Савченко Діана Сергіївна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Савченко Діани Сергіївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта".
ЗДО №625 (Солом'янський район)
База проведення практики: ЗДО № 625 (Солом’янський район, вул. О. Пироговського, 6-А)
Адреса: вул.Олександра Пирогоського, 6А
Директор: Петрова Галина Володимирівна
Тел. 275-76-55
Завдання 1
Адміністрація активно працює над підготовкою вихователів для використання інформаційних технологій. З інтерв'ю я дізналася, що протягом довгого часу не виходило впровадити ІКТ. Та все ж таки спільною працею та зусиллями вдалося сформувати сприятливі умови для розвитку інновацій в нашому садочку.
Інтерв'ю з директором ЗДО:https://docs.google.com/forms/d/1QB1Gy4olPZcqZ6lkZVvcIzfXpXfZaxfn2DHGuuwlf4U/edit
Анкета для вихователів:https://docs.google.com/forms/d/1Fx5Lb6M15-1IIDJDP7ycRtuXBSdyWk_tZxLRRD_1mws/edit
Проаналізувавши результати, можна зробити висновок, що не всі вихователі достатньо володіють ІКТ. Найчастіше вони використовують лише пошукові системи, та іноді використовують у свої роботі відеоматеріали з YouTube. Але таким чином змогли дізнатися, про що саме їм буде цікаво дізнатися під час тренінгу.
У нашому садочку для впровадження ІКТ на сьогодні є:
- Ноутбук – директор ЗДО
Комп'ютери мають:
- Вихователь-методист
- Медична сестра
- Завгосп
Для вихователів писутні комп'ютери у кабінеті вихователя-методиста.
Також присутні принтери.
Документообіг із районним управлянням освіти здійснюється за допомогою OFFICE 365, хмарних сервісів та електронною поштою. Запис та Зарахування дітей в ЗДО відбувається за допомогою електронної системи запису до ДНЗ. Медична сестра використовує в своїй роботі електронне меню та електронний табель відвідування дітей ЗДО.
Директором ЗДО була створена група вихователів у вайбері для вирішення різних організаційних питань.
Завдання 2
Гугл-календар для вихователів та керівників: https://calendar.google.com/calendar/r/month/2019/9/1?tab=mc
Завдання 3
З метою ознайомлення вихователів з інструментами Google відбувся тренін "Сервіси для роботи в Google" для вихователів дошкільного закладу. На заході проводилась робота з сервісами в Google.
Презентація тренінгу: Файл:Сервіси для роботи в Google.pptx
Завдання 4
Рекомендації щодо використання ІКТ в дошкільному навчальному закладі.
Крок 1. Розвивайте наявні можливості
- Вирішивши почати або активізувати інтеграцію ІКТ в ігри і навчання дітей у вашому ДНЗ, ви зіткнетеся з низкою запитань . У пошуках відповідей на них спробуйте розширити та поглибити своє розуміння контексту і розвинути наявні можливості :
- Розвивайте власні навички володіння ІКТ. Це знадобиться вам в процесі їх інтеграції . Врахуйте , що розвиток навичок володіння ІКТ — процес, що триває все життя.
- Вивчайте якісні джерела — наукову літературу про застосування ІКТ в дошкільній освіті і джерела, в яких викладаються практичні думки про те , як слід діяти .
- Шукайте приклади правильних і ефективних методів. Шукайте нові контакти .
Крок 2. Сформулюйте свої цілі і завдання
- Формулюйте свої цілі і стратегії просто і зберігайте цю простоту визначень, адже вам доведеться пояснювати їх іншим людям, що володіють іншим рівнем знань ІКТ.
- Забезпечте гнучкість своїх цілей і стратегій. Чим більше ви будете взнавати ІКТ і чим глибше розуміти їх, тим краще усвідомите можливості, котрі відкриває використання технологій в освітніх цілях, і тим краще зможете формулювати цілі та засоби їх досягнення.
- Визначаючи цілі, подумайте, які аспекти навчання, ігор і розвитку ви будете вважати особливо важливими для ДНЗ і як підтримувати розвиток дітей у цих напрямках за допомогою ІКТ?
- Важливо також з’ясувати, що і чому не входить. Навчання навичкам користування комп’ютером та іншими ІКТ- пристроями було б невірним завданням .
- Безсумнівно, надання дітям доступу до ІКТ в якості винагороди за успішне виконання інших завдань або хорошу поведінку не може бути метою вашої стратегії.
Крок 3. Сприяйте професійному розвитку персоналу
- Не чекайте того, що ви самі і ваші колеги — педагоги будете відвідувати протягом декількох днів курси підвищення кваліфікації, по закінченню яких станете компетентними у використанні ІКТ. Майте на увазі: професійне оволодіння ІКТ — частина довічного процесу особистісного розвитку.
- Оцініть нинішній рівень володіння вашими педагогами ІКТ та ступінь їх мотивації до його підвищення. Якщо необхідно, подумайте про ефективні способи посилення їх мотивації .
- Постарайтеся створити і підтримувати у вашому ДНЗ атмосферу, в якій люди цінують знання , щодня вчаться один у одного і підтримують один одного.
Крок 4. Будуйте партнерські відносини
- Ініціюйте і підтримуйте співпрацю педагогів і батьків.
- Намагайтеся формувати (особисто або в групі ) ясні уявлення про майбутнє і плани розвитку, підходи до навчання за допомогою ІКТ. Будь-яка зміна виявляється неможливою доти, поки ви не досягнете схвалення і підтримки батьків. З батьками треба будувати активні та плідні партнерські відносини .
- Дізнавайтеся, що роблять діти з ІКТ вдома, спробуйте використовувати цю інформацію. Пізніше ви зможете впливати на вибір батьків в питаннях « Домашньої політики ІКТ ». Вчіться у батьків і одночасно вчіть їх.
Крок 5. Плануйте подальший розвиток
- Уважно спостерігайте за тим, як інтеграція ІКТ змінює клімат в закладі, як розвиваються відносини і способи спілкування між вами і вихованцями, як вони співпрацюють один з одним у нових умовах, та плануйте наступні кроки.
- Вивчайте актуальні тенденції у дошкільній освіті, особливо в застосуванні ІКТ: а ) читайте спеціальну літературу з цієї теми; б) будьте активними учасниками спілкування з іншими ДНЗ і педагогами — новаторами; в ) пишіть про свій досвід.
- Задайте собі питання. Які нові форми інтеграції ІКТ ми могли б прийняти? Які ще є перешкоди, які нам треба подолати ? Як можна уникнути цих перешкод або зменшити їх? Чи помітна наша робота всім, хто цікавиться нею?
- Відстежуйте нові важливі події, які виникають в процесі інтеграції ІКТ та які якимось чином треба відобразити в навчальному плані ДНЗ.