Лук’янчикова Тетяна Леонідівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

- Доброго дня, Тетяно Вікторівно! Вам знайомий термін «інформаційно-комунікативні технології»?

- Доброго дня! Так, звичайно. Мені та моєму колективу не просто знайомий цей термін, а ми активно використовуємо ці технології у своїй педагогічній діяльності. Чесно кажучи, я вже не уявляю своєї роботи без використання ІКТ.

- Як саме Ви використовуєте комп'ютерні технології у своїй роботі?

- Останні роки моя робота досить тісно пов’язана з використанням ІКТ. Наш заклад має свою корпоративну пошту, через яку ми маємо зв’язок з відділом освіти Шевченківської РДА, а також з іншими школами району. Ми маємо підписки на електронні журнали, які містять корисну інформацію не тільки про початкову освіту, а й управлінську діяльність, адже раніше я багато часу витрачала на складання локальних документів і на пошук їх зразків.За допомогою цих журналів я значно швидше виконую свою роботу та абсолютно впевнена в правильності оформлення документів. Також ми маємо сторінку в фейсбуці, на якій розміщуємо корисну для батьків та освітян інформацію, фотозвіти, відеозвіти та відеопрезентації про роботу школи.

- Чи вважаєте ви за необхідність вчителям використовувати ІКТ у своїй діяльності?

- Я всіляко підтримую прагнення вчителів бути сучасними, випробовувати нові прийоми і технології у роботі. Навчання має бути цікавим, а сучасні інформаційно-комунікативні технології допомагаєть зробити його таким.

- Щоб ви хотіли змінити чи створити в школі з ІКТ?

- В першу чергу нам необхідно «підтягнути» рівень обізнаності вчителів у роботі з комп’ютером і інтернет середовищем. Нажаль, деякі з моїх колег не достатньо компетентні в цьому питанні, що значно гальмує процес впровадження ІКТ.

- Чого не вистачає для впровадження ваших задумів?

-Основне чого нам не вистачає так це кваліфікованих спеціалістів з ІТ- технологій. Нам потрібні компетентні фахівці, які б могли допомогти нашим педагогам навчитися працювати з інноваційними методами навчання. І ще нам частенько не вистачає часу. Насправді, у нас дуже насичене шкільне життя.

-Я щиро вдячна Вам за інтерв’ю! Мені було цікаво почути вашу думку, сподіваюсь, найближчим часом Вам вдасться реалізувати задумане!

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Анкета для вчителів початкової школиAnketa teacher 2019 Luk.pdf Файл:Anketa teacher 2019 Luk.pdf

Аналіз результатів анкети

В анкетуванні взяло участь 8 вчителів початкової школи. Аналіз результатів анкет показав, що всі вчителі в певній мірі застосовують у своїй роботі ІКТ: всі друкують на комп’ютері матеріали для занять; шукають інформацію у мережі Інтернет, проводять заняття з використанням комп’ютерної техніки, інколи використовують інформаційні технології у проектній діяльності. Водночас, відповідаючи на питання «Чи використовуєте Ви ІКТ для самоосвіти та узагальнення педагогічного досвіду?» всі обрали варіанти «готуюся до виступів (текст, наочні матеріали)» та «використовую матеріали з мережі Інтернет» і лише одна вчителька зазначила, що вона інколи публікує свої педагогічні розробки в мережі Інтернет. Всі вчителі відповіли, що використовують мережу Інтернет для пошуку додаткових пізнавальних матеріалів, отже жоден не практикує створення проектів через мережу. Шестеро респондентів виявили бажання підвищити свою кваліфікацію з використання ІКТ самостійно, онлайн і двоє хотіли б відвідувати курси в Інституті педагогічної післядипломної освіти. На запитання «Чого саме Ви хотіли б навчитися?» всі вчителі виявили зацікавленість до теми «Google Docs», а також двоє зазначили, що їх цікавить робота з онлайн сервісами для використання в освітньому процесі молодших школярів.