Броновицька Олена Григорівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 22:02, 9 жовтня 2019; Ohbronovytska.pi18 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Броновицької Олени Григорівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Зміст завдань

1.Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установ

  • Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтервю з керівником ЗДО.
  • Аналіз ІКТ-компетентності педагогічного колективу закладу дошкільної освіти.Створення анкети.Проведення анкетування.Аналіз результатів.
  • Аналіз ІТ інфраструктури закладу освіти.

2.Завдання на вибір студента Календарь для вихователів 3.Семінар 4.Методичні рекомендації

  • Проектування інформаційного освітнього середовища ЗДО
  • Модернізація ІТ-інфраструктури
  • Формування ІК-компетентності педагога

Заклад дошкільної освіти № 474

Адреса: вул. Харьковське шосе 16/1

Директор: Грамотун Валентина Миколаївна

В закладі працюють дошкільні групи: ясельні групи - 2; молодша групи - 2; середня - 1; старша – 1; Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем з 7.00 до 19.00


Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу. Доброго дня! Валентина МиколаЇвна можна Вам задати декілька питань стосовно освтньої політики з впровадження ІКТ? -Так звісно! Скажіть чи використовуєте Ви ІКТ Так ,використовую..А де саме.

  1. В управлінської діяльності: організація раціонального документообігу (написання наказів, звітів, довідок); надавання постійного доступу до нормативно-правової документації через мережу інтернет; робота в освітній мережі; використання веб-порталу для запису до ЗДО.
  2. Методичної діяльності: оформлення ділової документації; проведення моніторингу всіх процесів ЗДО; розробка супровідного матеріалу до семінарів-практикумів, педагогічних рад, консультацій для вихователів.
  3. Навчально-виховній діяльності: пошук дидактичних матеріалів для занять через мережу Інтернет; створення мультимедійного супроводу для занять та святкових ранків (презентації, відео).

Як Ви вважаєте, чи достатньо розвинений садочок з інформаційно-комунікаційних технологій? На сьогоднішній день садочок достатньо розвинений але хотілося б закупити більше обладнання. Після проведення інтерв’ю можна зробити висновки, що сад не погано вкомплектований технічними засобами. Проблемою на даний час є малообізнаність в користуванні вихователів. Хоча в закладі проводяться семінари, тренінги та індивідуальні консультації з усіма бажаючими.

Розроблена анкета для вихователів для визначення рівня ІКТ компетентності.

https://docs.google.com/document/d/1NUZ6aZS_GOCgPLk7STqq0rE4YzLuYdJXbROqZvlI4Nw/edit

За результатами анкетування вихователів з рівня ІКТ – компетентності, ми можемо визначити, що більшість вихователів мають середні знання з данної сфери. Також, більшість вихователів розуміють сутність представлених ресурсів. Позитивно продовжують навчання та вдосконалення своїх знань з використання ІКТ в освіті. З огляду на представлені результати анкетування,керівництво має на меті поглиблювати теоретичні та практичні навички працівників у роботі з ІКТ на тренінгах, консультаціях та курсах підвищення кваліфікації. Аналіз ІТ інфраструктури закладу освіти.

У закладі дошкільної освіти функціонує: 7 одиниць комп'ютерної техніки, 3 стаціонарних комп'ютера, 2 ноутбуків, 2 принтера,1 ламінатор . В основному цю техніку використовує Адміністрація закладу, спеціалісти. Програмне забезпечення: - операційна система Windows; - веб-переглядач Chrome; - офісний пакет Microsoft office; - антивірусний захист інформаційної системи.

Завдання 2. на вибір студента

Календар для вихователів
https://calendar.google.com/calendar/r/month

Завдання 3.

https://www.youtube.com/watch?v=a-7l_xReNvI

Семінар розпочали переглядом відеоролика . Вихователі дійшли виснавку, що використання ІТ технологій дуже цікаве для дітей, що вони із задоволенням дивляться не тільки мультики ,а ще виконують цікаві завдання. І коли вихователі використовують ІТ технології в заняттях, то дітям дуже цікаво, в них краще розвивається пам’ять,мислення.

Завдання 4.

Методичні рекомендації

  • Початковий рівень передбачає формування знань та вмінь на рівні користувача ІКТ: прийоми роботи з комп’ютером, основи роботи з текстовою та графічною інформацією, основи роботи в мережі Інтранет.
  • Базовий рівень передбачає формування вмінь використання ІКТ як ефективного засобу підвищення якості підготовки, а також для оцінки й аналізу навчальних досягнень студентів.
  • Достатній рівень слід будувати на основі базового рівня. Це передбачає такі додаткові вміння педагога: − інсталяцію системного та прикладного забезпечення; − використання апаратного забезпечення, мережних та Веб-технологій для спільної роботи в освітньому середовищі.

Для формування ІК-компетентності вихователів потрібно:

  • Проводити семінари і тренінги для вихователів .
  • Надава вихователям можливості проходження курсів підвищення ІК-компетентності.
  • Мотивувати вихователів та показувати можливості використання сучасних технічних засобів в освіті.

Модернізація ІТ інфраструктури:

  • придбати інтерактивну дошку для музичної зали;
  • Збільшення радіусу дії wi-fi мережі по всій території ДНЗ
  • Оновлення програмного забезпечення