Білик Анфіса Олександрівна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Білик Анфіси Олександрівни VІ курсу Педагогічного інституту групи ПВШм-1-18-1.4з заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності: 011 Освітні, педагогічні науки (освітня програма: Педагогіка вищої школи)
База для проведення практики: Київський університет імені Бориса Грінченка
Зміст
Завдання 1
Проведення Міжнародної конференції «Нові педагогічні підходи в STEAM-освіті» (New Pedagogical Approaches in STEAM Education)
26-27 вересня 2019 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка проходила 'Міжнародної конференції «Нові педагогічні підходи в STEAM-освіті» (New Pedagogical Approaches in STEAM Education)'. Під час роботи конференції проходили семінари та тренінги для вчителів закладів загальної середньої освіти та викладачів педагогічних університетів.
У ході тренінгу «Використання онлайн редакторів в роботі з навчальним відео» розглядалися основні хмарні сервіси для зберігання інформації: Google Disk, iCloud, DropBox та інші; доступні редактори для роботи з навчальним відео, а також переваги використання сервісу YouTube. Усі вищезгадані ресурси дуже зручні та доступні у використанні, тому педагоги з легкістю можуть створювати цікаві відеоматеріали незалежно від місця знаходження. Основна увага під час даного тренінгу приділялася онлайн редакторам. Існує безліч онлайн-сервісів за допомогою яких можна створити цікаві та яскраві презентації. Наприклад, Google presentation, Canva, Prezi, PowToоn та багато інших.
Детально розглянуто роботу наступних онлайн редакторів:
Canva – платформа за допомогою якої можна швидко створювати красивий дизайн будь-де. Графічний редактор дає доступ до вбудованої бібліотеки шаблонів, фотографій, ілюстрацій та шрифтів. Створення зображень в сервісі будується на принципі перетягування вже готових елементів або шаблонів до власного відео, створюючи яскраву графіку. За допомогою сервісу Canva також можна створювати логотипи, плакати, інфографіку та багато іншого. Редактор можна легко завантажити на смартфон та створювати неймовірні відео в будь-який зручний час. Платформа пропонує безкоштовне використання, а також платну версію, яка надає більше можливостей для створення красивого дизайну.
PowToоn – хмарний сервіс, який дозволяє створювати анімовані презентації та відеоролики. Усі зареєстровані користувачі сервісу мають доступ до колекції шаблонів для фону, анімованих персонажів та звукових ефектів. Програмою передбачено кілька варіантів анімації тексту на слайдах: написання тексту від руки, послідовне поява букв, а також прості варіанти анімації тексту. Сервіс має пробну безкоштовну версію, яка має певні обмеження та не дозволяє користувачу використовувати усі переваги платформи. Так, наприклад, безкоштовною версією не передбачено зберігання презентації на власному гаджеті, проте є можливість експортувати відео на YouTube.
Під час другого дня конференції було проведено коротке інтерв'ю з (кандидат історичних наук, )
[ Посилання на відео]
Завдання 2
Аналіз ресурсу MoPED
MoPED – це проект з розвитку потенціалу, спрямований на модернізацію вищої освіти в Україні
Завдання 3
Допомога в проведенні конференції
Допомога в організації конференції та забезпечення її безперешкодного функціонування, а саме:
# реєстрація учасників конференції # допомога учасникам знайти відповідну аудиторію # допомога при реєстрації учасників беспосередньо під час проведення тренінгу # збір особистих даних учасників # фото та відеозйомка тренінгу # домога учасникам тренінгу у підготовці до тренінгу
Завдання 4
Проектування перевернутого STEAM уроку
Під час конференції було розгляуто дуже багато цікавих тем, але найбільше мене зацікавила тема "Проектування перевернутого STEAM уроку" тому, що:
STEAM-освіта – це шлях до освіти майбутнього.
STEAM – це один із трендів у світовій освіті, який передбачає змішану середу навчання, і показує дитині, як саме можна поєднувати науку та мистецтво у повсякденному житті. STEAM можна розшифрувати як:
Під час STEAM-уроків в центрі уваги знаходиться не вчитель, а практичне завдання, яке потрібно вирішити. Завдяки STEAM урокам учні підходять до вирішення завдання більш практично і навчаються використовувати здобуті під час навчання знання, а не лише вивчаючи теоретичну частину. STEAM-освіта дозволяє вчителям наочніше пояснювати необхідний матеріал, тому учні відразу можуть побачати як виглядає в реальному житті той чи інший предмет, таким чином навчання стає цікавішим для дітей. Досить часто процес навчання проходить з помилками, тому учні навчаються на власних помилках та стають більш підготовленими для дорослого життя
Завдання 5
=== Звітна презентація ===