Варінка
Варінка, -ки, ж. = Варіння. Сим. 184.
Зміст
Сучасні словники
Варі́ння — процес нагрівання продуктів до температури 100 °С у рідкому середовищі (воді, молоці, бульйоні, відварі, сиропі) або в атмосфері насиченої водяної пари.
Варять продукти у великій кількості рідини, в малій кількості рідини, або у власному соку (припускання) і на парі. В деяких випадках варять продукти при зниженій температурі на водяній бані (яєчна каша, яєчно-масляні соуси і т.д.) і при підвищеному тиску в автоклавах (варіння кісток)[1].
Під час варіння продукти треба на великому вогні довести до кипіння й варити на малому вогні. Якщо треба виварити з продуктів більше смакових, ароматичний і поживних речовин, їх нарізають на великі шматки[1]. Якщо треба щоб продукти зберегли максимальну соковитість, їх кладуть у киплячу воду ненарізаними[1].
Продукти, зварені на парі, майже повністю зберігають свій склад, але при цьому значною мірою руйнується вітамін С, бо на продукти діє кисень. Вітамін С руйнується і тоді, коли овочі, особливо листяні, варяться в погано вилудженій мідній посудині, в посудині з пошкодженою емаллю або в залізних казанках, а також у посудині, міскість якої значно більша, ніж треба для даної кількості продуктів і води[
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Тривалість теплової обробки продуктів