Ворсюк Валерія Анатоліївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича практика (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням»)


Завдання 1 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

1.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Було проведено інтерв`ю із Василенко Світланою Василівною. Запитання будувала на дійсно на важливій темі 21 століння, щодо світньої політики з питань впровадження ІКТ. Багато запитань стосувалися особистих переживань.

Усі відповіді та поради Світлани василівни є цінними та корисними. Дуже вдячна за спілкування. Додаю запитання та короткі найважливіші відповіді. Розгорнута відповідь на відео. Посилання додаю (https://drive.google.com/file/d/1-MBqTGE2814iJdAjhgsTbmmYAFSy1_jn/view )

Запитання до інтерв`ю Підготовила студентка групи ПВШм1-18-1.4д Ворсюк Валерія Керівник практики ( Василенко Світлана Василівна ) Доброго дня, шановна Світлано Василівно!

Маю честь проводити з Вами інтерв`ю.

Буду вдячна за Ваші відповіді та можливі поради з питань впровадження ІКТ, Відповіді можуть бути дуже цінними для сучасного покоління викладачів, вчителів та вихователів. Цінним вбачаю Вашу роботу, як заступника завідувача з питань змісту та дослідження НДЛ інформатизації освіти.

Запитання : Перше запитання стосується Вашого професійного та наукового інтересу. Вивчаючи дану програму Освітні інноваційні програми "Інтел. Навчання для майбутнього" "1 учень - 1 комп'ютер", "Рівний доступ до якісної освіти". Одразу маю особисте запитання.

Відповідь :

Запиання : Скажіть будь ласка, що власне Вам надало поштовх вивчати дані програми та покращувати їх, чи був це «професійний поклик?»

Відповідь

Запитання : Чи вважаєте Ви дані програми ідеальними і чи хотіли б Ви щось у них змінити ?

Запитання : Особисто цікаво задати Вам запитання стосовно впровадження ІКТ на уроці хімії. "Інтерактивне навчання хімії". Згадуючи себе в школі, пам`ятаю як нас навчали без інтерактиву і це було сумно. Тому запитання. На Вашу думку, чи зростає відсоток успішності самих дітей використовуючи дану програму ?

Відповідь :

Запитання : Стосовно освітньої політики впровадження ІКТ саме в університетах. Скажіть будь ласка, чому освітня політика впровадження ІКТ є настільки вагомою у 21 столітті? І що може статися надалі, якщо цю тему не підіймати ?

Відповідь :

Запитання : Аналізуючи начальні заклади бачу вагому різницю у впровадженні ІКТ на заняттях та інфраструктурі закладу. На жаль, є заклади вищої освіти (ЗВО), де до цього часу пишуть крейдою, а заняття проводиться лише у аудиторії. Де самий студент ставить запитання «А як це дистанційна пара?». Дуже помітно велику різницю між навчальними закладами, тому наступне запитання «На Вашу думку, скільки потрібно часу, щоб врегулювати дане питання та зрівняти дані показники?»

Відповідь :

Запитання : Від кого більшою мірою залежить стан ІТ інфраструктури та повна настанова впровадження ІКТ у ЗВО ?

Відповідь :

Запитання : Особисто дуже турбує наступне запитання. Не секрет, що не лише ЗВО, але й нинішні школи різняться у якості освіти, у матеріальному становищі та безпосередньо самим розвитком ІКТ. Багато викладачів не знають як увімкнути Smart дошку чи навіть працювати з ПК. Так, але нажаль і сьогодні такі випадки існують. (здебільшого у сільських місцевостях, де політика з питань впровадження ІКТ просто відсутня... ) Скажіть будь ласка, як діяти в таких випадках керівництву шкіл, якщо вчителі зовсім цим не турбуються? Як вмотивувати викладачів, які не хочуть впроваджувати ІКТ на своїх заняттях ? (якщо робочих кадрів дуже мало на дану вакансію і замінити нема ким) Яку б пораду Ви надали керівникам цих закладів ?

Відповідь :

Запитання : Цікава Ваша думка. Чи може у наш час називатися освіта «якісною», якщо на уроках чи заняттях повністю відсутні ІКТ, а навчання проводиться за зразком (вчитель-учень, навчаю-вчись)? І Навпаки, чи може освіта вважатися «якісною», якщо перейти лише на дистанційне навчання без живого спілкування викладача з студентом …? Чи можливо завжди потрібно рухатися вперед, але зважаючи на «золоту середину» ?

Відповідь :

Запитання : Чи не згасне вогник навчання «через досвід викладача та живим поясненням»?

Відповідь :

Запитання : запитання – порада. Щоб Ви порадили молодим викладачам, які вбачають вагомим моніторити та слідкувати за освітньою політикою провадження ІКТ та йти в ногу з часом ? Як підтримувати даний запал та інтерес ? Як найкраще вмотивувати себе ?

Відповідь :

Дуже вдячна, що приділили увагу! Буду вдячна за відповідь!



 1.2 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. 

Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування. == Було проведено анкетування.

Проводжу аналіз із результатів відповідей працівників НДЛ інформатизації освіти

Кількість відповідей 10

ЗАПИТАННЯ :

1.Чи виділяєте ІК- компетентність як обов’язкову складову професійної компетентності педагога ?

Так - 100 відсотків

2. Які дії Ви виконуєте, для підвищення власної ІК-компетентність ?

Слідкую за інноваціями - 90 відсотків

Читаю нові публікації та статті - 70 відсотків

Сам/Сама пишу публікації на дану тему - 30 відсотквів

3. Виберіть усі ІК-компетентності, що на Вашу думку, найбільше впливають на окрему складову професійної компетентності педагога використання ІКТ в освіті.

Застосування ІКТ у навчанні та повсякденному житті- 80 відсотків

Раціонально і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передавання - 60 відсотків

будувати інформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ; - 40 відсотків Ефективно користуватись інформаційними технологіями різних видів як у традиційній друкованій формі, так і комп’ютерними телекомунікаціям - 60 відсотків

Працювати з інформацією в різних її формах і представленнях як у повсякденному житті - 40 відсотків

4. З появою в роботі вчителя комп’ютера та Інтернет значно збільшуються можливості самоосвіти та дистанційного навчання. Чи вважаєте Ви, що навчання може будуватися лише на дистанційному навчанні та може бути "якісним" без очних зустічей ?

Так - 10 відсотків

Ні - 70 відсотків

Залежить від мети- 10 відсотків

Інше : повне дистанційне навчання можездійснюватись на високому рівні тазабезпечувати оволодіннянавчальними компетенціями заумови використання різноманітнихформ представлення нового матеріалу.

5.Чи вважаєте Ви, що уміння працювати з інформацією, узагальнювати, аналізувати, систематизувати є запорукою хорошого професійного розвитку (вчителя/вихователя/викладача) ?

Так- 100 відсотків

6. Вибіріть усе те, що вбачаєте одним з головних завдань освіти сьогодні.

Підготовка до швидкого сприйняття і опрацювання великих обсягів інформації- 80 відсотків

Озброєння їх сучасними засобами і технологіями роботи - 80 відсотків

Формування в них інформаційної культури, життєвих компетентностей, зокрема інформаційної компетентності - 100 відсотків

7. Щоб сформувати інформаційну компетентність в (учнів/студентів), (вчитель/викладач) сам повинен володіти такою компетентністю. Як, на Вашу думку, вмотивувати себе (як викладача) у підвищенні ІК- компетентності.

-Зрозуміти важливість даного професійного розвитку внутрішня мотивація - це дуже складне питання. Особливо якщо говорити про іншу людину. Я - замотивована тим, що мені цікаво; зручно працювати онлайн над створенням посібників, спілкуватись із людьми,які далеко... Тому досліджкю і вичаю нові більш досконалі інструменти

-Моя мотивація - це захоплені очі (як у викладача, так і у студентства). Якщо освітній процес можна покращити/осучаснити за допомогою ІК-засобів, то це привід підвищувати свою цифрову компетентність та надавати іншим можливість проявити свій потенціал як у класичній (не цифровій) формі, так і за допомогою інноваційних цифрових методів.

-Поставити перед собою мету, що якщо я буду розвиватись у ногу з сучасними запитами, то я буду затребуваним у сьогоденні та у майбутньому Ставити перед собою запитання 'чи роблю я корисне тим, що не хочу розвиватися?"

8. Чи погоджуєтеся Ви, що актуальність інформаційної компетентності є ключовим питанням у "якості освіти"21 століття ?

Так - 100 відсотків.


1.3Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

1.4 Моніторинг та оцінювання освітньо-інформаційного середовища Університету Грінченка (для ПВШ)



'Завдання 2 (на вибір)

2.1Розробити блог консультацій
2.2Сайт установи
2.3  Гугл-групу для відображення основної діяльності установи
2.4Електронний навчальний курс для підвищення ІК-компетентності співробітників установи

'Завдання 3 (семінар, тренінг)

Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ.

Завдання 4 (методичні рекомендції)

Підготувати методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи,

модернізації ІТ інфраструктури.

формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

Завдання 5 (презентація виконання та результатів практики на Вікі-порталі.)'