Косінська Людмила Вікторівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича практика (зі спеціалізації) студентів VІ курсу Косінської Людмили Вікторівни групи ДОм-2-19-1.4з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання.

Заклад дошкільної освіти №4 "Вишенька" знаходиться за адресою:

Хмельницька обл. м.Старокостянтинів вул. 20-ї Дистанції колії 10

Тел. 4-69-69'

Люда1.jpg


Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками Інтерв’ю з керівником ЗДО №4 "Вишенька"

Чи використовуються інформаційно-комунікаційні технології в вашому садочку?

-(Керівник ЗДО) Так, досить давно інформаційно-комунікаційні технології успішно використовуються в діяльності садочку.

Як саме використовують ІКТ в вашому садочку?

-(Керівник ЗДО) ІКТ успішно використовують під час проведення занять, урочистих заходів, методичних заходів, конференцій та зборів колективу.Адміністрація закладу документообіг веде в електронному вигляді. Вихователі використовують мультимедійні технологогії на заняттях.

Яким чином педагогічні працівники використовують ІКТ в роботі з дітьми?

-(Керівник ЗДО) Вихователі можуть самостійно обирати план проведення заняття, добирати додаткові матеріали, складати, розробляти завдання для дітей. Здійснювати пошук різних програм в інтернеті, розробляти презентації.

На вашу думку, який рівень використання ІКТ мають вихователі у садочку?

-(Керівник ЗДО) Достатній, так як розвитку і використанню ІКТ приділяється велика увага в нашому садочку.Наші вихователі прагнуть до високого рівня освіченості, культури, здатності до творчої праці, професійного розвитку, застосування комунікативних компетенцій, впровадження у своїй діяльності ІКТ.

Наскільки необхідно давати якісну освіту вихователям, методистам, керівникам ЗДО?

-(Керівник ЗДО) Сучасне інформаційне суспільство потребує фахівців, здатних до ефективного застосування ІКТ у власній професійній діяльності, до рефлексії, вирішення проблем, продукування нових знань. Ми також бачимо необхідність розвитку кожної особистості у напряму формування власної життєвої траєкторії, відслідковування та керування динамікою прогресу у сфері навчання, професійної чи соціальної самореалізації;

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Висновок: Керівництво закладу повністю підтримує впровадження ІКТ технологій в освітній процес та робить все можливе для технічного забезпечення. Адміністрація та колектив садочка активно впроваджують ІКТ у свою роботу та вбачають в цьому велику необхідність.


Для визначення ІК-компетентності працівників було проведено анкетування педагогічних працівників дошкільного закладу.

З анкетою можна ознайомитися за посиланням.https://docs.google.com/forms/d/1LKU2MtTBejmiJQulCLXRBM7pLvvnv2cyUUbuDz5b_qQ/edit

Аналіз результатів анкетування:

Люда2.jpg Люда3.jpg

Люда 4.jpg

Результати анкутування показали, що педагоги знайомі з поняттям ІКТ, майже всі використовують їх в повсякденному житті, проте не всі використовують ІКТ в перагогічній діяльності.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) ДНЗ«Золотий ключик»обладнений необхідним для роботи в сфері ІКТ.

Технічне забезпечення:

комп”ютер – 2 шт; ноутбук – 1 шт;( в каб. Завідувача); інтерактивна дошка -2 шт; принтер -1 шт; ( в каб. Завідувача); Програмне забезпечення:

Операційна система Windows 8; Антивірусна програма Avast Professional Edition; Microsoft Office; Wi-Fi; Сервіси Google. Навчально-наукове забезпечення складається з :

документації, збірників, дидактичних матеріалів.





Завдання 2.Завдання на вибір Мною було відредаговано сайт ЗДО №4 "Вишенька". Та створено сторінки медичної сестри, логопеда та психолога.

Люда 5.png А також було створено підбірку навчальних відеоматеріалів. navchalni-materiali-ikt-dlya-roboti-z-doshkilnikami.webnode.com.ua/


Завдання з. Проведення семінару-практикуму для педагогів. https://docs.google.com/presentation/d/1gz

9Yk7cgWZQuC6U0ZzPrn1yaXKdsplcuJUKev5kQJdY/edit#slide=id.g9d4f9de789_0_125

Завдання 4.Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи:

Створення портфоліо для кожного педагога; Впровадження в освітній процес новітніх інформаційних технологій навчання; Створити базу даних співробітників закладу, вихованців, батьків; Застосовувати у роботі додатки Google як для зберігання даних так і для спільного доступу, що значно полегшує роботу; Використовувати Е-бібліотеку, створення власної бібліотеки; Створення опитувальників та анкет для моніторингу освітньої діяльності. Підготувати методичні рекомендації до:

модернізації ІТ інфраструктури. формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи Проектування інформаційного освітнього середовища

Створення сайту закладу; Створення бази даних в допомогу вихователям; Створення електронної бібліотеки. Модернізація ІТ-інфраструктури

Урізноманітнити програмне забезпечення; Розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси. Формування ІКТ-компетентності педагогів

Брати участь у різноманітних семінарах щодо застосування ІКТ у навчальній практиці. Проведення індивідуальних консультацій за запитом. Проведення майстер-класів, де вихователі матимуть змогу навчитись методам і прийомам роботи з дітьми з використанням інформаційних технологій. Проведення тренінгів, на яких вихователі матимуть змогу практично попрацювати з новими сервісами. Участь у вебінарах для обміну досвідом з іншими навчальними закладами щодо впровадження та використання ІКТ в навчально-виховній діяльності. Проведення моніторингу ІТ-компетентності вихователів. Відвідування спеціальних курсів з підвищення ІТ-компетентності педагогів. Завдання 5.Презентація виконання

Люда 6.png