Шіндер Ірина Дмитрівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича практика (зі спеціалізації) студентки VІ курсу Шіндер Ірина Дмитрівна

Загальні відомості

  • База проведення практики:'''ЗДО № 311'''
  • Адреса: м. Київ, вул. Тампере 3-А
  • Директор: Мельниченко Юлія Валеріївна
  • Телефон: 227-30-53, 227-30-58
  • Режим роботи закладу: 12 годин

Заклад дошкільної освіти № 311 санаторного типу з латентною туберкульозною інфекцією для дітей з латентною туберкульзною інфекцією або вилікувпних від тубуркульозу. Проектна потужність закладу дошкільної освіти 6 груп: 2 групи раннього віку; 4 групи передшкільного віку, розрахований на 110 дітей.Заклад дошкільної освіти працює за гнучким режимом роботи, а саме : 3 групи з 12- годинним режимом перебування дітей; 3 групи з 14- годинним режимом перебування дітей; Режим роботи : п’ятиденний.

Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з директором закладу освіти.

Чи використовуються інформаційно-комунікаційні технології в вашому садочку? Звісно, досить давно інформаційно-комунікаційні технології успішно використовуються в діяльності садочку. Можливості ІКТ безмежні, тому однією із першочергових задач садочку є підготовка дошкільнят до життя та діяльності в умовах інформаційного суспільства, формування у них навички самостійного пошуку, оцінювання та систематизації інформації, культури спілкування та безпечного користування Інтернетом.

Що ви можете сказати про інформаційне середовище вашого закладу? Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу: дітей, вихователів, батьків. В нашому садочку приділяється велика увага оптимізації інформаційного середовища. Сказати про інформаційне середовище нашого садочку можна багато.

Як саме використовують ІКТ в вашому садочку? ІКТ успішно використовують під час проведення занять, різноманітних конкурсів, свят, інших заходів. Це і доступ до бібліотечних матеріалів, і користування різноманітними навчальними програмами, відвідування величезної кількості закладів, які мають власні акаунти в Інтернеті, участь у офлайнових та онлайнових семінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проектах, дистанційне навчання, створення власних презентацій, віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість інтерактивного спілкування з мешканцями будь-якого куточка планети, ефективна обробка та збереження інформації тощо.Різноманітні збори проводяться з використанням мультимедійної техніки. Адміністрація закладу документообіг веде в електронному вигляді. Вихователі використовують мультимедійний супровід на заняттях.

На вашу думку, який рівень використання ІКТ мають вихователі у садочку? Достатній та високий рівень, так як розвитку і використанню ІКТ приділяється велика увага в нашому садочку. Всі вихователі мають сертифікати Intel та інших курсів, семінарів, тренінгів присвячених використанню ІКТ. Наші вихователі прагнуть до високого рівня освіченості, культури, здатності до творчої праці, професійного розвитку, застосування комунікативних компетенцій, впровадження у своїй діяльності ІКТ.

Чи готові Ви й далі розвивати ІКТ? Так, звичайно. Адже сучасного українського садочку не можна уявити без інформаційно-комунікаційних технологій. Тому ми працюємо над тим, щоб кожна група була забезпечена проекторами, інтерактивними дошками, комп'ютерами, доступом до мережі Інтернет тощо. Прагнемо, щоб кожен вихователь нашого садочку був компетентний з питань ІКТ і розумів важливість їх використання в своїй професійній діяльності. Прагнемо підняти навчально-виховний процес на новий якісний рівень.

Висновки Проаналізувавши результати опитування, були зроблені висновки про те, що садок частково потребує додаткового обладнання (інтерактивних дошок, проекторів). . Працівники, які брали участь в опитуванні на 100% готові вчитися і впроваджувати ІКТ в освітній процес. Більшість із них давно використовують сучасні інформаційні технології в своїй професійній діяльності і прагнуть удосконалювати і поглиблювати свої знання, вміння і навички і надалі.

ІК-компетентність науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування..

Для визначчення рівня обізнаності вихователів в сфері ІКТ ми створили анкету в Гугл Формах для зручності: Анкета для педагогів Проаналізувавши результати, можна зробити вискновок, що вихователі достатньо володіють ІКТ. Часто у своїй роботі використовують пошукові системи, відеоматеріали з YouTube, для самоосвіти, проводять дистанційні заняття з використанням компютерних технологій.Результати представленні у графіках: https://docs.google.com/forms/d/12loAnqXtr_LIjRMP04o9FF5l1BhlBmkVr1WTwXT_FDI/edit#responses

Аналіз ІТ-інфраструктури навчального закладу

4509331-759_441-shutterstock-120548806_i.jpg

   1 Комп'ютер (У методичному кабінеті)
   2 ноутбука (у музично-спортивному залі, та у директора)
   2 принтера (один з нх з функціями сканера та ксерокса)
   Wi-fi роутер у кабінеті директора
   Музичний центр у музично-спортивному залі
  

Програмне забезпечення

   Операційна система Windows 8 nf 8.1
   Антивірусна програма Kaspersky Internet Security
   Adobe Flash Player
   Відеоредактор Movie Maker
   Браузери Internet Explorer, Opera, Google Chrome

Завдання 2

Блог консультацій "Використання ІКТ в освіті" 7404.001.jpg

https://311dnz.blogspot.com/2020/10/blog-post.html

Завдання 3

Проведення тренінгу для педагогів https://docs.google.com/document/d/1pEqilGJ0FZ5gQe9X3alhgheeQOPOj6aWTrMR2YsT6W8/edit?usp=sharing

Посилання на зразок календаря створеного під час тренінгу: https://calendar.google.com/calendar/u/0/r?tab=wc

Створення сайту ЗДО https://b24-ifbhyl.bitrix24site.ua/

Завдання 4

проектування інформаційного освітнього середовища установи

   проходження різного типу курсів,лекцій по ознайомленню з сучасними технологіями
   створення группи екпертів у ДНЗ з питання поширення та популяризації
   створення катологу,папки, збірки з прикладами занять,елементами ігор,відео,кросвордів

модернізації ІТ інфраструктури

   оновленя програмного забезпечення
   закупівля більш нового апаратного забезпечення ( ПК,принтери, проектори і т.д.)
   залучення спеціалістів до встановлення та розробленн Іт структури ДНЗ

рекомендації щодо формування цифрової компетентності співробітників ЗДО

   мотивувати використовувати у роботі сучасні технології
   цікавитися новими технологіями
   саморозвиватися
   навчатися у колег,ходити один до одного за порадами
   влаштовувати конкурси на краще знання різних програм,сервісів,занять з елементами суч.технологій ( бажано з цікавими призами)
   проводити семінари лекції