НВК №141 "ОРТ" ДНЗ (Дніпровський район, вул.Тампере 7А)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виконала: Кашапова Христина Володимирівна

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС №141 «ОРТ» М.КИЄВА
Про заклад

Комунальний навчальний заклад "Навчально-виховний комплекс №141 "Освітні ресурси та технологічний тренінг" міста Києва (дошкільний навчальний заклад - школа I ступеня - спеціалізована школа II ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов та інформаційних технологій - технологічний ліцей)".

Цей масштабний соціальний проект був реалізований завдяки плідному співробітництву міської і районної влади та Всесвітнього ОРТ, який запропонував проект відновлення існуючої школи, надавши благодійну допомогу та перетворивши її в сучасний навчальний комплекс.

IT спеціалізації навчального закладу
  • веб-дизайн;
  • архітектурне та ландшафтне проектування;
  • інформаційні технології в економіці та бізнесі;
  • тривимірне моделювання та анімація;
  • комп'ютерні мережі та кібербезпека.
Учнівські проекти

Щороку, учні НВК 141 "Орт" створюють свої власні проекти. На сайті установи Ви з легкістю зможете переглянути деякі з нихї, а саме:

  • "Hackathon"
  • "First LEGO Leaguea
  • "Медіа школа"
  • "Робо-трафік"
Дошкільний навчальний заклад НВК №141 «ОРТ»
IMG-a7ee1421e4ac7ffe9a114705936a001a-V.jpg

Адреса:

02105, м. Київ, вул. Тампере, 7-А

Телефон: +38(044) 362-41-40

Графік роботи:

Пн-пт з 7:00 до 19:00 години.

Адміністрація дошкільного закладу:

Кіньков Юрий Григорович – директор, вчитель математики

Булаєв Ігор Олександрович – заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії та права.

Вакуленко Анастасія Павлівна - вихователь-методист.

Завдання. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Інтерв’ю із заступником директора з навчально-виховної роботи Булаєвим Ігорем Олександровичем

20190917_131843_2.jpg 20190917_131911_2.jpg

1. Як Ви вважаєте, чи потрібні інновації сучасній освіті?

Звісно, адже дошкільний заклад повинен відповідати вимогам сучасних дітей. На даному етапі неможливо уявити дитячий садок без впровадження ІКТ.

2. Чи готові заклади дошкільної освіти та вихователі до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій?

Не можна говорити загалом про всі дошкільні заклади та всіх вихователів, адже цей процес поступовий і нажаль, не такий швидкий як би того хотілося. Зокрема, наш заклад дошкільної освіти та наші вихователі готові та вже впроваджують ІК технології.

3. Як Ви ставитесь до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в дитячих садочках?

Позитивно. Проведення засідань педради, методичної ради садочка, батьківських зборів та інших заходів. Ми не уявляємо наш робочий процес без мультимедійних презентацій, у яких представлені аналітичні дослідження, результати психологічних тестувань і тренінгів, індивідуальний досвід вихователів та багато іншої інформації.

4. Чи змінюється освітній процес за допомогою використання інформаційно-комунікаційних технологій в дошкільних закладах та школі?

Звичайно змінюється. Адже самі теми, які здавалося б можна пояснити тільки так і не інакше, можна спроектувати та провести зовсім в іншому вигляді та напрямі.

5. Як діти реагують на застосування ІКТ під час занять?

Дітям дуже подобається коли вихователь застосовує ІКТ. Дітям це цікаво, вони захоплені діяльністю з використання ІКТ. Також задається зовсім інший темп заняття, все стає жвавіше та енергійніше.

6. Як ІКТ впроваджуються у Вашому дошкільному закладі?

Одним з напрямків застосування ІКТ у нашому закладі дошкільної освіти є використання мультимедійних засобів навчання, які дозволяють дітям, вихователям, батькам спілкуватися з комп’ютером, використовуючи різноманітні, природні для себе середовища: графіку, гіпертексти, звук, анімацію, відео. Вихователі використовують різні інтерактивні презентації, створюють навчальний матеріал використовуючи різні онлайн засоби.

7. Чи є недоліки використання ІКТ в освітньому процесі?

Недоліком використання ІКТ в освітньому процесі є тільки невміння та небажання до їх застосування. Але в нашому дошкільному закладі такого явища немає.

8. Чи проходять вихователі вдосконалення навичок використання ІКТ?

Наш садочок як і наші вихователі знаходяться у постійному творчому пошуку. Тому на методичних об’єднаннях вихователі діляться власним досвідом, шукають порад у колег. Також проходять різні тренінги та семінари щодо використання ІКТ. Звичайно, самоосвіта залишається важливим елементом вдосконалення професійних навичок вихователя, зокрема це стосується використання ІКТ.

9. Підводячи підсумки, що Ви хотіли б сказати?

Організація освітнього процесу у будь-якому освітньому закладі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій сприяє успішній адаптації дітей до життя в інформаційному суспільстві. Простір для діяльності надзвичайно широкий і вимагає від нас цілеспрямованої творчої праці самовдосконалення. А це під силу тільки потужному, творчому, небайдужому, професійному педагогічному колективу, який постійно розвивається.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета «ІК-компетентність вихователя».

Опитування було спрямоване на діагностику ІК-компетентності вихователів. Детально ознайомитися з анкетою можна за посиланням[[1]. Опитування пройшло 10 колег (заступник директора з НВР, вихователь-методист та 8 вихователів). Анкетування показало, що вихователі мають досить високий рівень ІК-компетентності. З опитувань колег, можна зробити висновки що всі вони працюють з інформаційними технологіями та мають доступ до нього. Ознайомитись з аналізом результатів можна за посиланням [[2]

Аналіз ІТ-інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:

  • 2 проектори
  • 1 smart-дошка
  • 1 екран
  • 3 комп'ютера
  • 3 ноутбука
  • 6 плазмових телевізорів (на кожну групу)
  • 1 ламінатор
  • 3 принтера
  • 6 акустичних колонок (2 великі в музичній залі і 4маленькі)

Програмне забезпечення: Використовується ліцензійне програмне забезпечення Windows 10, Office 16. А також програмне забезпечення від Visual Studio, SolidWorks, Autodesk 3D Max, ArchiCAD. Інформаційне забезпечення: Інформаційно-освітнє середовище навчального закладу представлене:

Навчально-наукове забезпечення:

На базі навчального закладу діють такі курси: "Комп'ютерні мережі та кібербезпека","Архітектурне та ландшафтне проектування","Мехатроніка та робототехніка","Інформаційні технології в економіці та бізнесі","Проектування сайтів та мобільних додатків". Після успішного проходження кожен учень має змогу отримати сертифікат. Також навчально-наукове забезпечення включає в себе:

  • Gimp
  • Gcompris
  • сервіси Google
  • Microsoft Оffice

Завдання. Розробити Гугл-календар для співробітників, керівників

Nastya.jpg

Гугл-календар для вихователя-методиста Вакуленко Анастасії Павлівни [[3]

11111_2.png
22222_2.png

Завдання. Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Семінар для вихователів НВК №141 «ОРТ» був проведений 25.09.2019р. На ньому були присутні вихователі НВК № 141 "ОРТ" та вихователь-методист Вакуленко Анастасія Павлівна Презентація семінару[[4]

Фотозвіт семінару

20190925_134635_2.jpg
20190925_134730_2.jpg
20190925_135010_2.jpg
20190925_135040_2.jpg
20190925_135300_2.jpg
20190925_140745_2.jpg
20190925_135423_2.jpg


Після семінару було проведено анкетування. З питаннями анкети та відповідями на запитання можна ознайомитися за посиланням[[5]

Завдання. Методині рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи.

За результатами аналізу ІТ-інфраструктури НВК №141 «ОРТ» дошкільний заклад, можна зробити висновок, що ця освітня установа відповідає сучасним вимогам оновленого Державного стандарту та «Закону про освіту» щодо інформатизації освітнього простору. Для того, щоб підвищити ефективність спільної роботи вихователів можна порекомендувати:

  • Розвивати власні навички володіння ІКТ; вивчати якісні джерела — наукову літературу про застосування ІКТ в дошкільній освіті; здійснювати пошук прикладів правильних і ефективних методів; здійснювати пошук нових контактів.
  • Створити власний ІКТ –простір. Ознайомитись з правилами, регулюючими всі аспекти застосування ІКТ в дошкільній освіті, і дотримуватись їх.
  • Продовжувати підтримувати у дошкільному закладі атмосферу, в якій люди цінують знання , щодня вчаться один у одного і підтримують один одного.
  • Розвивати навички інтеграції ІКТ в діяльність цілої групи. Постійно збирати кращі зразки своєї діяльності, наприклад, у формі електронного портфоліо.
  • Продовжуйте вивчати актуальні тенденції у дошкільній освіті, особливо в застосуванні ІКТ. Відстежуйте нові важливі події, які виникають в процесі інтеграції ІКТ та які якимось чином треба відобразити в навчальному плані ДНЗ.

Модернізація ІТ інфраструктури ІТ-забезпечення дошкільного закладу не потребує модернізації, але ми рекомендуємо модернізувати ІТ-інфраструктуру закладу за такими аспектами:

  • Удосконалити загальний аналіз діяльності дошкільного закладу, рішення для контролю звітності і створення звітів. Спрощення звітності й керування планами на майбутнє завдяки миттєвому доступу до інформації і докладному огляду джерел даних.
  • Ввести хмарну платформу для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів.
  • Удосконалити програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології.
  • Збільшити використання електронного навчання.

Формування ІК- компетентності вихователів освітньої установи

Вихователі дошкільного закладу у своїй роботі використовують ІКТ майже щодня. Створюють навчальний матеріал, працюють з різними освітніми сервісами. Але вихователі не в повній мірі ознайомлені з можливостями ІКТ в освітньому процесі. Тому для підвищення ІК-компетентності вихователів пропонуємо наступні заходи та форми роботи:

- Відвідування навчально-практичних семінарів, тренінгів та дистанційних курсів, наприклад Google Classroom – онлайн клас для ефективного навчання

- Створення інтерактивних онлайнових вправ

- Веб-квести: навчання чи розвага?

- Курси в Інституті післядипломної освіти

- Вебінари

- Дистанційні курси

Завдання. Презентація результатів практики на Вікі-порталі