Сухецька Альона Іванівна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика
Зміст
- 1 Завдання 1 - Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
- 1.1 Був проведений аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ на основі інтерв’ю з заступником освітнього закладу. Прослухати аудіозапис можна тут.
- 1.2 Для визначення ІК-компетентності вчителів та вихователів закладу було створено анкету та проведено анкетування (посилання на анкету)
- 1.3 Проведено аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
- 2 Завдання 2 - Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу
- 3 Завдання 3 - Тренінг
- 4 Підготувати методичні рекомендації до:
Завдання 1 - Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Був проведений аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ на основі інтерв’ю з заступником освітнього закладу. Прослухати аудіозапис можна тут.
Для визначення ІК-компетентності вчителів та вихователів закладу було створено анкету та проведено анкетування (посилання на анкету)
Аналіз анкети створено у вигляді інфографіки
Проведено аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне:
ноутбуки: 25 шт
комп'ютери: 40 шт
принтери: 16 шт
сканери: 10 шт
інтерактивна дошка: 7 шт
екрани: 16 шт
документ- камери: 5 шт
проектор: 7 шт
музичний центр: 5 шт
ламінатори: 5 шт
DVD-плеєри: 8 шт
Програмне:
Microsoft Office
Програми для навчання, які затверджені МОН (розумники, сходинки до інформатики)
Антивірусні програми
Браузери
Windows
Інформаційне:
Інформаційне середовище представлено сайтом школи: http://bilatserkva-school3.edukit.kiev.ua/informaciya_pro_zaklad/
Навчально-наукове забезпечення:
Школа забезпечена:
- підручниками, посібниками для вчителів та учнів
- навчальними програмами (НУШ, РОСТОК, СУШ)
- навчальними планами
- державними стандартами
- методичною літературою
- додатковими методичними матеріалами
Завдання 2 - Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу
Створено сайт "Психолого-педагогічний університет для молодих педагогів". Оскільки я являюся молодим педагогом, то даний ресур допоможе мені у моїй діяльності: представлено графік роботи, корисні рекомендації, також педагоги-наставники можуть додавати свою інформацію. Посилання на сайт https://sites.google.com/kubg.edu.ua/molodipedagogi/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0
Завдання 3 - Тренінг
Проведено тренінг для вчителів з використання цифрових технологій в освіті щодо можливостей онлайн навчання, а саме використання ресурсу learningapps. Посилання на презентацію тут
Підготувати методичні рекомендації до:
=Проектування інформаційного освітнього середовища установи:
Формування ІОС слід починати з проектування яке б описувало програмуючий процес навчання. Проектування середовища – це складовий компонент загальної дослідницької стратегії, яка передбачає вирішення питань теорії і технології проектування в комплексі із дослідженням теорії навчання і технології комп’ютерного навчання. Для проектування освітнього середовища, як зазначає В. Ясвін [8], важливо мати чітке уявлення про структурні одиниці його психологічного аналізу. В якості таких Г. Ковальов [4] виділяє фізичне оточення, людські фактори і програмну навчання. Таке уявлення про структуру освітнього середовища добре узгоджуються з теорією «екологічного комплексу» О. Дункана та Л. Шноре [10] однією з найбільш фундаментальних теорій функціональної єдності людської спільноти і середовища. В «екологічному комплексі» авторами виділено наступні компоненти: населення, просторово-предметне та технологічне середовище, що у розширеному трактуванні включає як предметні засоби взаємодії з середовищем, культуру загалом, так і соціальну організацію зокрема. Тоді проектування інформаційно-освітнього середовища являє собою взаємозалежне проектування кожного з компонентів, в контексті організації системи можливостей для задоволення всього ієрархічного комплексу потреб та реалізації особистісних цінностей усіх суб’єктів освітнього процесу. Вище відзначене засвідчує те, що проектування ІОС як багаторівневого процесу, характеризуватиметься такими рівнями: 1. Концептуальністю того матеріалу, який вміщується в комп’ютер як максимально насичений компонент. Концептуальний рівень задає модель навчання, тобто навчання описується як система, що складається з двох підсистем: діяльності педагога і діяльності учня. Всі компоненти навчання, включаючи зміст і методи навчання розглядаються, в контексті цих дій, описуються психологічні механізми і принципи навчання, які відображають авторське бачення процесу навчання і є теоретичним фундаментом навчання. Проект ІОС має містити опис не тільки навчальної частини діяльності, але й діяльності учнів. 2. Технологічний рівень. На цьому рівні проект ІОС описується у вигляді способу управління на макрорівні. Опис проекту дається у формі приписів, але вони суттєво відрізняються від приписів, які містяться на концептуальному рівні проекту. Тож, якщо на концептуальному рівні приписи містять вказівки, що стосуються реалізації психологічних принципів, покладених в основу проекту, то тут приписи задають вимоги до всіх компонентів змістової та процесуальної сторін методу навчання; містять вказівки про систему розумових дій і знань, які виступають в якості прямих та побічних продуктів; передбачають детальний опис дій, які необхідно виконати тому, хто навчається у конкретній навчальній ситуації. 3. Операційний – на цьому рівні навчання описується як процес вирішення дидактичного завдання, вказується, які функції навчальної діяльності перекладаються на комп’ютер та визначаються основні способи управління навчально-пізнавальною діяльністю студентів.