Палажченко Анна Василівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика


Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

- Доброго дня, Тетяно Вікторівно!

1. Як Ви вважаєте, чи потрібні інновації сучасній освіті?

Звісно, адже школа повинна відповідати вимогам сучасних дітей. На даному етапі неможливо уявити школу без впровадження ІКТ.

2. Чи готова школа та вчителі до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій?

Не можна говорити загалом про всі школи та всіх вчителів, адже цей процес поступовий і, нажаль, не такий швидкий як би того хотілося. Зокрема, наша школа та наші вчителі готові та вже впроваджують ІК-технології.

3. Як Ви ставитесь до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в школі?

Позитивно. Сама використовую ІКТ на своїх уроках і вважаю це досить ефективним засобом в освітньому процесі.

4. Чи змінюється освітній процес через використання інформаційно-комунікаційних технологій в школі?

Звичайно змінюється. Адже самі теми, які здавалося б можна пояснити тільки так і не інакше, можна спроектувати та провести зовсім в іншому вигляді та напрямі.

5. Як діти реагують на застосування ІКТ на уроці?

Дітям дуже подобається коли вчитель застосовує ІКТ. Їм цікаво, вони захоплені діяльністю з використання ІКТ. Задається також зовсім інший темп уроку, все стає жвавіше та енергійніше.

6. Як ІКТ впроваджуються у Вашій школі?

Учні з 1 класу навчаються володінню навичками роботи з комп’ютером. Вчителі використовують смарт-дошки, створюють різні інтерактивні презентації, створюють навчальний матеріал використовуючи різні онлайн ресурси.

7. Чи є недоліки використання ІКТ в освітньому процесі?

Недоліком використання ІКТ в освітньому процесі є тільки невміння та небажання їх застосування. Але в нашій школі такого явища немає, майже (посміхається).

8. Чи вдосконалюють учителі свої навички використання ІКТ?

Наша школа як і наші вчителі у постійному творчому пошуку. Тому, на методичних об’єднаннях вчителі діляться власним досвідом, шукають порад у колег. Також проходять різні тренінги та семінари щодо використання ІКТ. Звичайно, самоосвіта залишається важливим елементом вдосконалення професійних навичок вчителя, зокрема це стосується і використання ІКТ.

-Дякую Вам за інтерв’ю!

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Анкета для вчителів початкової школи
Анкети

Анкета

Аналіз результатів анкети

Аналіз результатів анкетування

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне та програмне забезпечення. Персональні системи та периферійне обладнання. Персональні комп’ютери директора, заучів, вчителів. Представляють собою типові ПК, що складаються із системного блоку та монітора. З периферійного обладнання кожен ПК оснащений клавіатурою та мишкою, що підключені до системного блоку через порти PS/2., та принтерами з USB-інтерфейсом. Водночас, деякі вчителі мають ноутбуки. Крім того, деякі комп’ютери директора та вчителів оснащені БФП та мультимедійними колонками, так як ці пристрої їм необхідні у повсякденній діяльності. Для періодичного копіювання та збереження документів використовується портативний зовнішній жорсткий диск Western Digital, який зберігається у директора.

Мережева інфраструктура. В якості точки доступу до Інтернет використовується роутер виробництва компанії TP-Link. Він забезпечує швидкість передачі даних до 100Мбіт/с. Крім того, він забезпечує включення всіх робочих місць. Це дає можливість користувачам цих ПК, наприклад, спільного використання загальнодоступних робочих файлів. Фізично роутер розміщено у кабінеті директора. Мережа прокладена кабелем типу «вита пара» UTP категорії 5, характеристик якого цілком достатньо для побудови локальної мережі такого обсягу.

Програмне забезпечення. Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows 7. Крім того, на ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з різного виду (формату) документами. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе, для електронного листування використовується программа Microsoft Outlook.

Інформаційне та навчально-наукове забезпечення Інформаційне та навчально-наукове забезпечення визначається переліком функцій, які забезпечують базовий рівень функціонування установи в цілому та виконання співробітниками школи своїх безпосередніх обов’язків відповідно до їх Посадових інструкцій. До таких функцій відносяться:

  • Створення та ведення організаційно-розпорядницької документації
  • Підготовка матеріалів методичного характеру
  • Розробка дидактичних матеріалів для роботи з дітьми
  • Облік матеріальних цінностей
  • Забезпечення комунікації та документообігу між посадовими особами в межах їх посадових інструкцій
  • Комунікація з зовнішнім світом шляхом листування email чи використовуючи інші канали (месенджери, соціальні мережі та ін.)

Зазначена інформація зберігається на ПК співробітників, відповідно до їх обов'язків, та дублюється на зовнішньому жорсткому диску.

Завдання 2

Гугл- календар для співробітників

Календар

Завдання 3

Тренінг для співробітників

фотозвіт

План тренінгу

Презентація до тренінгу

Завдання 4

Методичні рекомендації щодо

Проектування інформаційного освітнього середовища установи модернізації ІТ інфраструктури.

За результатами аналізу ІТ-інфраструктури школи № 330 «Русанівка», ми зробили висновки про те, що ця освітня установа відповідає сучасним вимогам оновленого Державного стандарту та «Закону про освіту» щодо інформатизації освітнього простору. Проте, ми вирішили висловити певні рекомендації щодо вдосконалення освітнього простору та підвищення рівня педагогів. Для закладу варто створити власний сайт. Для адміністрації слід додатково створити Веб-сторінки навчальних проектів, розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами, розвинути контакти соціального партнерства. Для педагогічних працівників варто організувати корпоративну пошту, що допомогло б педагогам швидко обмінюватись інформацією тощо. Організувати ряд вебінарів, відкритих skype конференцій, майстер-класів в Інтернеті для підвищення кваліфікації вчителів. Для того, щоб підвищити ефективність співпраці і збільшення кількості присутніх на педагогічних чи методичних об’єднаннях попонуємо використовувати хмарні ресурси (Office 365), де кожен хто не може приєднатись фізично, може здійснити це в режимі онлайн. Ввести електронні журнали. Заохочувати працівників до створення Інтернет-занять, інтегрованих уроків; розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки та ін. Для учнів більше заохочувати до використання електронних сервісів таких як Mind map, WordArt, Kahoot, Padlet, Prezzi та ін. для реалізації домашніх завдань. Застосовувати тренувальне онлайн-тестування для підготовки до контрольних занять.

Модернізація ІТ-інфраструктури

ІТ- забезпечення школи доволі не погане. Майже в усіх класах є компєтери, принтери, ксерокси, смарт-дошки, тому школи не потребує значної модернізації, але все ж таки в поодиноких випадках обладнання варто оновити. Варто ввести використання електронного навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надають змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу. Ввести хмарну платформа для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів.

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.

ІК- компетентність передбачає наявність у особистості здатностей: застосовувати ІКТ в навчанні та повсякденному житті, раціонально використовувати комп’ютер і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням, будувати інформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ, давати оцінку процесу й досягнутим результатам технологічної діяльності. Для співробітників і вчителів ми пропонуємо впровадити щомісячно курси підвищення кваліфікації із застосування інформаційних технологій в освітньому процесі, ознайомлення з новими ресурсами через практичні заняття. Також рекомендуємо активніше вводити і використовувати метод проектів у навчальну діяльність. Для його впровадження необхідна відповідна фахова підготовка вчителів за новими педагогічними технологіми. Цим потребам відповідає програма Міністерства освіти і науки України Intel «Навчання для майбутнього». Це дасть вчителю можливість в майбутньому чітко сформулювати основні, проблемні та навчальні питання, конкретно визначити терміни роботи над проектом, ознайомити з методами оцінювання як протягом всього проекту, так і кінцевого результату, використовуючи при цьому інформаційні технології.