Яблунівська ЗОШ І-ІІ ст. (Київська обл., с. Яблунівка)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

ІСТОРІЯ ЯБЛУНІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІ СТУПЕНІВ

Відомості про с.Яблунівка виявлено в документах 16 ст. Проте є підстави стверджувати , що поселення існувало ще у 15 ст. Освітній заклад у селі започаткував місцевий поміщик.

Мрії про власну школу в селі почали втілюватися в період існування Української держави на чолі з Центральною Радою. За спогадами старожилів, першим учителем був Монтрезор Василь Бенедиктович, який організував навчання сільських дітей у себе вдома. Офіційно початкову школу було відкрито в 1924 році. На жаль, імен перших учителів ніхто не пам'ятає. Пізніше, у 1929 році, початкова школа була реорганізована у семирічну. Освітній заклад працював не лише вдень, а й увечері. Вечорами вчились дорослі у лікнепі. Школярі після уроків брали участь у репетиціях дитячих п'єс,заняттях хорового гуртка або читали книжки. До кожної визначної дати готували концерт чи виставу. Виступали в сільському клубі.

З липня 1941 року освітній заклад не працював. У січні 1944 року знову відчинив двері перед дітьми. Хоча книжок і зошитів не було, діти охоче брались до навчання .У період з 1944 по 1990 роки педагогічний та учнівський колективи брали активну участь у житті рідної школи та села: працювали на полях, піднімали льон, влітку на колгоспному току віяли зерно, у школі діяла кролеферма, на шкільних ділянках вирощували хороші врожаї картоплі, моркви, буряків, огірків, помідорів. Ще й понині біля приміщення великого корпусу старої школи зберігся фруктовий сад, посаджений у 1922-1924 роках. Шкільний хор, який проіснував більше 20 років (керівник Андрухович В.М.),часто виступав перед односельцями і на фермах, і на полях, і в сільському клубі.

У різні роки школу очолювали такі педагоги:Молебний Василь Григорович(1945-1948),Кержнер Фаня Мусіївна(1948-1960), Малущенко Євдокія Григорівна(1960-1962),Брагіна Тамара Федорівна(1962-1973),Рябека Антоніна Іванівна(1973-1990).

1990 року в Яблунівці збудували шкільне приміщення на 192 учнівські місця. Почали з оформлення навчальних кабінетів. У шкільній теплиці посадили олеандри. Із задоволенням діти працюють на навчально-дослідних ділянках. Біля школи-квітники,газони, молоді деревця, оформлено спортивний майданчик.

Нині в школі працює 11 вчителів. З них шість мають вищу кваліфікаційну категорію. 10 педагогічних працівників з вищою освітою. З 1991 року уже 22 рік очолює педагогічний колектив Пата Петро Семенович. Це мудрий керівник і вчитель, який займає активну життєву позицію, створює всі умови для самоосвіти й творчого саморозвитку кожного педагога. Під його керівництвом учителі проводять велику просвітницьку та культурно-масову роботу, є активними учасниками всіх хороших справ села Яблунівка . Досвідчений, творчий колектив.

Пріоритетні напрями розвитку освіти

     Навчання та виховання учнів, щоб випустити зі школи конкурентоспроможного випускника -"всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора -здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя". Потрібне впровадження сучасних інформаційних технологій у навчально-виховний процес. Разом з  тим нагальною залишається здатність особистості формувати міжособистісні стосунки, вступати в комунікацію, володіти різними соціальними