійсною формою обліку й моніторингу знань є роздрукована версія зазначеного електронного журналу. Це насправді дуже зручно. Також уже доволі звичним є використання педагогічними працівниками відео- та аудіоконтенту, різноманітних презентацій, онлайн-ігор. Окрім того, у нашому закладі створена електронна бібліотека, що дає можливість учням мати доступ не лише до паперових джерел, а й до он-лайн-формату навчальних матеріалів.

3. Охарактеризуйте готовність педагогічних працівників до застосування ІКТ у своїй роботі.

Для того, щоб стати членом нашої команди, потенційний педагогічний працівник уже має бути наділений ІКТ-компетенностями та бути інформаційно грамотним. Тому готовність наших викладачів відзначається дуже високим рівнем.

4. Чи виникають труднощі у застосування ІКТ під час організації освітнього процесу у закладі? Яким чином Ви їх долаєте?

Труднощі часом дійсно виникають. Здебільшого вони пов’язані із мінливістю мережевого покриття або ж із технічними несправностями. Але наші викладачі доволі швидко справляються із негараздами, оскільки їх організація освітнього процесу відзначається високим рівнем мобільності та адаптивності. І з використанням ІКТ, і за умови традиційної системи уроку, навчальна діяльність буде корисною та пізнавальною, а головне – цікавою. Ще однією проблемою є те, що учні часом можуть неналежним чином використовувати свої гаджети та різноманітні Інтернет-джерела для виконання домашнього завдання. Але і тут наші викладачі докладають максимум зусиль для створення унікальних завдань, які виявляють рівень розвитку ключових компетентностей.

5. Як здобувачі освіти сприймають використання технічних засобів на уроках?

Учням дуже подобається використання ІКТ на різних етапах уроку. Так, викладачі доволі часто використовують як засіб узагальнення знань ігрову форму, зокрема у ресурсах Kahoot та Quizlet. Варто було б відзначити й те, яким чином ми організовували освітній процес на початку карантину. Звісно, перенести формат уроку в межах класу в режим он-лайн дещо проблематично. Тому колеги шукали нові форми, цікаві варіанти, які, безперечно, відкрили для учнів навчальні предмети в абсолютно новому вигляді. Ми створили базу корисних ресурсів та кейсів для викладачів, якими можна скористатися і в умовах он-лайн, так само й в оф-лайн.

6. Чи заохочує адміністрація закладу педагогічних працівників до застосування ІКТ на уроках?

Викладачі нашого закладу не потребують особливого заохочення до застосування ІКТ. По-перше, адміністрація ліцею завжди знайомить колег із новітніми тенденціями освіти, а також із зростаючими потребами й освітніми запитами учнів. По-друге, наші викладачі – активні практики. Вони й самі розуміють необхідність вдосконалення цифрової культури, прагнуть зробити свій урок особливим різноманітними засобами. ІКТ приходять їм на допомогу. Тому заохоченням тут є внутрішня мотивація педагогів до професійного самовдосконалення.

7. Чи проводяться якісь заходи у ліцеї щодо вдосконалення навиків володіння технічними засобами у педагогічних працівників?

Звичайно. Наша команда має можливість проходити різні майстер-класи та тренінги від топових фахівців у різноманітних форматах. Це можуть бути й вебінари, й тематичні курси, практикуми. Окрім того, у нас відбувається активний обмін досвідом у межах методичних об'єднань, а також на загальнонавчальному рівні. Колеги мають можливість ділитися своїми перемогами та досягненнями, надавати корисні ресурси щодо розвитку цифрової культури та вдосконалення ІКТ-компетентностей. Таким чином, у нашому закладі процес вдосконалення навичок володіння ІКТ-технологіями є безперервним.

8. Чи існує у ліцеї сайт закладу, сторінки у соціальних мережах? Яким чином вони функціонують?

Так, у нашому закладі функціонує команда, яка займається популяризації відомостей про ліцей. Окрім сайту, ми маємо сторінки у Фейсбуці та Інстаграмі, де регулярно викладаємо новинки закладу, цікаві й корисні ресурси як для вчителів та дітей, так і для батьків. Над розробленням інформаційних ресурсів ліцею, над їх змістовим наповненням працюють кваліфіковані PR-менеджери, SMM-фахівці, а також тьютори та викладачі, які регулярно діляться своїми перемогами, порадами.

9. Яку Ви вбачаєте ідеальну модель ІОС (інформаційного освітнього середовища) для ліцею?

Як на мене, ідеальної моделі ІОС не існує. По-перше, варто зважати на саму специфіку навчального закладу. По-друге, на новації в освіті та суспільстві, які накладають свій відбиток на розвиток інформаційно-комп’ютерних технологій. По-третє, треба зважати на запити самих здобувачів освіти. Я вважаю, що ідеал – це перепона до розвитку. Дійсно, вато ставити собі рамки досконалості, досягати їх і рухатися далі, вище. Головне, щоб ІОС навчального закладу було адаптивним, мобільним, високо технологізованим та корисним як для учнів, так і для педагогічних працівників.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета :https://forms.gle/eLsLLm1mTrtqJWPg6
Результат: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hCM1855YU9r42uV7OqAfxeh44Qhs_kMmE0uHmPdSvNg/edit?usp=sharing


Використання ІКТ надає широкі можливості для суттєвого підвищення якості навчального процесу, підвищує як рівень засвоєння знань, так і інтерес до навчання в цілому. Уроки із застосування ІКТ набувають іншого характеру та стилю, потребують нових методичних підходів. Педагоги іззаохоченням використовують ІКТ науроках. З упевненістю можна стверджувати, що ІКТ на уроках створює умови для розвитку вмінь та навичок, необхідних для життя, тобто формують ключові компетентності учнів.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

інфраструктура навчального закладу
Інфораструктура Наявність в закладі
Апаратне:

- сервери для розміщення електронних навчально-методичних матеріалів,
- веб-сайтіві відповідних сервісних служб
-мережеве обладнання для з єднання серверів у єдину інформаційну мережу школи та їхнього підключення до мережі Інтернет
- мережеве обладнання для спеціалізованих лабораторій комп’ютерних мереж та захисту інформації
- комп’ютерне обладнання для спеціалізованих лабораторій комп’ютерних мереж та захисту інформації
- сервери

Програмне забеспечення:

- системне програмне забезпечення для підтримки роботи серверів та робочих станцій
- операційна система Windows \ Linux
- веб-переглядач Opera \ FireFox\google chrome
- офісний пакет Microsoft office
- спеціальні програми для напряму підготовки навчальних дисциплін
- антивірусний захист інформаційної системи

Технічні ресурси:

-комп’ютери;
-відео-проекційна техніка;
-локальна комп’ютерна мережа;
- серверна частина;
- Wi-fi;
-налагодження та технічне обслуговування локальної мережі;

Інформаційне забезпечення:

- е-портфоліо;
- електронні видання;
- наукові доробки методистів;
- наукові конференціі та семінари;
- інформаційні ресурси, що використовуються у процесі дистанційного навчання;
- електронна бібліотека;
- електронне навчання;
- створення дистанційних курсів(з урахуванням сучасних умов та потреб);
- програмно-методичне середовище;

Навчально-наукове забеспечення:

- ресурси бібліотеки, репозиторії, Wiki-ресурси);
- нормативні документи;
- положення та накази.
- робочі програми дисциплін;
-закони
-Державні стандарти
-накази
-концепції
-положення які регламентують роботу закладу


Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу (визначених в попередньому завданні)

Згідно аналізу опитування було вияснено, що вчителям довподоби короткі пізнавальні колонки, які не займають багато часу та дають повчальну та нову інформацію. Також подібні ролики доречно використовувати як на уроках так і на самонавчання. Саме тому я зробила підбірку на ресурсі https://www.ted.com/dashboard/list/talks Та запропонувала вчителям використовувати в власних потребах

Серія навчальних відео-роликів


Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання цифрових технологій в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання

Тема виступу:
Навчання онлайн. Платформи для вчителів та учнів.
Обговорення: Чи готові ми до дистанційного навчання?
Посилання на матеріали виступу: https://docs.google.com/presentation/d/1dhdhFXPDMZkqjlL3nJQkSDRE3MNLIIAaogtkTy0yeq4/edit?usp=sharing

Навчання онлайн платформи для вчителів та учнів.jpg

Методичні рекомендації

проектування інформаційного освітнього середовища установи
</b> -створення дистанційних курсів для педагогів
-онлайн семінари
-проведення вебінарів для педагогів
-розширення інформаційної взаємодії з іншими навчальними закладами
-удосконалення системи інформаційного і методичного її забезпечення в управлінні навчальним закладом
модернізації ІТ інфраструктури
-Забезпечити організацію співпраці учнів та вчителя з використанням хмарних технологій (Google, OneDrive)
-Стимулювати вчителів до створення власних інформаційних продуктів, наприклад: блогу чи розроблення та проведення семінару з використання ІКТ в освіті для колег школи
-створення умов для активного використання сучасних інформаційних технологій у педагогічному процесі
-додатково придбати принтери у кожен клас
формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
-Заохочувати працівників для проходження онлайн-курсів по ІКТ на безкоштовних освітніх платформах
-Забезпечувати надання спонсорської допомоги чи оплачувати проходження платних курсів з підвищення цифрової майстерності вчителів на базі педагогічних університетів чи інших установ