Гурська Алевтина Леонідівна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Гурської Алевтини Леонідівни групи ПОм-2-17-2.0з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту з 19.11.2018р. до 09.12.2018р.
База для проведення практики: Спеціалізована школа І ступеня №324 (м. Київ, Солом'янський район, вул.М.Голего,8).
Школа №324 – навчальний заклад з 1 по 4 клас, з поглибленим вивченням англійської мови. Очолює педагогічний колектив школи її директор Маслова Ірина Леонідівна.
Навчаються в школі близько 600 учнів (20 класів), працюють з ними 45 педагогів. В школі випробуються найсучасніші педагогічні технології, які сприяють не лише активному освоєнню дітьми англійської мови та інших загальноосвітніх предметів, але й забезпечують комплексний творчий підхід до особистості. Велику увагу приділяє школа естетичному вихованню учнів. Цьому сприяє, зокрема, участь дітей у догляді за шкільним Садом Мудрості – єдиним у Києві садом японського типу, маленьким унікальним заповідником природи, де зібрано 254 рослини, більшість яких занесено до Червоної книги України. Про ефективність роботи педагогічного колективу школи засвідчують численні нагороди, здобуті вихованцями школи на різноманітних міжнародних, загальноукраїнських, а також міських і районних олімпіадах та конкурсах серед школярів.
Зміст
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.
За посиланням можна переглянути детальний аналіз ІКТ - політики спеціалізованої школи І ступеня №324 Солом'янського району в м. Києві.
Інтерв’ю з заступником директора навчального закладу.
За посиланням можна переглянути інтерв'ю з заступником директора із навчально - виховної роботи Герасик Ларисою Михайлівною.
Анкетування ІК-компетентності вчителів закладу.
Опитування було спрямоване на діагностику ІК компетентності вчителів. Детально ознайомитися з анкетою можна за посиланням. Опитування пройшло 24 респондента, всі вчителі початкових класів. З підсумків результатів ми бачимо: найбільш часто педагогі, у своїй ІКТ діяльності, використовують інструменти для введення текстових даних та поштові сервіси. Найменш всього використовують інструменти для створення інфографіки та іноді мультимедійні та онлайнові презентації. Анкетування показало, що вчителі мають не достатній рівень ІК компетентності. З результатами анкетування можна ознайомитися за посиланням.
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).
Апаратне забезпечення:
- Комп'ютерні класи – 1
- Мультимедійні комплекти (проектор, смарт дошка, ноутбук) – 4
- Принтери – 15
- Навісні плазми – 10
- Інтернет - має адміністрація
- Відео-спостереження на першому поверсі школи – 1
- Ігрова кімната з інтерактивною проекцією на підлогу - 1
Програмне забезпечення:
- Microsoft Office
- Сходинки до інформатики
- Windows
- Операційна система – Linux
- Антивірусна програма - АВІРА
- Libre Office
- Оснащені 1С для бухгалтерії та керівництва навчального закладу, "Ліга – закон" українська програма юридична.
Інформаційне забезпечення:
- Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику – сайт школи
Навчально-наукове забезпечення:
- Gimp
- Gcompris
- Scratch
- сервіси Google
- Microsoft Оffice
- НМК Friends and Family
Семінар для вчителів
Під час проходження практики, мною був проведений семінар для вчителів, який передбачав ознайомлення з сучасними методами використання ІКТ у початковій школі, їх можливостями використання на уроці. Ознайомитися з семінаром можна за посиланням.