Ковальчук Олександра Віталіївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Блиставицький заклад дошкільної освіти комбінованого типу №8 "Золота рибка"

Історія закладу

Я розповім історію садочка,

Де діти, наче квіти у віночку,

Вчать їх свій край любити й шанувати

І про минуле завжди памятати.

1985 рік. Осінь. У мальовничому селі Блиставиця вперше було відкрито дитячий садочок.Завідувала садочком Давиденко Ольга Миколаївна.
Минали роки, село розвивалось, кількість дітей збільшувалась і виникла необхідність у розширенні дитячого закладу. Тому у 1989 році було відкрито нове двоповерхове приміщення на вісімдесят місць, з просторими груповими кімнатами, світлими спальнями, новими меблями, іграшками . Це був найкращий подарунок для дітей нашого села, який зробив голова колгоспу «Шлях правди» Міль Михайло Іванович.
Колектив садочку робив усе, щоб заклад був затишним, теплим гніздечком для малят, щоб дітям жилося весело і цікаво.

Сьогодення закладу

Фактична адреса: Київська область, Бородянський р-н, с.Блиставиця, вул. Соборна, 29, 07835

Контактний телефон:

Наповнюваність закладу:

  • група раннього розвитку "Ягідка"
  • молодша група "Ромашка"
  • інклюзивна група "Капітошка"
  • логопедична група "Бджілка"

Режим роботи: 8.00 - 17.00

чергова група 7.30 - 8.00

17.00 - 18.00

Сайт ЗДО "Золота рибка"

Сайт закладу

Завдання практики

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв"ю з директором ЗДО

Для з"ясування, якої саме політики дотримується директор ЗДО "Золота рибка" у питаннях впровадження ІКТ в закладі, нами було проведено інтерв"ю з нею та на його основі та побаченому в садочку зроблені висновки.

  • Як Ви вважаєте, чи потрібні сучасному ЗДО інформаційно-комунікативні технології?

Так, звичайно. Сьогодній рівень розвитку технологій в світі зобовязує нас повсякчас використовувати ІКТ.

  • Як саме, на Вашу думку, доцільно використовувати ІКТ в ЗДО ?

насамперед це моя робота як управлінця - левова частина документації йде в електронному вигляді: це звіти, таблиці, документи з якими
потрібно ознайомитись, бази даних і т.д. Звичайно було б здорово аби вихователі використовували у своїй роботі ІКТ. Діти зараз спиймають інформацію, якщо вона подана у вигляді гри і подана яскраво, цікаво і динамічно. Для цього зручно користуватись гаджетами, використовувати інформацію для підготовки занять з різних електронних джерел та й користуватись безліччю цікавих програм для подання інформації дітям.

  • Як Ви ставитесь до використання ІКТ у вашому закладі?

звісно позитивно і обома руками підтримую такі починання.проте маємо серйозні перешкоди на шляху до ефективного впровадження ІКТ у нас в садочку

  • Які саме?

по-перше, це майже відсутня матеріально-технічна база для такого впровадження. Маємо в закладі 2 комп"ютери, телевізор, 2 принтери і проведений інтернет звязок. Цього, на жаль, зовсім недостатньо. Ну і проблема з кадрами - процес саморозвитку складний, і не маючи заохочень не всі педагогічні працівники хочуть щось змінювати у своїй роботі, бо легше працювати "як і 10 років тому" по накатаному плану.

  • Чи готовий персонал до використання ІКТ у своїй роботі?

частково. є спеціалісти, які і зараз користуються ІКт у роботі - і монтують презентації для роботи з дітками, і самі у своїй підготовці користуються. Але, все ж таки, більша частина немає необхідних навичок і не дуже хоче ними оволодівати.

  • Які шляхи покращення рівня впровадження ІКТ у вашому закладі Ви бачите?

допомогти персоналу здобути навички володіння ІКТ. завжди переглядаю новини з приводу державних субвенцій на такий розвиток. Власним прикладом демонструю, що саморозвиток можливий, а використання ІКТ ефективно підвищує роботу.

Висновок.
З цього інтерв"ю можна зробити висновок, що керівництво ЗДО не проти впровадження ІКТ в закладі. Проте, зважаючи на рівень забезпеченності засобами ІКТ та рівень володіння виористання цими засобами, на первеликий жаль, зараз рівень впровадження геть низький. І для того, аби його підвищити потрібно виконати багато роботи.

ІК-компетентності педагогічних працівників. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

З метою визначення ік-компетентностей вихователів ЗДО, нами була розроблена Анкета. Оскільки рівень володіння засобами ІКТ залишає бажати кращого, анкети було роздруковано і роздано працівникам. Фото додаю.

Питання, що виносились на анкетування.

  • Ваша посада
  • Ваш педагогічний стаж
  • Чи знайоме Вам поняття “ІКТ” (інформаційно-комунікаційні технології) ?
  • Якими засобами ІКТ Ви користуєтесь у роботі?
  • Оцініть свій рівень використання ІКТ
  • Чи хотіли б Ви покращити свій рівень використання ІКТ / набти навички використання ІКТ ?

У закладі працює 7 педагогічних працівників, маємо відповіді на 7 анкет. Середній стаж роботи вихователем складає більше 10 років, що каже нам про те, що середній вік працівника більше 40 років (а фактично більше 50). Двоє працівників зазначили, що їм не знайоме поняття “ІКТ”, хоча потім по питанням в анкеті зорієнтувалися і виявилось, що навіть дещо із ІКТ вони використовують. Більшості працівників таке поняття знайоме.

Основні засоби, які використовують респонденти у своїй роботі це: компютер, телевізор, планшет. Тобто те, що наявне в закладі (планшети приносять з дому вихователі).

Опитувані оцінили свй рівень навичок з використання ІКТ в основному невисоко, проте майже всі зазначили, що хотіли б покращити свій рівень. Цікаво, що результати останнього питання в анкеті відрізняються від тієї інформації, яку вказала директор в інтерв”ю. схильна вважати, що тут має місце той факт, що на папері більшість готова до змін і вдосконалень, а коли діло доходить до конкретних дій - тут бажаючі закінчуються.

Аналіз ІТ-інфраструктури навчального закладу

1. Апаратне забезпечення. В закладі є 2 комп”ютери, 2 принтери, смарт телевізор.

2. Програмне забезпечення. На компютери встановлені пошукові програми, поштові браузери, програма ІС, спеціальні програми (програми для музичного керівника)

Завдання на вибір

Створення гугл-календаря для співробітників ЗДО

гугл календар для співробітників

Виступ на педраді щодо можливостей онлайн навчання

Західний світ успішно користується освітянськими можливостями Інтернету вже не перший рік, в Україні масові онлайн курси набувають певної розповсюдженості лише зараз. Якість освіти в Інтернеті не поступається університетському рівню, вона покращує рівень знань, пропонує вдосконалити навички, які подарувала нам вища освіта та слугує прекрасним помічником для саморозвитку. Пропоную короткий огляд найпопулярніших освітянських порталів з усього світу.

Khan Academy

Свого часу педагог Салман Хан вирішив створити ресурс, який дозволятиме людям з усього світу займатися самоосвітою, не виходячи з власного будинку. Таким чином, у 2006 році в Інтернеті народився проект Khan Academy, що розпочав новий етап та шалений розвиток освіти в сучасному світі.

Організація поставила собі за мету надати безкоштовний доступ до освітніх матеріалів людям, які мають бажання вчитися, але з якоїсь причини не можуть відвідувати освітні заклади. Khan Academy пропонує онлайн курси та лекції у форматі YouTube відео. Окрім мікролекцій, веб-сторінка організації має практичні заняття та методичні матеріали для педагогів – тож самоосвіта вчителя теж ніким не забута.

Всі матеріали, курси та лекції знаходяться у вільному безкоштовному доступі для будь-якої людини на планеті, яка має можливість користуватися Інтернетом. Фінансування проекту відбувається на волонтерських засадах, проте основні кошти на розвиток сайту виділяють благодійний фонд Google і фонд Мелінди та Білла Гейтс.

Онлайн лекції перекладено на 65 мов, пріоритетну мову користування платформою ви можете обрати з 7 варіантів, а деякі ресурси проекту перекладені і на українську мову. Навчання тут – безкоштовне, за виключенням можливості добровільно внести пожертву.

Сайт: khanacademy.org

edX

В травні 2012 року науковцями Гарвардського університету та Массачусетського технологічного інституту була заснована платформа масових відкритих Інтернет курсів edX. Джеррі Сассмен, Анант Агарвал, Кріс Терман, і Пьотр Мітрос стали авторами першого курсу «Circuits and electronics», складеного на науковій базі Массачусетського інституту. Курс прослухали 155000 студентів із 162 країн.

У 2013 році організація розпочала партнерство зі Стенфордом, і в червні 2013 року кількість слухачів edX дійшла до позначки в 1 млн студентів.

Наразі в світі нараховується 53 школи та некомерційні організації, які запропонували чи мають в своїх намірах запропонувати власні курси на ресурсі edX. Нині платформа налічує більше двох з половиною мільйонів користувачів, які мають доступ до двох сотень курсів в Інтернеті на різноманітну тематику: від біохімії до дизайну та мистецтва.

В цілому, навчання на платформі абсолютно безкоштовне з правом отримати сертифікат. Втім, ви маєте можливість внести свій волонтерський внесок за навчання на кожному курсі та по його завершенню вам буде видано спеціальний сертифікат, який має свої незначні привілеї.

Вміст платформи перекладений на чотири мови, української серед них, на жаль, нема.

Сайт: edx.org

Coursera

«Найкращий стартап року» за версією сайту TechCrunch, Coursera розпочинає свою діяльність у квітні 2012 року. Перші університети, що погодилися надати свої наукові матеріали – виші Стенфорда, Принстона, Мічиганський та Пенсильванський університети, проте вже з 23 жовтня 2013 року онлайн освіта з Coursera – це співпраця із 107 вишами та іншими установами.

Як і попередні освітні платформи, Coursera пропонує повністю безкоштовні онлайн курси, проте, аби отримати верифікований сертифікат, ви все ж муситиме викласти 30-40 доларів з власної кишені. Втім, при сильному бажанні, якщо ви зможете доказати адміністрації наявність фінансових труднощів або обов’язковість отримання такого сертифікату, Coursera може піти вам на поступки.

Щотижня студент, підписаний на той чи інший курс, отримує відео лекції та домашні завдання. Їх виконання обов’язкове, якщо ви хочете отримати сертифікат про закінчення курсу. Особливістю оцінювання знань і, напевно, одним із найбільших мінусів проекту є той факт, що ваші домашні завдання оцінюють інші студенти. Вони ставлять вам бали, а ваш підсумковий результат дорівнюватиме середньому арифметичному всіх поставлених ними оцінок.

Сертифікат про завершення курсу ви зможете отримати, набравши мінімально необхідний загальний бал , встановлений викладачем. Крім того, у вас є можливість отримати сертифікат з відзнакою, в разі, якщо ви покажете високий рівень знань.

Як і в Khan Academy, основну мову користування ви можете обрати з-поміж семи запропонованих. Деякі матеріали перекладені і на українську мову.

Сайт: coursera.org

Открытое образование

«Открытое образование» пропонує вам матеріали, основані на програмах топових вишів Росії. Проходження курсів повністю безкоштовне. По завершенню процесу навчання, і в разі успішного складання іспитів, ви отримаєте сертифікат. При бажанні у вас є можливість замовити верифікований сертифікат, але ця послуга, закономірно, не безкоштовна.

Наразі платформа містить 61 безкоштовний курс на різні тематики з лекторами МДУ, СпгДУ та інших найпопулярніших вишів Росії. Проте, з деякими матеріалами варто бути обережним, адже курс, скажімо, історії Росії, може викликати певні сумніви, враховуючи сьогоднішню ситуацію.

Всі лекції представлені російською мовою.

Сайт: openedu.ru

Prometheus

Ну і нарешті, вітчизняний представник онлайн освіти. 15 жовтня 2014 року Іван Примаченко разом зі своєї командою волонтерів запустив проект Prometheus. Перші курси були запропоновані викладачами КНУ ім. Шевченко, КПІ та Києво-Могилянською Академією. Згодом до партнерства приєдналися УКУ та Львівська IT-школа. Таким чином, освіта і Україна вийшли на новий етап розвитку своїх стосунків.

За перші півроку на порталі зареєструвалося 70 тисяч користувачів, які мали доступ до 20-ти безкоштовних онлайн курсів провідних українських викладачів. А для тих, хто не певен у своїх силах, засновник Prometheus Іван Примаченко в діалозі зі Studway порадив, як саме навчитися вчитися самостійно.

Аудиторія Прометеус з кожним днем шалено зростає: після запуску безкоштовного онлайн курсу Гарвардського університету CS50 “Основи програмування”, на сайті зареєструвалося близько 40 000 слухачів менш, ніж за 2 місяці (результат, що дорівнює попереднім 10 місяцям роботи Prometheus).

Серед основних завдань, автори проекту вбачають надання онлайн доступу до кращих навчальних матеріалів України всім охочим людям; підтягування стандартів своєї роботи до світового рівня та запуск експерименту, пов’язаного з наданням змішаного освітнього процесу в одному з університетів України.

Серед переваг саме української платформи онлайн курсів можна назвати наявність унікальних лекцій, що пов’язані конкретно з Україною, а також можливість пройти підготовчі курси до зовнішнього незалежного оцінювання.

Навчання на порталі абсолютно безкоштовне, складається з перегляду відео лекцій, виконання домашніх завдань, та складання іспитів. В разі, якщо студент набирає необхідний мінімум балів по проходженню того чи іншого курсу – йому надсилається електронний сертифікат. Якщо ж ви готові здійснити благодійний внесок, Prometheus пропонує вам отримати верифікований сертифікат.

Одним з недоліків порталу можна назвати те, що деякі курси не передбачають отримання безкоштовних сертифікатів.

Сайт: prometheus.org.ua

Безумовно, онлайн освіти не вистачить для того, щоб стати повноцінним спеціалістом у тій чи іншій галузі. Але вищеперераховані портали можуть виявитись прекрасними помічниками для вашого загального розвитку. Тож – не зволікайте, беріть приклад з інших людей, і починайте навчання з натхненням!