НВК "Міжнародний ліцей МАУП"

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 17:52, 14 жовтня 2019; Novalova.pi18 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Навчально-виховний комплекс "Міжнародний ліцей МАУП"
logo.png

Контакти
Україна

03039, м. Київ

вул. Фрометівська, 2, корпус 16

Пошта: liceum@ilmaup.com.ua
Сайт школи: http://ilmaup.com.ua

Приймальна комісія +38 (044) 494-47-44

Місія Ліцею — забезпечення сучасної освіти та цілісного розвитку учнів у відповідності до індивідуальних та суспільних потреб.
img_4513.jpg

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі Навчально-виховного комплексу Міжнародної Академії Управління Персоналом

Для аналізу впровадження Інформаційно-комунікаційних технологій у Навчально-виховному комплексі Міжнародної Академії Управління Персоналом мною було проведене інтерв’ю заступником директора та методистом закладу - Клименко Ларисою Феліксівною

Як Ви розуміється процес інформатизації початкової школи?

Бурхливий розвиток програмно-технічних засобів створення, збереження й обробки інформації у світі дедалі швидше змінює орієнтації сучасного суспільства. І перше де це повинно відображаться в основі-основ - в початковій школі. Школа не тільки повинні бути не просто технічно забезпечена, вона повинна шукати, вчитись, знаходити такі методи, способи навчання, що повністю задовольняють процей інформатизації. Так як сам термін інформатизація дає зрозуміти, що ми повинні робити: Інформатизація – процес змін змісту, методів та організаційних форм навчальної роботи в сучасних умовах розвитку школи.

А яка мета впровадження ІКТ в Ліцеї?

Для учнів - це навчити вибирати та користуватись інформаційеимии потоками ХХІ століття. Для вчителів - полегшити роботу, удосконалювати свої знання та вміння, йти "в ногу" з сучасними методами та прийомами роботи. Для адміністрації - це спрощення отримання тих чи інших даних.

Яким чином впроваджується ІКТ у вашому навчальному закладі?

НВК Міжнародний ліцей «МАУП» прагне до відповідності найвищим навчальним стандартам. В сучасному світі міжнародна співпраця є запорукою розвитку та покращенню умов навчання освітнього закладу. Окрім того, наявність міжнародних проектів у закладі свідчить про сучасність, уміння комунікації та створення нових можливостей для учнів. Проекти, направлені на співпрацю з навчальними закладами інших країн позитивно впливають не лише на покращення іміджу НВК Міжнародний ліцей «МАУП» на міжнародній арені, але й підвищують рівень зацікавленості учнів у навчальному процесі. Миспівпрацюємо із канадською школою CanSchool – Learning Centre for Canadian High School, ми є одні з представників шкіл ЮНЕСКО, співпрацюємо з East-West Bridge Centre, є партнерами Pearson-Dinternal – Pearson Partner Schools та Schools Online за підтримки Британської Ради.

Як особисто ви використовуєте ІКТ у власниій діяльності?

Під час створення звітів, проведень педагогічних рад, перевірки роботи персоналу. Всі заходи, що проходять в навчальному закладі напряму використовують ІКТ.

Як використовують ІКТ вчителі вашого ліцею? І чи використовують взагалі?

В своїй професійеій діяльності вчителі НВК "Міжнародний ліцей МАУП" весь час використовують ІКТ при підготовці до уроків, виховних годин, батьківських зборів, оформлення "Електроного журналу", що є обов'язком вчителів та вихователей. За допомогою нього баткьам повідомляються оцінки, оголошення, розклад уроків та дзвінків. Шляхом новітніх методик та сучасних технологій викладачі та колектив Ліцею впроваджують концепцію гармонійного розвитку дитини, в основі якого лежить індивідуальний підхід до кожного учня та бажання його всебічного розвитку.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування
Опитування було проведене за допомогою Google Forms. Опитування було направлене на діагностику ІКТ-компетентності працівників НВК "Міжнародний ліцей МАУП"
Ознайомитись з анкетою ви можете за цим посиланням.
Результати анкетування знаходяться за цим посиланням.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу
Апаратне забезпечення:

  • Серверна система - 1
  • Дошки інтерактивні - 53
  • Ноутбуки - 67
  • Принтири чорно-білі - 2
  • Принтер кольоровий - 1
  • Принтер для ламінування - 1
  • Телевізори плазмові - 5
  • Синтезатори - 3

dsc_0952-620x420-68e.jpg

Інформаційне та програмне забезпечення
Інформаційно-освітнє та прграмне забезпечення представлено на сайті навчально-виховного комплексу.
Календар вчителя
Календар для вчителів НВК "Міжнародний ліцей МАУП". Адміністрація та керівники за допомогою нього нагадують вчителям про події в ліцеї. Календар є внутрішнім, заповнюється по семестрово.
Cемінар-практикум для вчителів з нових освітніх інстументів викладання
У НВК «Міжнародний ліцей МАУП» відбувся семінар-практикум для вчителів «Нові освітні інструменти викладання. Застосування прийомів ейдетики на різних етапах уроку». На семінарі було розглянуто низку теоретичних питань щодо позитивної доцільності використання прийомів ейдетики в навчальному процесі. Учасники семінару практично застосували свої знання й вміння в інтерактивних прийомах та іграх таких як «Trilogi», «Парочки», «Читай-хапай», «Юнікум». .
2019-08-29_11-33-15.jpg
Семінар-практикум пройшов у творчій та дружній атмосфері 2019-08-29_11-32-54.jpg

Методичні рекомендації
Однією з необхідних умов успішної реалізації модернізації освіти на сучасному етапі є формування єдиного інформаційного освітнього середовища на всіх рівнях із забезпеченням їх інтеграції. Первинного значення в цьому процесі набуває створення єдиного ІОС в кожній освітній установі. Інформатизація в навчальному закладі потребує не лише встановлення в ньому персональних комп’ютерів і навчання комп’ютерної грамотності – вона не відбуватиметься без перебудови всього процесу навчання на базі використання інформаційно-комунікаційних технологій, діяльності студентів, учнів і викладачів в умовах доступу до безмежного світу інформації. Створення єдиного освітнього інформаційного середовища сприяє розвитку навчальної, педагогічної, управлінської й обслуговуючої діяльності навчального закладу, де провідну роль відіграють інформаційно-комунікаційні технології, що дозволяють підвищити якість і доступність навчального процесу.
Для керівництва :

  • створити єдине інформаційне освітнє середовище навчального закладу;
  • організувати розумний і раціональний документообіг в межах однієї установи,
  • впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом;
  • впровадити систему збирання, переробки інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу;
  • здійснити розгорнутий моніторинг навчальної діяльності закладу;
  • створити електронні бази даних педагогічних кадрів;
  • підтримувати сайт навчального закладу, Веб-сторінки навчальних проектів;
  • розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами;
  • розвинути контакти соціального партнерства з іншими навчальними закладами.

Для викладачів :

  • організувати доступ до всієї нормативно-правової бази документів;
  • використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу;
  • здійснювати самостійне навчання;
  • підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін.
  • розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки і т. ін.
  • створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки;
  • упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання.

Модернізація ІТ-інфраструктури
Необхідно підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів (проводити для них тренінги, семінари та давати можливість проходити курси для удосконалення своїх вмінь та навичок роботи з комп'ютерною технікою).
Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
Виділення ІК-компетентності як окремої складової професійної компетентності педагога обумовлено активним використання ІКТ у всіх сферах людської діяльності, в тому числі і в освіті. Вона передбачає наявність у особистості здатностей:

  • застосовувати ІКТ в навчанні та повсякденному житті;
  • раціонально використовувати комп’ютер і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням;
  • обов`язково брати активну участь у семінарах, тренінгах, конференціях різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;
  • будувати інформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ;
  • давати оцінку процесові й досягнутим результатам технологічної діяльності.